Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. vasario 2 d.

Medieną matuosime operatyviau


Vakar, vasario 1 dieną, Kauno miškų urėdijoje vyko vienas iš pasitarimų dėl rengiamų teisės aktų pakeitimo projektų įteisinant apvaliosios medienos sortimentų matavimą medkirčių (harvesterių) matavimo įrenginiais.
Šiuo metu medienos matavimas valstybiniuose miškuose reikalauja didelių miškų urėdijų girininkijų, medienos ruošos punktų ir kitų padalinių darbuotojų darbo laiko sąnaudų, žmogiškųjų išteklių. Dar praėjusiais metais Generalinė miškų urėdija kartu su miškų urėdijų specialistais ir mokslo atstovais organizavo pasitarimus, išvykas ir praktinius bandymus, kuriuose buvo pristatomi ir demonstruojami įvairūs šiuolaikiniai apvaliosios medienos matavimo metodai, taip pat parengtas mokslinis taikomasis darbas „Apvaliosios medienos sortimentų matavimo medkirčių matavimo įrenginiais tikslumo tyrimas“.
Generalinio miškų urėdo įsakymu sudaryta komisija, kuriai pavesta įvertinti miško kirtimo mašinų medienos matavimo būdų techninius, normatyvinius, teisinius taikymo aspektus bei pateikti išvadas ir teisės aktų pakeitimo projektus dėl šio būdo įdiegimo ir pagamintos medienos priėmimo bei apskaitos miškų urėdijose.
Kaune vykusiame pasitarime daugiausiai diskusijų sukėlė leistinos medienos matavimo paklaidos medieną matuojant miško kirtimo mašinomis. Taip pat ypatingas dėmesys buvo skiriamas miško kirtimo mašinų matavimo priemonių techniniams parametrams bei miško kirtimo mašinų operatoriams ir jų kasdieninei pareigai – prieš pradedant miško kirtimo darbus, užtikrinti matavimo patikimumą ir atlikti matavimo įrenginių kalibravimą. Komisijoje dalyvaujantys mokslo atstovai - prof. Andrius Kuliešis, doc. Edmundas Petrauskas ir dr. Albinas Tebėra - vadovaudamiesi atliktais ilgalaikiais medienos matavimo skaičiavimais, kartu su kitais komisijos nariais priėmė racionaliausius sprendimus ir juos perkėlė į teisės aktų pakeitimo projektus.  Antrąją vasario mėnesio savaitę planuojama Aplinkos ministerijai pateikti aplinkos ministro įsakymo, reglamentuojančio apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimą ir tūrio nustatymą, pakeitimo projektą.
Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, įteisinus medienos matavimą miško kirtimo mašinomis, turėsime tikslesnius ir mažiau laiko sąnaudų reikalaujančius medienos matavimo duomenis. Miško kirtimo mašinų medienos matavimų duomenys jau daugelį metų naudojami Skandinavijoje, todėl vadovaujantis Nacionaline miškų ūkio sektoriaus plėtros 2012-2020 metų programa, skatinsime investicijas į miškus ir miškų ūkį, ypač inovacijas medienos ruošoje ir apskaitoje.


Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 02 02
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai