Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2016 m. gegužės 17 d.

Po konkurso Sudervėje: bus ir Žemės skulptūrų parkas!

Balandžio 28 dieną Vilniaus miškų urėdijoje vykusiame baigiamajame jaunųjų miško bičiulių meninio meistriškumo konkurse „Stilizuotas paukščio lizdas 2016“ triumfavo Panevėžio miškų urėdijos globojami „Miško meistreliai“. Respublikiniam konkurso etapui 33 miškų urėdijos pateikė 39 eksponatus, atvyko per 2 šimtus jaunųjų miško bičiulių.

Nuo ankstyvo ryto prie Sudervėje esančio Vilniaus miškų urėdijos padalinio virė darbas: jaunieji miško bičiuliai, jaunieji gamtininkai ir ekologai, mokytojų ir atlydėjusių miškininkų padedami, eksponavo po šapelį suneštus, po vytelę supintus lizdus, komponavo juos į atsivežtas samanas, kabino ant šakų. Daugelis susibūrė į priešais kelią esantį seną sodą. Kiek apmaudu, kad niekas nesiryžo sukurti nardinamo lizdo, nes vandens telkinys Vilniaus miškų urėdo Artūro Nanartavičiaus ekspozicijai parinktame urėdijos padalinyje šalia vienintelės šalyje apvalios bažnyčios – irgi yra.

Pusiaudienį darbą pradėjo generalinio miškų urėdo įsakymu sudaryta komisija, kuriai vadovavo Lietuvos floristų asociacijos prezidentė Genoveta Zuokienė. Komisija turėjo galimybę moksleivių kūrinius įvertinti ir iš urėdijų pateiktų nuotraukų, tačiau gamtoje dalis lizdelių, kad ir labai kruopščiai sumeistrautų, tiesiog pranyko. Susismulkinta ir sukant daugiabučius lizdus. Kaip įvertino komisijos pirmininkė G.Zuokienė, kai kurie būreliai pateikė konkursui patalpoje tetinkamus eksponuoti rankdarbius. Dar kiti neįstengė atsitraukti nuo tradicinių rankdarbių technikų ir puošybos. Tai sumenkino rezultatus, kai kurie lizdeliai balansavo ir ties kičo riba.
Neginčijamais konkurso lyderiais iš pat pradžių laikyti Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos JMBB „Miško meistreliai“. Jų lizdas gervei, pastatytas prie kūdros, tapo profesionaliausiu ekspozicijos akcentu. Šiam būreliui vadovauja griežti ir daug reikalaujantys, bet dar daugiau duodantys mokytojai Romas Kupčinskas ir Daiva Baubonienė, beje, pripažinta floristikos meistrė. Tai, kad auksarankių Godos Glebavičiūtės, Evos Banytės ir Monikos Binkytės sukurtas lizdas be konkurencijos laimėjo – gero edukacinio darbo ir neformalaus urėdijos rūpesčio išdava.

Originalumu lyderiams nenusileido Anykščių miškų urėdijos globotiniai – Troškūnų gimnazijos JMBB „Girinukas“, vadovaujamas Rasytės Gaidienės, sukurpęs puikiai stilizuotą šiaudinį lizdą. Jie konkuravo su visuomet drąsias paraiškas pateikiančiais Trakų miškų urėdijos globotiniais „Verkniukais“, papirkusiais komisiją geriausiu prisistatymu. Idėją, kokia ji bebūtų nauja ir kaip gerai realizuota, reikia mokėti ir apginti, o Aukštadvario gimnazijos septintokės Kamilė Asanavičiūtė, Monika Gustevičiūtė ir Ugnė Liucvaikytė čia buvo nepralenkiamos ir laimėjo būreliui antrąją konkurso vietą, garbingą trečiąją palikę „Girinukui“. Beje, gražiai pristatytas buvo ir Zarasų miškų urėdijos Salako girininkijos girininko pavaduotojo Mindaugo Ilčiuko globotinių darbas „Lizdas plėšriajam paukščiui“ (mokytoja Rimvyda Kasparavičienė).

Lietuvos floristų asociacijos vadovė pastebėjo ir Dubravos miškų urėdijos globojamo Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos 6c klasės mokinio Granto Aniulio (mokytoja Gintarė Jakaitytė) bei Telšių miškų urėdijos globojamo Viešvėniškio dešimtoko Tomo Bumblauskio (mokytoja Birutė Pocienė) kūrinius. Šalyje pripažinta floristikos mokytoja įvertino ir Kauno miškų urėdijos miškininko Mindaugo Petkevičiaus globojamo JMB būrelio „Kultuvėlė“ įdirbį. Itin išradingai lizdą eksponavo Kaišiadorių miškų urėdijos globojami Paparčių šv. Juozapo šeimos namų vaikai iš miško bičiulių būrelio „Papartėliai“.

Konkurso organizatorė Generalinė miškų urėdija vilties prizus įteikė Šilutės miškų urėdijos globojamam „Ąžuoliukui“ ir labai guviems Šiaulių miškų urėdijos globotiniams „Giliukams“. Jų kūrybiškumą norime puoselėti padovanoję gražiausią praėjusių metų knygą „Sparnuotosios raidės“. Garsaus tapytojo, skulptoriaus, architekto, mokslininko Leonardo da Vinči pasakas, kurio pagrindiniai herojai yra paukščiai, galima skaityti ir liečiant ar klausantis. Kaip autorius kvietė pažinti pasaulį visomis juslėmis taip ir mes svajojame, kad jaunieji miško bičiuliai miškų išdrįstų plėsti kūrybos ir saviraiškos ribas per šį konkursą gavę Žemės meno pradžiamokslį.

Pikta, kad šaltas lietus prapliupo pačiu netinkamiausiu metu - teikiant apdovanojimus, todėl sutrumpino jaunųjų miško bičiulių viešnagę ir sutrikdė planuotą seminarą. Viliamės, kad bent nesusargdino. Dovanėles konkurso laureatams įteikė į Sudervę atvykęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas, padėkas – generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis ir vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius. Komisijos pirmininkės, Lietuvos floristų asociacijos prezidentės G.Zuokienės manymu, net tarp floristų šalyje sunkiai prigyjanti Žemės meno idėja galėtų sudygti miškų urėdijose. Svarbu nenumarinti tik užgimusio Žemės meno parko projekto.
Dėkojame Vilniaus miškų urėdijai ir ypač eigulei Loretai Derkintienei už svetingumą, o Vilniaus miškų urėdui A.Nanartavičiui – už puikiai parinktą vietą eksponuoti jaunųjų miško bičiulių kūrybą. Nuo šiol buvusią Sudervės girininkiją puošia beveik keturios dešimtys stilizuotų paukščių lizdų.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 05 17
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai