Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. rugpjūčio 28 d.

Padauguvos girininkas atstatė partizanų bunkerį, kad leistų vaikams prisiliesti prie istorijos

www.15min.lt,2017-08-25
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/mums-rupi-padauguvos-girininkas-atstate-partizanu-bunkeri-noredamas-leisti-vaikams-prisiliesti-prie-istorijos-56-840134#_
 

Partizano vaikaitis. Žaliaraištis - Aukščiausiosios Tarybos gynėjas. Šaulys. Tai - Kęstutis Markevičius, Padauguvos girininkas. Tačiau užtruko ilgiau nei valandą, kol šis vyras atsivėrė ir susidėliojo paveikslas, kodėl žmogus aukotų laisvą laiką, kad vietiniams vaikams sukurtų šansą prisiliesti prie istorijos. „Viskas taip natūraliai ir klostėsi, taip ir turėjo būti", - sakė girininkas.
„Kęstutis Markevičius ir Gediminas Armonavičius. Šie du pagrindiniai žmonės jau pernai savo jėgomis ir kitų žmonių pagalba atstatė partizanų stovyklavietę Padauguvėlės (Karalgirio) miške netoli Vilkijos. Šiais metais atstatė vieną bunkerį iš keturių ten užkastų ir paslėptų. <...> Tikiu, kad apie šiuos žmones turi išgirsti Lietuva", - pasakojo su 15min redakcija susisiekęs skaitytojas. Vieną iš lietingų vasaros dienų 15min pavyko susitikti tik su K.Markevičiumi. Sutikdamas mus girininkas buvo pasidabinęs uniforma, o jo batai buvo kaip reikiant nublizginti. „Gal palaukime, kol nustos lyti", - sakė girininkas. Slidinėjimas pažliugusiais takais Neatrodė, kad liūtis tuoj liausis - vanduo pylė iš dangaus, lyg šis būtų prakiuręs. Palaukėme keliolika minučių ir lietus nė kiek nesusilpnėjo. O girininkas ir nesiveržė į mišką. Kai atvykome prie buvusio Vanagų tako ir kelio bunkerių link, supratau labai stipriai klydęs. Čia dvigubai vyresnis K.Markevičius slidinėjo ir kopinėjo pažliugusiais takais, lyg šie būtų sausiausi ir patogiausi laiptai. Panašu, kad iki pat bunkerių paliktas ne ką mažiau sunkiai praeinamas takas, nei kad buvo partizanų laikais. „Autentiškas. Čia kad atvažiavę politikai galėtų įsivaizduoti, ką reiškia pagyventi bent savaitę miške", - juokėsi K.Markevičius.
Mums prireikė keliolikos minučių, kol vienas iš nusileidimų šlaitu baigėsi slydimu žemyn ant užpakalio, nors ir buvome apsirengę daug patogiau nei girininkas. „Kitiems metams bandysime padaryti priėjimą prie trijų bunkerių. Dabar darome priėjimą iki palapinių", - sakė K.Markevičius. O pakeliui iki atstatyto bunkerio girininkas paaiškino, kodėl šis miškas toks tankus ir sunkiai praeinamas. Pasak jo, visai čia pat yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla - medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 08 28
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai