Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. rugpjūčio 26 d.

Apie gaisrą Kuršių nerijoje pranešė ten įdiegta miško gaisrų stebėjimo sistema

Pirmadienį Smiltynėje užsiliepsnojo miškas – į vietą atvyko septyni ugniagesių ekipažai

www.15min.lt

Klaipėdoje jau matomi juodi dūmai, sklindantys nuo Kuršių nerijos. Į įvykio vietą išsiųstos keturios ugniagesių mašinos iš Klaipėdos. Vietoje jau dirbo ugniagesių komandos iš Juodkrantės bei miško urėdijos. Į Smiltynę persikėlė ir ugniagesiai iš Gargždų.
Kaip 15min.lt teigė ugniagesiai, Kuršių nerijoje ties Kiaulės nugaros sala, arčiau marių, užsidegė miško paklotė. Įsiplieskusi ugnis apėmė apie 30 arų teritorijos – gaisro židinys netrukus buvo užgesintas. Sudegė penkiolika medžių, kuriems – 15–20 metų.

Šiuo metu vietoje dar dirba ugniagesiai, prižiūrintys gaisravietę. Anot jų, kurį laiką gaisro vietoje dar teks budėti. Dėl ko kilo gaisras – nežinoma. Bus atliekamas tyrimas.
„Suveikė Kuršių nerijoje įdiegtos antžeminės kameros, jos ir pranešė apie gaisrą. Netrukus į vietą atvyko ugniagesiai iš Juodkrantės, prisijungė klaipėdiečiai. Mūsų žiniomis, gaisras apėmė visus trisdešimt arų. Laimei, ugnis nepasiekė lapijos. Gaisras buvo greitai lokalizuotas. Tačiau šią vietą dar reikės atidžiai stebėti. Smiltynė – itin jautri vieta. Jei ne tie davikliai, netrukus visi klaipėdiečiai būtų pamatę juodus dūmus ir skambinę mums“, – teigė Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser.
Anot jos, gaisrą galėjo sukelti neatsargus elgesys su ugnimi – miškas Smiltynėje šiuo metu išsausėjęs, nelaimę galėjo lemti ir numesta nuorūka. Jau kelinta diena po mišką zuja grybautojai – po lietingų rugpjūčio dienų ėmė dygti grybai.

Kuršių nerijoje įdiegti specialūs davikliai, informuojantys apie gaisrą. Šių priemonių imtasi po gaisro 2006-aisiais, kai išdegė 235,66 ha Kuršių nerijos miško. Prieš septynerius metus ugnis plito akimirksniu – Smiltynėje įsivyravusios kalninės pušys liepsnojo kaip parakas. Į Kuršių neriją sulėkė ugniagesiai iš viso regiono, pagalbos sulaukta ir iš Kaliningrado. Tuomet atgabenta 19 autocisternų, dvi siurblinės stotys, ugniagesiams padėjo Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, gabenę vandenį kaušais, patruliavo laivas „Šakiai“.
Likviduoti gaisrą pavyko tik prabėgus penkioms dienoms, tačiau ugniagesiai vietoje dirbo dar beveik tris savaites.

Info: 15min.lt

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 08 26
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai