Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. vasario 9 d.

Įsigijo malkinės medienos, bet dar ir žalius beržus nusikirto

Generalinės miškų urėdijos mobilios miško kontrolės grupės pareigūnai patikrino nenukirsto valstybinio miško skyrimą ir pardavimą VĮ Anykščių, Ignalinos, Švenčionėlių, Tytuvėnų ir Ukmergės miškų urėdijose. Nenukirsto valstybinio miško skyrimo gyventojams ir sutarčių pasirašymo tvarkos pažeidimų nenustatyta, tačiau ne visi girininkai laikosi Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklių reikalavimų. Kai kuriose girininkijose kirstini medžiai buvo nežymėti spaudu pašaknyje, kas sudaro prielaidas piktnaudžiavimui.

Vienoje iš miškų urėdijų, mobilios miško kontrolės grupės pareigūnams kartu su urėdijos darbuotojais nuvykus patikrinti nenukirsto valstybinio miško pardavimo natūroje, buvo rastas savavališkas kirtimas. Miškų urėdijos pareigūnai Generalinę miškų urėdiją informavo, kad jau surastas nelegalaus medžių kirtimo kaltininkas ir teisės aktų nustatyta tvarka bus baudžiamas pagal Administracinių teisių pažeidimo kodekso 62 straipsnio 1 dalį bei bus paskaičiuota žala aplinkai – iš viso daugiau nei pusantro šimto eurų bauda.

Taip pat nustatyta, kad valstybiniame miško sklype be suderinimo su miškų urėdijos ar girininkijos specialistais, sandėliuojama daugiau nei 50 ktm privataus miško savininko medienos. Rietuvės sukrautos tarp medžių, sortimentai atremti į medžius, kuriems galimai padaryta žala. Miškų urėdijai pavesta įvertinti padarytą žalą.
Mobiliosios miško kontrolės grupės pareigūnai kitoje patikrintoje miškų urėdijoje nustatė, kad nenukirsto miško tūrio nustatymas atliekamas viršijant Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr.631, 3.5 papunktyje nurodytas leidžiamas paklaidas. Dėl minėto pažeidimo, miškų urėdijos vadovas jau pareiškė pastabą girininkui, o generalinio miškų urėdo įsakymu pačiam VĮ miškų urėdijos miškų urėdui nurodyta į netinkamą nenukirsto valstybinio miško atrėžimo organizavimą.

Minėtose miškų urėdijose buvo patikrinta ir darbų sauga.
Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės pareigūnai tikrindami miškų urėdijų darbuotojų darbo rezultatus ne tik suranda trūkumų, tačiau mato ir gerų pavyzdžių, kurių specifiką bando panaudoti teikiant teisės aktų pakeitimo projektus.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 02 09
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai