Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. sausio 14 d.

Ar bus sustabdytas lietuviškos medienos eksportas į Kiniją?

Lietuviškų rąstų eksporto į Kiniją apimčiai nuolat augant valstybiniai miškininkai siūlo Europos Komisijoje inicijuoti muitų įvedimą iš ES išvežamai žaliavinei apvaliajai medienai.
<...>Generalinė miškų urėdija (GMU) pažymi, kad ateityje lietuviškos medienos eksportas į Kiniją gali augti pirmiausia dėl šios šalies vyriausybės politikos kompensuoti medienos gabenimo į Kiniją išlaidas. Todėl, GMU nuomone, Lietuvos institucijos turėtų inicijuoti Europos Komisijoje (EK) muitų mokesčių įvedimą išvežamai žaliavinei medienai toms šalims, kurios taiko lengvatinius transportavimo tarifus, taigi, ir Kinijai. Su tokiu pasiūlymu GMU pernai kreipėsi į Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijas –informuoja 2014-01-08 d. „Verslo žinios“ Eglės Markevičienės straipsnyje „Pramonei padėtų, tik nežino kaip".
<...> Ūkio ministerija (ŪM) šio klausimo išvis nekomentuoja ir primena, kad prekybos politika yra išskirtinė EK kompetencija, o Lietuvai visais lygiais EK atstovauja URM Išorinių ekonominių santykių departamentas.
GMU skaičiavimais, šiuo metu į Kiniją be muitų išvežama apie 3% lietuviškos medienos.

Plačiau skaitykite: Eglė Markevičienė straipsnis „Pramonei padėtų, tik nežino kaip".
2014-01-08 d. „Verslo žinios“ - http://archyvas.vz.lt/news.php?id=48252146

Pridedamas 2013-12-23 d. LR ūkio ministerijos atsakymas:

„DĖL APVALIOSIOS ŽALIAVINĖS MEDIENOS EKSPORTO

Ūkio ministerija per pastaruosius kelis metus aktyviai dalyvavo ir toliau dalyvaus sprendžiant klausimus susijusius su apvaliosios padarines medienos racionaliu panaudojimu, tam kad butų užtikrintas saugus ir nepertraukiamas apsirūpinimas medienos žaliava. Didėjant padarinės medienos eksportui, vietiniams Lietuvos medienos perdirbėjams iškyla grėsmė neužtikrinti nepertraukiamą žaliavos tiekimą.Svarbu pažymėti, kad 1 litas pridėtinės vertės sukurtas miškų ūkyje (gaminant apvaliąją padarinę medieną)gali sukurti 20 - 30 kartų didesnę pridėtinę vertę medienos, baldų ir popieriaus pramonėje.
Pažymime, kad VšĮ „Verslios Lietuvos" parengtos apžvalgos remiantis Statistikos departamento duomenimis, Kinija Lietuvos padarinės medienos eksporto rinkų žemėlapyje atsiradopalyginti neseniai.Iki 2009 m. Lietuva padarinės medienosį Kiniją neeksportavo visiškai, tačiaupastaraisiais metais padarinės medienos eksporto apimtys auga, nors ir labai netolygiai (lentelė pridedama). Padarinės apvaliosios medienos eksporto galimos ribojimopriemonės buvo aptartoskartu su Lietuvos muitinės departamento atstovais, tačiau realių galimybių bei teisinių svertų riboti eksportą nėra.
Siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos medienos pramonei, siūlome Aplinkos ministerijai inicijuoti svarstymą,pasitelkiant ir Finansų ministeriją, kuriuo metu galima būtų apsvarstyti žaliavinės medienos eksportosituaciją bei Generalinės mišku urėdijoskeliamąklausimą dėl galimybėsinicijuoti Europos Komisijojemuitų mokesčių įvedimąišvežamai žaliavinei apvaliajai medienaiES valstybių tomsšalims,kurios taiko lengvatinius jos transportavimo tarifus.“

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 01 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai