Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. gruodžio 22 d.

Tęsiasi akcija „Miškas 2016“, gabenant medieną – 14-a pažeidimų

 Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės valstybiniai miškų pareigūnai, kartu su Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Panevėžio regiono departamento ir Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnais, vykdydami akciją „Miškas 2016“, vieną dieną paskyrė specializuotiems – medieną gabenančio transporto tikrinimams.

Panevėžio rajono teritorijoje tikrintos medieną gabenančios transporto priemonės daugumoje turėjo tvarkingus medienos gabenimo dokumentus, tačiau 2-jose nustatytas viršsvoris, o vienam fiziniam asmeniui nustatyta 14-a pažeidimų.

Pasvėrus tikrinamą įmonei priklausančią ir medieną gabenančią transporto priemonę, nustatytas bendrosios masės viršijimas. Nors tikrinamai transporto priemonei buvo gautas leidimas suteikiantis teisę transporto priemonės junginiui važiuoti aštuoniomis tonomis didesne – 48 tonų bendrąja mase, tačiau – vežėjai viršijo ir pastarąja, - svarstyklės rodė daugiau nei 49 tonas. Vairuotojui taikyta atsakomybė pagal ATPK 145 str. 4, 6 dalis surašant protokolą su administraciniu nurodymu. Dalis medienos krovinio šalinant pažeidimą buvo nukrauta į kitą transporto priemonę.

Sustabdžius fiziniam asmeniui priklausančią medieną gabenančią transporto priemonę, paaiškėjo, kad iš vairuotojo jau anksčiau buvo paimti transporto priemonės dokumentai už sunkiasvorio krovinio gabenimo, techninės būklės trūkumų ir važiavimo be galiojančios techninės apžiūros dokumento pažeidimus. Nepašalinęs minėtų nustatytų pažeidimų vairuotojas nevykdė teisėtų Valstybinės kelių transporto inspekcijos pareigūnų reikalavimų. Pasvėrus transporto priemonę, nustatyta, kad 7 tonomis viršyta leidžiama (25 t) bendroji masė, taip pat viršyta automobilio varančiųjų ašių grupės apkrova. Vairuotojui surašytas ATP protokolas be administracinio nurodymo, nustačius 14 pažeidimų: už sunkiasvorio krovinio vežimą neturint leidimo, sunkiasvorio krovinio pakrovimą, neįsitikinus, kad yra gautas leidimas vežti tokį krovinį, vežimą pakrovus priekabą aukščiau nei 1,6 m, neturint techninės ekspertizės išvados (su sunkiasvoriu kroviniu susiję pažeidimai  vnt.), nustatytą darbo ir poilsio režimo pažeidimą, važiavimą be licencijos kopijos, suteikiančios teisę gabenti krovinį už atlygį, techninės būklės trūkumus, važiavimą be galiojančios techninės apžiūros ir be transporto priemonės dokumentų bei teisėtų Inspekcijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą. Bylos nagrinėjimas vyks teisme.

Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, aukščiau paminėti nustatyti pažeidimai rodo, kad tokio pobūdžio akcijos yra labai reikalingos, o kai kurie medienos vežėjai net ir žinodami apie planuojamus tikrinimus, nesilaiko nustatytų reikalavimų. 

Rugsėjo mėn. šalyje vykusios prevencinės priemonės „Mediena 2016“ metu buvo patikrinta 20 lentpjūvių (tikrintas į lentpjūves atvežtos medienos įsigijimo dokumentų išrašymo teisingumas, jos kiekio bei kokybės atitikimas faktiniams likučiams), medieną vežantis transportas bei inspektuoti miškai dėl savavališkų kirtimų ir kitos nelegalios veiklos. Daugiau informacijos apie rugsėjo mėn. vykusią akciją ir jos rezultatus: http://gmu.lt/naujienos/nid.4950;/

Primename, kad, pastebėjus įtartinais ar eismo taisyklėmis draudžiamais maršrutais judančius ar vizualiai virš leistino krovinio aukščio medienos pakrautus ir ją gabenančius medienvežius bei vykdomą kitą nelegalią veiklą miškuose, būtina informuoti Generalinę miškų urėdiją elektroniniu paštu info@gmu.lt arba Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus mobiliosios miško kontrolės grupės specialistus.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 12 22
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai