Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. rugpjūčio 30 d.

Amžininkas su giria

Generalinės miškų urėdijos atstovai aplankė 105 – ąją jubiliejinę sukaktį švenčiantį, šiuo metu gerontologijos ir reabilitacijos centre Vilniuje esantį, miškininką Joną Kučinską.

Jonas Kučinskas, apsuptas centro darbuotojų, nemažo būrio centro gyventojų, tarp kurių keletas taip pat jau šimtmetį atšventę, nuoširdžiai ir šiltai dalijosi atsiminimais apie anuos laikus, apie miškininko darbą Lietuvoje, Vokietijoje. Jubiliato garbei buvo surengtas operos solistų koncertas, sveikinimo žodžius tarė centro darbuotojai, gyventojų tarybos atstovai, Generalinės miškų urėdijos bei Dubravos eksperimentinės miškų urėdijos atstovai.

Miškininkystės mokslus Alytaus miškų mokykloje, vėliau Vilniaus universitete baigęs Jonas Kučinskas mokėsi drauge su miškų ministru Algirdu Matulioniu. Jonas Kučinskas šiandien save vadina miškininku, nors daugelį metų teko dirbti toli nuo tėvynės automobilių kūrėju. 1949 metais išvažiavęs į JAV Jonas Kučinskas dirbo automobilių pramonėje. Kaip pats sako, automobilių dizaineriu buvo. Bet apie tą laiką jis taip vaizdžiai ir gyvai nepasakojo. Mašinos juk negyvos, o miškas dvasią turi.

„Atsiminimai įstrigę atmintin, lyg vakar būtų buvę. Gerai atsimenu Rūdninkų girią, į kurią tiesėm siaurąjį geležinkelį, partizanus, vis duodančius apie save žinią ir susprogdinančius pastatytą tiltą, kad nelįstume į jų teritoriją. Tada svarbu buvo ne tiek geležinkelis, svarbu buvo kuo daugiau žmonių įdarbinti. Dirbančius lengviau nuo vokiečių tremties sunkiems darbams buvo apsaugoti. Buvau miškininkas ir dirbau miške. Ir anuometinėj generalinėj dirbau. Ir išvažiavęs iš Lietuvos Vokietijoj miškininku dirbau. Be mano leidimo ir atžymėjimo nei vienas miško savininkas negalėjo net menkiausio medžio nukirsti. O nukirtęs kiek miško, pusę vokiečiams turėjo atiduoti“, - apie savo atsiminimus pasakojo Jonas Kučinskas.

Jonas Kučinskas palinkėjo visiems miškininkams stiprybės bei ištvermės darbuose. „Matyt, miškas, meilė jam ir yra ta ilgaamžiškumo paslaptis“- atsisveikindamas juokėsi ponas Jonas.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 08 30
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai