Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2012 m. sausio 10 d.

Sausio 6 d. paminėtos Lietuvos nusipelniusio miškininko Kazimiero Simanavičiaus 100-osios gimimo metinės

Kazimieras Simanavičius
(1912-01-06 -2009-12-04)

Kokia graži ta laiko juosta
Mintim, juoku, dainom išausta ...


Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Kazimierą Simanavičių. Mišias aukojo kunigas Salvijus Pranskūnas. Po mišių, Dusetų girininkijos miškininkai, esami ir buvę Zarasų miškų urėdijos darbuotojai, svečiai rinkosi į Dusetų meno mokyklos salę. Zarasų miškų urėdijos urėdas Rimantas Jurevičius apžvelgė Kazimiero biografiją, darbus ir nuopelnus Dusetų girininkijoje.
Daug metų Kazimieras Simanavičius dirbo Zarasų raj. Dusetų girininkijos girininku. Nuoširdus žmogus, stropus darbuotojas, didelis gamtos bičiulis, gražiųjų girininkijos miškų globėjas, ne sykį buvo renkamas Pakniškių apylinkės Tarybos deputatu, vadovavo jos nuolatinei gamtos apsaugos komisijai. Miškai, medelynai, kaip vaikai ar sodo medeliai, nedaug vieni į kitus panašūs, bet visi trokšta globos. Reikėjo tuos medynus retinti, valyti, šviesinti, miške kelius pataisyti. Kazimiero vadovaujama girininkija dažniausiai ūkyje pirmaudavo. 20 ha medelyne auginamos gyvatvorėms tinkančios lanksvos, kauleniai, ligustrai, erškėtrožės, klevai, tuopos, įvairūs spygliuočiai. O tūkstančiai medelių, išaugintų iš maumedžių sėklų, jau žaliuoja ne tik šios girininkijos miškuose. Girininkijos medelyne išauginti sodinukai, dekoratyviniai krūmai puošė rajono ūkių, įmonių aplinką, žmonių sodybas.
60- mečio proga Kazimierui Simanavičiui, dvidešimt trečiam miškų žinybos darbuotojui, už jo nuopelnus ir triūsą, buvo suteiktas Nusipelniusio miškininko garbės vardas. Tuo metu Kazimieras Dusetų girininkijoje buvo išdirbęs 20 metų.
Ekrane, keitėsi nuotraukos, kurios vakaro dalyviams, priminė Kazimierą buvusį jauną, gražų, energingą, vieną ir draugų, bendradarbių apsuptyje, šeimos rate.
Buvęs ilgametis bendradarbis vyr. miškininkas Bronius Subatavičius pasidalino prisiminimais apie ilgametę draugystę su Kazimieru. Visiems vakaro dalyviams juoką sukėlė istorija apie apsikeitusius lietpalčius, nepavykusią medžioklę. Šiltai pasakojo apie gražiai praleistus vakarus Simanavičių šeimoje.
Janė Grigėnienė, Kazimiero kaimynė, šiai progai paskyrė savos kūrybos eiles. Prisiminimuose Janė pažymėjo, savo kaimyną buvusį labai dorą, draugišką, bitininkystės puoselėtoją, Lietuvos patriotą, dainų mylėtoją. Vakaro dalyviai klausėsi J. Grigėnienės ir A. Antonovos atliekamų dainų.
Nešykštėjo gerų žodžių ,prisiminimais pasidalino dusetiškis, vaikystės draugas Viktoras Navickas ir viešnia iš Degučių, girininkė Nijolė Tomkienė.
Vakaro metu skambėjo fortepijono ir akordeono muzika. Grojo meno mokyklos moksleiviai: Rusnė Kaškauskaitė, Indrė Pupeikytė, broliai Eitvydas ir Mantvydas Merkiai.
Zarasų miškų urėdijos urėdas Rimantas Jurevičius 70-mečio proga padėkos raštais ir asmeninėmis dovanomis apdovanojo buvusius darbuotojus: Mykolą Dainį iš Antazavės ir Rimantą Šeduikį iš Smalvų.

Visi vakaro dalyviai sudainavo mėgiamas Kazimiero dainas: “aš verkiau parimus“, „ pjaun broliukai žalioj lankoj“.
Dukra Regina dėkojo visiems, prisidėjusiems prie tėvelio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimo. Gilią pėdą į žemę įspaudęs ,Kazimieras ilgam išliks gyvas gražiuose prisiminimuose, jis gyvas šeimos, artimųjų, draugų širdyse.

Aut. Laima Gorpinič

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 01 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai