Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2012 m. spalio 24 d.

Susitikimas Ūkio ministerijoje

Šių metų spalio 24 d. Ūkio ministerijoje pristatyta valstybės valdomų įmonių reforma ir jos poveikis Lietuvos valstybiniams miškams.
Susitikime dalyvavo Lietuvos visuomeninių organizacijų ir atstovų pareiškimą „Dėl bandymo sugriauti Lietuvos valstybinių miškų sistemą ir susidoroti su jos vadovu“ pasirašę „Lietuvos žaliųjų judėjimo“ pirmininkas R.Braziulis, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas E.Bartkevičius bei viceprezidentas prof. A.Juodvalkis, Medienos perdirbėjų asociacijos direktorius J.Zimnickas, Miškų urėdų tarybos valdybos pirmininkas K.Šakūnas, Privačių miškų savininkų asociacijos Tarybos pirmininkas G.Kovalčikas, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas A.Rauka, taip pat Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas A.Vancevičius ir Generalinės miškų urėdijos Ekonomikos, finansų ir apskaitos skyriaus vedėja V.Charačidienė.
Šių metų rugsėjo 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje įvyko visuomeninių organizacijų ir atstovų pareiškimo „Dėl bandymo sugriauti Lietuvos valstybinių miškų sistemą ir susidoroti su generaliniu miškų urėdu Benjaminu Sakalausku“ svarstymas. Pasak Ūkio viceministro A.Ą.Audicko, šiuos asmenis sukvietė norėdamas plačiau papasakoti apie Ūkio ministerijos vykdomą valstybės valdomų įmonių reformą, jos tikslus ir aptarti, kaip tai paveiks Lietuvos valstybinius miškus valdančias valstybės įmones miškų urėdijas.
Kreipimosi autoriai pakartotinai atkreipė Ūkio viceministro dėmesį į tendencingus Ūkio ministerijos bandymus „reorganizuoti“ valstybinę miškų sistemą. Buvo konstatuota, kad toks darinys kaip „Visuomis“ neegzistuoja nė vienoje valstybėje. Be to, Ūkio viceministras buvo informuotas apie Jeilio (JAV) universiteto išvadą, kad pagal miškų išsaugojimo vertinimą mūsų šalis pripažinta pirma pasaulyje. Akcentuota, kad Ūkio ministerija dažnai žvalgosi į neva Švedijos ir Latvijos gerai tvarkomą miškų ūkį, tuo tarpu šioje pasaulio šalių vertinimo skalėje Švedija tik 64 – oje, o Latvija 32- oje vietoje. Tuo tarpu būtent Latvijos valstybinių miškų sektorių susirinkusiems Ūkio viceministras pristatė kaip labai efektyvų ir siektino pavyzdžio modelį pamiršdamas, kad tarptautinio miškų tvarkymo sertifikato FSC sustabdymas AB Latvijas valsts meži (Latvijos valstybiniai miškai) yra dėsningas kelių pastarųjų metų miško tvarkymo politikos, orientuotos į vienadienę naudą Latvijoje, rezultatas.
Kreipimosi autoriai išreiškė susirūpinimą, kad Ūkio ministerija proteguoja miškų įvertinimą apskaitoje (pasaulyje įvertinama apskaitoje mažiau nei 0,5 % miškų) remdamasi Skandinavijos įmonių, kurios yra įsigijusios ir viešai deklaruoja planus įsigyti miškų Baltijos šalyse, Brazilijoje, Argentinoje, Mozambike, Urugvajuje, Gabone, Nikaragvoje ir kt. šalyse, pavyzdžiu. Kyla klausimas, kokioms valstybėms priskiriama Lietuva? Toms, iš kurių miškai perkami (pvz. Urugvajui, Gabonui ar Mozambikui), ar toms, kurios pirks miškus minėtose šalyse? Kai Lietuvoje bus apsispręsta pirkti miškus pvz. Švedijoje, tada bus tikslinga įtraukti jų vertę į apskaitą.
Buvo apsvarstytas Ūkio ministerijos pasiūlymas – visoms miškų urėdijoms nustatyti vienodą kapitalo kainą. Susitikimo metu Ūkio ministerija pripažino, kad pirminiame projekte jų pasiūlyta valstybinių miškų sektoriui nustatyti 9,41 proc. siektina kapitalo kaina buvo neapgalvota ir per didelė. Nustačius tokio dydžio kapitalo kaina siektinas grynasis miškų urėdijų pelnas turėtų viršyti 55 procentus visų metinių pajamų. Taip pat buvo pripažinta, kad Ūkio ministerijos pateiktas miškų vertės paskirstymas pagal miškų urėdijas nėra tikslus.
Kalbant apie miškų urėdijų veiklos efektyvumo didinimą prieita nuomonės, kad ekonominės naudos siekimą privaloma subalansuoti su aplinkos kokybės išsaugojimu - ekosistemų kokybe ir gamtos išteklių valdymu.
Aptarta, kad vertinant valstybinių miškų sektoriaus veiklos rezultatą – kapitalo grąžą grynąjį pelną padidinti ne tik netipinių mokesčių valstybei suma, sumažinta pelno mokesčio dalimi, bet ir nekomercinei veiklai skiriamų sąnaudų suma bei perskaičiuojama miškų vertės pokyčio suma. Be to, Aplinkos ministerijos 2011 m gruodžio 16 d. Ūkio ministerijai yra pareikšta pozicija: „iš miškų sektoriaus balanso turto ir kapitalo išbraukti 3,1 mlrd. litų (leidžiamus tolygiai naudoti per 80-100 metų) įkalkuliuotą miškų vertę ir įtraukti tik per vienerius metus kertamo miško vertę, tuo pačiu perskaičiuoti visus ataskaitoje teikiamus rodiklius
Ūkio viceministras pabrėžė, kad 2012 m. birželio 6 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės Nutarimas Nr. 665 „Dėl valstybės turtinių ir neturtinių teisių įgyvendinimo“ taikomas akcinėms bendrovėms, bet netaikomas Valstybės įmonėms. Be to, viceministras taip ir negalėjo išaiškinti, kodėl valstybės tarnautojai negali būti įmonių valdybos nariais.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 10 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai