Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. spalio 10 d.

Žemės dangos pokyčiai: mažėja ir miško plotų, daugėja karjerų


Žemės dangos ir jos pokyčių vertinimų rezultatai, kuriuos spalio 9 d. Aplinkos ministerijoje pristatė Aplinkos apsaugos agentūra, rodo, kad svarbiausios išlieka atvirų plotų užaugimo krūmynais ir ganyklų mažėjimo tendencijos.

Aplinkos apsaugos agentūra šiemet baigė trečiąjį žemės dangos ir pokyčių vertinimą, kuris apėmė 2006–2013 metų laikotarpį. Prieš tai vertinimas buvo atliekamas 1996–2000 m. ir 2000–2006 m. periodo duomenimis.

Pastarasis žemės dangos ir jos pokyčių vertinimas parodė, kad anksčiau atliktų tyrimų metu išryškėjusios tendencijos išlieka aktualios iki šiol. Svarbiausiomis lieka atvirų plotų užaugimo krūmynais ir ganyklų mažėjimo tendencijos. Ganyklų per visą laikotarpį sumažėjo net beveik 4 proc. Daugiau kaip 60 proc. pokyčių ganyklose sudarė ganyklų konversija į dirbamus laukus. Dar daugiau kaip 10 proc. pokyčių sudarė ganyklų plotų virtimas kompleksinės žemdirbystės plotais. O daugiau kaip 23 proc. pokyčių įvyko dėl ganyklų užaugimo krūmais.

Miškuose analizuojamu laikotarpiu miško plotas sumažėjo 0,84 procentais. Absoliuti dauguma pokyčių vyko dėl miško kirtimo (lapuočių, spygliuočių ir mišrių miškų plotuose atitinkamai virš 97 proc., beveik 99 proc. ir virš 99,5 proc.), kiek daugiau kaip po 100 ha ploto lapuočių ir spygliuočių miškuose paversta karjerais.

Žemės dangos ir jos pokyčių vertinimas buvo atliekamas pagal CORINE metodiką, analizuojant ir lyginant skirtingų metų kosmines nuotraukas, interpretuojant spalvines gamas, taip pat remiantis kita turima informacija (georeferenciniais duomenimis).

Skaitmeninė CORINE Žemės dangos duomenų bazė yra geras įrankis dirbantiems su geoinformacinėmis sistemomis ir atliekantiems įvairius aplinkos būklės vertinimo darbus. Ši duomenų bazė gali būti naudinga sprendžiant įvairius aplinkosaugos, gamtos išteklių naudojimo klausimus.


Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius – Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 10 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai