Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. rugsėjo 27 d.

„Mediena 2016“ akcijos metu medienos apskaitos kontrolieriai nustatė šiurkščių pažeidimų

Siekiant užtikrinti visų nuosavybės formų miškų apsaugą ir užkardyti nelegaliai iškirstos medienos pardavimą, Generalinės miškų urėdijos Mobiliosios miško kontrolės grupės pareigūnai, pasitelkę VĮ miškų urėdijų pajėgas, kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės transporto inspekcijos ir Muitinės departamento pareigūnais 2016 m. rugsėjo 22 – 24 dienomis šalyje vykdė prevencinę priemonę „Mediena 2016“.
Priemonės „Mediena 2016“ metu buvo apsilankyta 27 lentpjūvėse, kuriose buvo tikrinamas į lentpjūves atvežtos medienos įsigijimo dokumentų išrašymo teisingumas, jos kiekio bei kokybės atitikimas faktiniams likučiams. Kadangi daugelyje aplankytų lentpjūvių mediena sandėliuojama chaotiškai, tikrintojams užėmė daug laiko kol sumatavo beveik 27 tūkst. m³ sortimentų. Patikrinimo metu nustatyta viena nedeklaruota lentpjūvės veiklos vykdymo vieta, kitoje rasti 2 nelegalūs darbuotojai. Nustatyta apvaliosios medienos bei medienos atraižų trūkumai, apvaliosios medienos apskaitos (nepildomas medienos apskaitos žurnalas, neišrašyti kasos pajamų ir išlaidų orderiai, nepildyta kasos knyga, nepasirašyti kasos dokumentai, o trūkstant kasoje pinigų perkama už direktoriaus pinigus, kurie neužpajamuojami įmonės kasoje) ir įmonių vidaus tvarkos pažeidimai.
Antrąją priemonės „Mediena 2016“ dieną Generalinės miškų urėdijos Mobiliosios miško kontrolės grupės, VĮ miškų urėdijų, kartu su Valstybinės transporto inspekcijos ir Muitinės departamento pareigūnais tikrino medieną vežantį transportą.
Vieno sustabdyto medienvežio automobilio vairuotojas atsisakė važiuoti ant svarstyklių, todėl nustatyti tikslaus svorio nebuvo galimybės, vežamo medienos krovinio svoris buvo paskaičiuotas ir nustatyta, kad transporto junginio bendroji masė – 55,21 t. Patikrinus minėto vairuotojo transporto priemonės dokumentus, nustatyti daugiau nei 25 pažeidimai (nustačius už sunkiasvorio krovinio vežimą neturint leidimo, nustatytus darbo ir poilsio pažeidimus, teisėtų Inspekcijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą ir kt.), todėl vairuotojui surašytas Administracinių teisės pažeidimų (toliau – ATP) protokolas.
Kitas medienvežio automobilio vairuotojas ant paruoštų svėrimui svarstyklių nevažiavo, teigė, kad transporto priemonė nebeužsiveda dėl galimo gedimo. Patikrinus minėto vairuotojo dokumentus, buvo nustatyta 29 pažeidimai, todėl jam surašytas ATP protokolas.
Kitiems medienos vežėjams už nustatytus įvairius pažeidimus, tokius kaip medienos gabenimo lapo neturėjimas ir kt., taip pat surašyti ATP protokolai.
Trečiąją prevencinės priemonės dieną pareigūnai nustatė savavališkų miško kirtimų atvejų, savavališką išvirtusių medžių pasisavinimą, savavališkai eksploatuojamą žvyro karjerą, taip pat išaiškino statybinių atliekų į miškus vežėją.
Be medienos apskaitos ir kitų su mediena susijusių pažeidimų nustatymo, priemonę vykdę pareigūnai taip pat aptiko gamtos teršėjus srutomis ir išaiškino atvejų, kuomet medžiotojų būreliai nesilaikė teisės aktų nustatytų reikalavimų ir pašarus žvėrims buvo išpylę tiesiai ant žemės.
Po prevencinės priemonės „Mediena 2016“ rezultatų pateikimo, Generalinės miškų urėdijos vadovybė pažadėjo, kad tokio pobūdžio akcijos bus vykdomos dažniau.

Primename, kad, pastebėjus įtartinais ar eismo taisyklėmis draudžiamais maršrutais judančius ar vizualiai virš leistino krovinio aukščio medienos pakrautus ir ją gabenančius medienvežius bei vykdomą kitą nelegalią veiklą miškuose, būtina informuoti Generalinę miškų urėdiją elektroniniu paštu info@gmu.lt arba Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus mobiliosios miško kontrolės grupės specialistus.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 09 27
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai