Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Bendradarbiavimas

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Bendradarbiavimas

2009 m. balandžio 10 d.

Šių metų balandžio 9 d. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos biomasės energetikos asociacija „LITBIOMA“

   Šiuo metu Lietuvoje galiojanti LR Seimo 2007 m. sausio 18 d. Nr. X-1046 patvirtinta Nacionalinės energetikos strategija įpareigoja siekti, kad vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių dalis bendrame mūsų šalies energijos balanse 2025 metais sudarytų apie 20 procentų. 2005 m. ši dalis buvo tik 10,8 procento.

   Didinti vietinės energijos „indėlį“ įpareigoja ir Europos Sąjunga. 2007 m. kovo 9 d. vykusiame Europos tarybos posėdyje buvo nuspręsta, jog Europos Sąjungos valstybės dar iki 2020 metų – penkeriais metais greičiau, negu numatyta Lietuvos nacionalinėje energetikos strategijoje, turi iki penktadalio padidinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą. O iki 2010 metų numatyta Europos Sąjungos šalyse padvigubinti atsinaujinančios energijos sunaudojimą iki 12 proc.
   2009 metų balandžio 9 d. įvyko pasitarimas, kuriame dalyvavo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“ prezidentas Remigijus Lapinskas, generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga, kiti atsakingi darbuotojai. Pasitarimo metu aptarta biokuro gamybos ir skatinimo, racionalaus biomasės panaudojimo bei plėtros Lietuvoje klausimai. Miškininkai ir biokuro gamintojai vieningai pritarė biomasės racionalaus panaudojimo svarbai, biokuro gamybos plėtrai Lietvuvoje ir taip užsitikrino nepriklausomą nuo importuojamų energijos šaltinių energijos gamybą, kuri yra ekologiškai švari, reikšminga socialiniu ir ekonominiu požiūriu.
Pasitarimo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Generalinės miškų urėdijos ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“, kurioje akcentuojama, kad:
   · tik veikdamos kartu gali propaguoti racionalų biomasės panaudojimą gaminant biokurą ir tokiu būdu užtikrinti nepriklausomą nuo importuojamų energijos šaltinių energijos gamybą, kuri yra ekologiškai švari, reikšminga socialiniu bei ekonominiu požiūriu;
   · sutarties šalys išreiškia bendrus tikslus kartu skatinti biokuro gamybą iš kirtimo atliekų bei menkavertės medienos valstybiniuose miškuose, spręsti visas dėl to kylančias nacionalinio lygmens teisines bei ekonomines problemas, siekti palankesnių ūkininkavimo miškuose sąlygų, siekiant sukurti organizuotą ir stabilią medienos kurui teikimo sistemą iš valstybinių miškų, atspindinčią Šalims naudingus ekonominius interesus, ir veikiančią laikantis tvaraus bei subalansuoto ūkininkavimo valstybiniuose miškuose principų;
   · Šalys pripažįsta būtinybę koordinuoti Generalinės miškų urėdijos ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos veiklą, skatinti visuomenės švietimą biokuro gamybos ir naudojimo srityse bei išreikšdamos savo pasiruošimą visokeriopai bendradarbiauti, ieškant būdų ir priemonių stiprinti šį procesą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2009 04 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai