Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. sausio 4 d.

Mobiliosios miško kontrolės grupės tikrinimai duoda rezultatų


Praėjusiais, kaip ir 2015 metais, Mobiliosios miško kontrolės grupės valstybiniai miškų pareigūnai aplankė per 30 miškų urėdijų, kuriose tikrino apvaliosios medienos ruošos, jos apskaitos ir gabenimo dokumentus, privalomųjų miško darbų, biržių atrėžimo ir vertinimo, nenukirsto miško tūrio ir kokybės kontrolę. Bendradarbiaujant su Valstybine miškų tarnyba, Valstybine kelių transporto inspekcija, Muitinės departamentu, Valstybine mokesčių inspekcija ir kitomis institucijomis, Mobilioji miško kontrolės grupė dalyvavo akcijose „Nelegali mediena“, „Mediena 2016“, „Miškas 2016“ ir vykdė prevencinę priemonę „Miškovežis”.

Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, dvejus metus vykdomos akcijos ir specializuoti miškų urėdijų patikrinimai duoda rezultatų – sustiprinta medienos apskaitos ir gabenimo tvarka, pagerėjo biržių atrėžimo ir privalomųjų miško ūkinių darbų atlikimo kokybė bei sugriežtintas nenukirsto valstybinio miško pardavimas. Taip pat sumažėjo nustatomų pažeidimų kiekis.

Mobiliosios miško kontrolės grupės pareigūnai dažniausiai nustato pažeidimus, susijusius su medienos tūrio neatitikimu nurodytu apskaitoje ir sandėlyje, medienos gabenimo važtaraščių duomenų taisymu, neteisingai nustatytu kirstinų medžių tūriu ir kokybe parduodant nenukirstu mišku, laiku nerealizuotais dėl ilgo laikymo gendančios medienos sortimentais. Taip pat ne visuomet užtikrinama rangos įmonių, atliekančių medienos ruošos paslaugas, darbų kontrolė. Pareigūnai atkreipia dėmesį į tai, kad kai kuriose miškų urėdijose reikia kelti darbuotojų kvalifikaciją informacinių technologijų srityje.

Tęsiant Mobiliosios miško kontrolės grupės veiklą, 2017 m. I pusmetį planiniai patikrinimai numatyti Nemenčinės (sausio mėn.), Panevėžio (vasario mėn.), Biržų (kovo mėn.), Valkininkų (balandžio mėn.), Druskininkų (gegužės mėn.), Tytuvėnų (birželio mėn.) miškų urėdijose. Taip pat bus vykdomi ir neplaniniai patikrinimai, skundų ir „karštąja linija“ gautos informacijos tyrimai.

Mobilioji miško kontrolės grupė 2015 m. įsteigta vykdant Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas, bet grupės patikrinimai būna ne vien baudžiamojo pobūdžio, dažnai dalijamasi gerąja patirtimi ir patarimais, o tai padeda užtikrinti vidaus kontrolę, gerinti atliekamų darbų kokybę. Primename, kad pastebėjus įtartinais ar eismo taisyklėmis draudžiamais maršrutais judančius ar vizualiai virš leistino krovinio aukščio medienos pakrautus ir ją gabenančius medienvežius automobilius, informuoti Generalinę miškų urėdiją elektroniniu paštu info@gmu.lt arba Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus Mobiliosios miško kontrolės grupės specialistus.

Susiję straipsniai:
Tęsiasi akcija „Miškas 2016“, gabenant medieną – 14-a pažeidimų
„Mediena 2016“ akcijos metu medienos apskaitos kontrolieriai nustatė šiurkščių pažeidimų
Baigėme tikrinti nenukirsto valstybinio miško skyrimą ir pardavimą

Daugiau informacijos:
Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vedėjas Gintaras Paltanavičius, tel. 8-5-2734111

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 01 04
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai