Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. gegužės 23 d.

Seimo komitetas siūlo Vyriausybei vertinti Viešųjų pirkimų tarnybos veiklą

Seimo Aplinkos komitetas (AK) siūlo Vyriausybei vertinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) veiklą. Toks sprendimas priimtas trečiadienį aptarus klausimą dėl miško gaisrų stebėjimo elektroninės įrangos efektyvumo. VPT dėl šios įrangos pirkimo yra pateikusi kritiškas išvadas.

Tuo tarpu komiteto posėdyje dalyvavęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas tvirtino, jog sistema veikia gerai, o VPT išvados - nepagrįstos. "Tas ažiotažas ir triukšmas yra viena sudedamųjų dalių viso to teroro, kuris vyksta prieš mus jau keletas metų. (...) Įdiegta gaisrų stebėjimo sistema yra viena iš sėkmingiausių sistemų, kurios veikia", - kalbėjo generalinis urėdas.

 VPT išvadas skeptiškai įvertino ir komiteto nariai. "Kodėl mes turėtume kvestionuoti sistemą, kuri tos pačios firmos įdiegta veikia kitose šalyse? Tai tuomet, jei kokia nors institucija nusipirks mašiną, ir nuleis ratą, mes sakysime, kad "Mercedes" yra bloga firma?" - BNS sakė Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Paulius Saudargas.

 VPT savo vertinime nustatė, kad Generalinė miškų urėdija pažeidė įstatymą, įsigydama beveik 44 mln. litų kainavusią gaisrų stebėjimo sistemą. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dėl šių išvadų kreipėsi į prokurorus bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Nagrinėti Generalinės miškų urėdijos diegiamą Vieningos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos projektą VPT pradėjo praėjusių metų vasaros pradžioje. Generalinė miškų urėdija su pateiktomis išvadomis kategoriškai nesutinka. Viešai paskelbtas išvadas kritiškai vertina ir technikos tiekėjai, ir su ja bandymus atlikę ekspertai.

bns.lt

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 05 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai