Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. sausio 17 d.

Internete platinama klaidinga informacija apie biržių atrėžimą Jonavos miškų urėdijoje

   VĮ Jonavos miškų urėdijos miškų urėdas Rolandas Skuja, reaguodamas į Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Valstybinių miškų kontrolės poskyrio pareigūnų 2013 m. lapkričio mėn. pateiktas patikrinimo išvadas dėl biržių atrėžimo ir nesutikdamas su pateikta informacija, sudarė miškų urėdijos specialistų komisiją, kuri patikrino 23 biržes (34,0%) atrėžtas ištisinio matavimo metodu ir nustatė tik  +2,8% skirtumą nuo pirminių biržių atrėžimo dokumentuose pateiktų duomenų. Nustatytas biržėje augančių medžių stiebų tūrio skirtumas yra leistinoje ±3,0 % paklaidoje pagal Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklių 3.5 punkto reikalavimus.
   Apie atliktus patikrinimus ir nustatytus skirtumus tarp Jonavos miškų urėdijos specialistų ir Valstybinės miškų tarnybos pareigūnų, VĮ Jonavos miškų urėdija 2013 m gruodžio mėn. raštu informavo Valstybinę miškų tarnybą.
   Valstybinė miškų tarnyba neatsižvelgdama į miškų urėdijos teiktą informaciją 2014 m sausio 02 d. interneto svetainėje paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją apie biržių atrėžimo kokybę VĮ Jonavos miškų urėdijoje.
   Reaguojant į išplatintą klaidingą informaciją ir siekiant nešališkai įvertinti biržių apmatavimo teisingumą, VĮ Jonavos miškų urėdija pakvietė Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos specialistus, kad įvertintų biržių atrėžimo kokybę ir teisingumą miškų urėdijoje.
   Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos specialistų pateikti rezultatai, patikrinus Dumsių girininkijoje medienos tūrių nustatymą, tik patvirtino, kad Valstybinės miškų tarnybos pateikta informacija nepasitvirtino. Galutinius kitų  biržių matavimo rezultatus miškų urėdija gaus vėliau.
   Internete platinama netiksli informacija klaidina visuomenę, todėl VĮ Jonavos miškų urėdija  kreipsis į Valstybinę miškų tarnybą dėl informacijos paneigimo.

Parengta pagal VĮ Jonavos miškų urėdijos pateiktą informaciją

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 01 17
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai