Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. vasario 19 d.

Miškininkai daro viską, kad afrikinis kiaulių maras neišplistų

Sausio pabaigoje Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) oficialiai patvirtinus, kad Lietuvoje nustatytas afrikinis kiaulių maras. Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis priėmė sprendimą skelbti ekstremalią padėtį penkiuose Lietuvos rajonuose: Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Trakų ir Šalčininkų rajonuose. Afrikinį kiaulių marą išplatino užsikrėtę šernai, kurie pateko iš Baltarusijos.
Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2014 m. sausio 31 d. sprendimu Nr. B1-77 „Dėl neatidėliotinų priemonių vykdymo" ir Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Generalinio miškų urėdo 2014-02-03 d. raštu Nr. 6B-123 „Dėl neatidėliotinų priemonių vykdymo“ nuo 2014 m. vasario 6 d. VĮ Alytaus, Druskininkų, Trakų, Šalčininkų, Valkininkų, Varėnos, Veisiejų miškų urėdijų visi valstybiniuose miškuose vykdomi darbai yra raštiškai suderinti su atitinkama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorine valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Paminėtos miškų urėdijos įsigijo papildomas specialias darbų saugos, technines bei chemines priemones bei įrangą. Šiose urėdijose kiekvieną dieną, baigus miško tvarkymo darbus yra dezinfekuojami visų transporto priemonių ratai ir miško tvarkyme ar miškų kontrolėje dalyvavusių asmenų avalynė. Dezinfekcijai naudojami autorizuoti veterinariniai biocidiniais produktai, skirti afrikinio kiaulių maro sukėlėjams nukenksminti. Nuo šiol visų medieną vežančių transporto priemonių ratai yra dezinfekuojami, prieš joms išvažiuojant iš miško. Šiais automobiliais gabenamos medienos dokumentus (važtaraščius) atsakingi pareigūnai pažymi specialiais spaudais, informuojančiais apie transporto priemonės dezinfekavimą.
Daugiau informacijos gali suteikti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403. Taip pat galite kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį.
Plačiau apie AKM informacija teikiama Aplinkos ministerijos www.am.lt, Generalinės miškų urėdijos www.gmu.lt ir VĮ miškų urėdijų interneto svetainėse.

Valkininkų miškų urėdijos inžinierė
Eugenija Strazdienė

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 02 19
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai