Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2016 m. rugsėjo 19 d.

Miškininko diena draugėn sukvietė į Liškiavą

Toną šventei davė Kauno rajono „Božolė“ choras su savo generolu Aleksandru Ivanausku – Fara. Anot „Rondo“ grupės lyderio, miškininkų šventė – gamtos šventė ir ją reikia švęsti. Jam atitarė šventės pradžią paskelbęs jos šeimininkas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas prof. Edmundas Bartkevičius. „Miškininkų diena yra proga susitikti, susiburti į vieną visumą, vieną šventę“- deklaravo jis, pasveikinęs visas susirinkusios miškininkų bendruomenės grandis: valstybinės miškų žinybos darbuotojus, privačių miškų savininkus ir medienos perdirbėjus.

„Sako, kad miškininkai yra klanas, bet aš didžiuojuosi šiuo klanu“- pabrėžė Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė. Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkas ji įteikė Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto Miško biologijos ir miškininkystės instituto akademikui profesoriui dr. Dariui Danusevičiui, VĮ Raseinių miškų urėdijos Pikčiūnų girininkijos girininkui Albertui Tolevičiui ir VĮ Šilutės miškų urėdijos vyriausiajam miškininkui Viktorui Aužbikavičiui.

„Jei esate įtakingi, vadinasi, esate reikalingi“- patvirtino Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko padėkomis pagerbti šie valstybinės miškų žinybos darbuotojai: Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Informacinių technologijų skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Jasinskas, VĮ Radviliškio miškų urėdijos Medelyno viršininkas Dainius Dapkus, VĮ Rietavo miškų urėdijos Kaltinėnų girininkijos girininkas Egidijus Budvytis, VĮ Šakių miškų urėdijos vyriausiasis inžinierius Gintaras Bacevičius, VĮ Tauragės miškų urėdijos vyriausiojo buhalterio pavaduotojas Džeraldas Šimkūnas ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Utenos teritorinio poskyrio vedėjas Petras Galgatavičius.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vardu padėkas Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentui prof. E.Bartkevičiui, VĮ Kėdainių miškų urėdui Juozui Girinui atvežė ir už ilgametį vadovavimą Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijai dr. Albinui Tebėrai padėkojo Seimo narys Kazys Grybauskas.

Kai tiek gražių žodžių buvo išsakyta, į sceną užlipusiam aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui teko nemenkas uždavinys, tad jis suimprovizavo Miškininko dienai padovanojęs gerą orą ir patikino miškininkų bendruomenę, kad jai, užsikėlusiai kartelę itin aukštai, tinka jo senelio posakis: „kas moka švęsti, moka ir dirbti“.
Aplinkos ministras K.Trečiokas padėkas įteikė Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškotvarkos ir miško išteklių skyriaus vyriausiajai specialistei Adai Tebėrienei, Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyriausiajam specialistui Zbignevui Glazko, VĮ Biržų miškų urėdijos miško naudojimo inžinierei Danutei Musteikienei, VĮ Jurbarko miškų urėdijos Pašvenčio girininkijos eiguliui Andriui Čeponiui, VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto GIS ir kartografijos skyriaus vyriausiajam specialistui Aloyzui Sauliui Urbai, Valstybinės miškų tarnybos Miškų kadastro skyriaus vedėjui Ričardui Beniušiui, Valstybinės miškų tarnybos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjai Daivai Brazauskienei, Valstybinės miškų tarnybos Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus vyriausiajam specialistui Modestui Mačiulskiui.

Šiemet pirmą kartą per Miškininko dieną apdovanoti konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2016“ prizininkai. Siekdama privačių miškų savininkus paskatinti darniai ūkininkauti savo miško valdose ir pasidalinti pažangia patirtimi, šį konkursą kartu su Aplinkos ministerija organizavo Lietuvos miško savininkų asociacija. Jos pirmininkas dr. Algis Gaižutis, palinkėjęs visiems susirinkusiems susiklausymo, užtikrintumo ir džiaugsmo ne tik per Miškininko dieną, buvo netipiškai santūrus.

Šiemet geriausia ir pavyzdingiausiai tvarkoma privačia miško valda pripažinta ir I vieta skirta miško savininkui Algirdui Gustui, kuris tvarko valdą Šalčininkų rajone. II vietą užėmė Kęstučio Karlono privati miško valda Varėnos rajone, III vieta Respublikoje skirta Valės Nagelienės privačiai miško valdai Rokiškio rajone. Kadangi komisija išrinko ir miško savininkus, kurių veikla ūkininkaujant savo valdose buvo netradicinė ir išsiskyrė iš kitų konkurso dalyvių, penki miško savininkai papildomai apdovanoti už skatintinas miškininkystės iniciatyvas. Už pavyzdingai atliktus miško ugdymo kirtimus apdovanotas miško savininkas Artūras Alekna, už savanorišką pagrindinių neplynųjų miško kirtimų vykdymą vietoj galimų pagrindinių plynųjų miško kirtimų apdovanotas miško savininkas Romualdas Brasas, už pavyzdingą miško atkūrimą, miško apsaugą ir priežiūrą apdovanota miško savininkė Gitana Tarvydaitė, už pavyzdingą miško infrastruktūros įrengimą (rekreacinių zonų, kelių, pralaidų, melioracijos griovių įrengimą) apdovanotas miško savininkas Viktoras Rinkevičius, o už racionalų miško kirtimo atliekų panaudojimą biokurui  - miško savininkas Raimundas Nagelė.

Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius dr. Nerijus Kupstaitis mažo kolektyvo vardu linkėjo drąsos permainoms, žingeidumo ir pozityvumo. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Miškų instituto direktorius dr. Marius Aleinikovas yra tikras, kad žmonės, kurie sodina ir prižiūri medžius, myli ne tik save, bet ir kitus. Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Artūras Balčius linkėjo neprarasti noro dirbti, kad ir kokios sąlygos spaustų: orai, valdžia ar kiti negalavimai, o su tarnybos kontrolierių korpusu žadėjo padėti saugoti miškus taip, kad švenčių nuotaikos nekartintų net ir maži deguto šaukšteliai. Valstybinio miškotvarkos instituto direktoriaus pavaduotojas Martas Lynikas irgi linkėjo gerai pašvęsti, kad pirmadienį būtų ūpo grįžti prie darbų. Miškininkų bendruomenei šventės metu prisistatė naujasis Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius dr. Vaidotas Lygis, kuriam daugelis miškininkų patikės ugdyti savo vaikus. Pats miškininkas ne tik pagal diplomą, bet ir širdyje, V.Lygis linkėjo vienybės ir būti pavyzdžiu jaunajai kartai. Prof. E.Bartkevičius, kaip Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas, atskirai pasveikino miškininkus, dirbančius su jaunaisiais miško bičiuliais ir nepraleido progos įpareigoti rūpinimąsi Jaunųjų miško bičiulių sambūriu įrašyti į privalomųjų miško darbų sąrašą.

Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis į sceną užlipo tuščiomis rankomis, nenusiteikęs kalbėti apie kasdienius reikalus – gamybines užduotis, normatyvus, pelno rodiklius. Pats jis prisiėmė du šventinius nuopelnus. Vieną jų – dėl jungtinio sveikinimo, kurio visi, kaip ir jis pats, tyliai laukė, antrąjį - kad galiausiai aprengė dr.Valdą Vaičiūną miškininko uniforma. Visų lygių, kategorijų ir institucijų miškininkus jis pakvietė švęsti ir toliau dirbti pagal jo credo: Lietuvai, Lietuvos miškams ir Lietuvos žmonėms. Generalinis miškų urėdas dr. R. Prūsaitis įteikė padėkas VĮ Joniškio miškų urėdijos Skaistgirio girininkijos girininko pavaduotojui Laimonui Marijauskui, VĮ Prienų miškų urėdijos personalo inspektoriui Kastyčiui Tarasevičiui, VĮ Šalčininkų miškų urėdijos vyriausiajam inžinieriui Gediminui Česnulevičiui, VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos prekybos vadybininkui Gintarui Lisauskui, VĮ Trakų miškų urėdijos Paluknio girininkijos girininko pavaduotojui Boleslovui Davidavičiui, VĮ Valkininkų miškų urėdijos miško želdinimo ir miško apsaugos inžinieriui Nerijui Ruoškai ir VĮ Vilniaus miškų urėdijos Medelyno viršininkei Redai Konstantinavičienei.

Po minėjimo miškininkams koncertavo aksominio balso estrados deivė Inga Valinskienė su grupe „Vairas“, o sutemus anapus Nemuno į orą šovė šventiniai fejerverkai. Šventinis miškininkų pažmonys tęsėsi ir nuaidėjus „Božolė“ choro įrašytam Miškininkų himnui „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.

Generalinės miškų urėdijos informacija

Nuotraukų galerija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 09 19
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai