Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2012 m. rugpjūčio 31 d.

Pasitarimas Kuršių nerijos nacionalinio parko miškų tvarkymo klausimais

Šių metų rugpjūčio 29 d. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Kuršių nerijoje organizavo pasitarimą, kuriame dalyvavo Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius Tomas Tukačiauskas, prof., hab.daktaras Romas Pakalnis, Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas, generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė ir kiti darbuotojai.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius T.Tukačiauskas pristatė aktualius klausimus, numatytus pasitarime, tai rekreacinių zonų miškų tvarkymas, Neringos savivaldybei priskirtų miškų valdymo – tvarkymas, pakelių tvarkymas, priešgaisrinė miškų apsauga – numatant pirkti miškų gesinimo paslaugas taip pat neigiamas direkcijos požiūris į elektros oro linijų platinimą iškertant mišką ir kita.
Pasitarimo metu KNNP direkcijos Miškininkystės skyriaus vedėja Jurgita Mikšytė supažindino su KNNP vidinės miškotvarkos projekte suprojektuotų priešgaisrinių priemonių atlikimu. Buvo pateikta informacija apie priešgaisrinių juostų prakirtimą bei vandens paėmimo vietų įrengimą. Apžiūrėjus minėtus objektus vietoje, pritarta, kad priešgaisrinių barjerų kirtimai atlikti tinkamai. Vandens paėmimo vieta Alksnynėje nėra pilnai ir tinkamai įrengta – kelio, besidriekiančio pamario juosta, danga nesustiprinta, gruntas minkštas, marios prie kranto seklios, dugnas uždumblėjęs. Todėl vandens paėmimas dėl seklios pakrantės yra sudėtingas, dėl netvirto kelio grunto yra didelė tikimybė užklimpti priešgaisriniams automobiliams.
KNNP direkcijos direktorius Tomas Tukačiauskas pasitarime informavo, kad direkcijai kasmet vis sunkiau sekasi suformuoti priešgaisrines komandas – trūksta turinčių reikiamą kvalifikaciją žmonių. KNNP priešgaisrinę miškų apsaugą vykdo tik viena priešgaisrinė komanda, kurią sudaro 3 žmonės – Antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos operatorius (vykdantis ne miško gaisrų gesinimą, bet jų aptikimą) ir 2 priešgaisrinio automobilio vairuotojai. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad generalinio miškų urėdo 2004 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 1B-80 „Dėl miškų urėdijų ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos priešgaisrinių komandų nuostatų ir jų techninio aprūpinimo normatyvų patvirtinimo“ patvirtintos Miškų urėdijų ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos priešgaisrinių komandų nuostatos nurodo, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje priešgaisrinei miškų apsaugai vykdyti turi būti formuojamos 2 pagrindinės priešgaisrinės 4-6 narių komandos ir 2 rezervinės priešgaisrinės komandos. Šiuo metu KNNP nepilnai sukomplektuota vienintelė priešgaisrinė komanda neužtikrina tinkamos priešgaisrinės Kuršių nerijos miškų apsaugos.
Pasitarimo dalyviai stebėjo antžeminės automatinės gaisrų stebėjimo sistemos darbą. Po to įvyko susitikimas Neringos savivaldybėje, kur dar kartą atkreiptas dėmesys į Kuršių nerijos miškuose egzistuojančias problemas. Meras Antanas Vinkus pranešė, kad Neringos bendruomenė, lankytojai, savivaldybės taryba ir administracija su nerimu stebi pokyčius Kuršių nerijos miškų tvarkyme, komentavo miškus tvarkančio Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojų aiškinimus, kad miško kirtimo taisyklės leidžia palikti atitinkamą kiekį negyvos medienos bioįvairovės skatinimui, atkreipė dėmesį į tai, kad taupymo sumetimais silpninamos žinybinės miško gaisrų gesinimo pajėgos, visą gesinimo naštą siekiama palikti Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir savivaldybės pajėgoms. A.Vinkus informavo, jog paskyrus tiesioginį finansavimą Nacionalinio parko direkcijai apsauginio kopagūbrio tvirtinimui, buvo tikėtasi, jog padėtis pagerės. Įkurdama saugomą teritoriją unikalioje aplinkoje – Kuršių nerijoje, Lietuvos valstybė ir jos atsakingos institucijos turi prisiimti atsakomybę už jos priežiūrą. Tam turėtų būti skiriamos lėšos, lyginant su kitomis, ne tokiomis unikaliomis teritorijomis. Tai leistų išlaikyti vietines patyrusių, gerai išmanančių specifines vietines sąlygas darbininkų brigadas, sukurti materialinę techninę bazę. Meras akcentavo, kad tai leistų rasti daugumos aukščiau išdėstytų problemų sprendimą, netgi sumažintų socialinę įtampą nacionaliniame parke sukuriant naujų darbo vietų. A.Vinkus pabrėžė, kad nenorima aštrinti santykių su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, su kuria ieškoma ir vis daugiau randama bendrų visiems rūpimų problemų sprendimų. Norima turėti ir parodyti lankytojams tvarkingą, prižiūrimą Neringą, visokeriopao didinti jos patrauklumą, tuo pačiu privaloma tinkamai atstovauti bendruomenės interesus.
Pasitarimo dalyviai pritarė Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktoriaus V.Vaičiūno pasiūlymui suteikti galimybę Kuršių nerijos nacionaliniam parkui įsigyti du gaisrų gesinimo automobilius su mobilia gaisrų gesinimo įranga.

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 08 31
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai