Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2016 m. spalio 10 d.

Konkurencingo miško tema parodoje „Sprendimų ratas“ išlieka aktuali

Miškų urėdijos, įsisukusios į parodos veiklų ratą dar jos debiuto metais, 2008-aisiais, ir šiemet, spalio 6-8 dienomis pakvietė į Aleksandro Stulginskio universitetą pasižiūrėti miško, pasikonsultuoti ir pasižmonėti. Nors tradicine tapusi jau devintoji tarptautinio skambesio paroda kasmet įsuka vis didesnį sprendimų ratą, generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis tiki, kad miškas išliks pagrindiniu jos eksponatu, nes esame ne tik žemės ūkio, bet ir miškų kraštas. „Miškininkystė - kompleksinis verslas: tai ir medienos ruoša, ir miško atkūrimas bei priežiūra, keliai ir melioracijos sistemos, tai urėdijų ir girininkijų specialistai, jų pamainos rengimas. Miškas – tai reikšminga gamtinė gyvenamoji aplinka, vertingas gamtos paveldas, nepamainomas atsinaujinantis išteklius. Pagaliau miškas yra mūsų kultūros dalis. Be miškų nebūtų daugelio mums svarbių, o kai kada ir kasdieninių dalykų“- teigia dr. R.Prūsaitis.

Valstybiniams miškams šiemet atstovavo penkios iš 42 miškų urėdijų. Stilinguose medžio namuose jos pristatė savo pasiekimus ir pagrindinius veiklos barus.
 
Kuršėnų miškų urėdija parodė kaip mišką ir jo išteklius gina nuo vabzdžių, ligų sukėlėjų ir žvėrių – pademonstravo visą šiuolaikinės sanitarinės miško apsaugos spektrą.

Už ką šalyje ir užsienyje vertinamas Radviliškio miškų urėdijos medelynas, parodos dalyviai galėjo įsitikinti patys.

Vilniaus miškų urėdija, valdanti valstybinius miškus aplink sostinę, ekspozicijoje daugiausia dėmesio skyrė rekreacinei miškininkystei. Įrengti stendą Vilniaus miškų urėdijos darbuotojams padėjo Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojas Vasilijus Vasiliauskas.

Nemenčinės miškų urėdija, kuri šių metų pavasarį buvo pirmojo ir rekordinio nacionalinio miškasodžio epicentras, parodai pasirinko miško atkūrimą. Šios urėdijos stendą papuošė veterinarijos gydytojo Algimanto Lūžos, prižiūrinčio Panevėžio miškų urėdijoje besiganančius stumbrus, fotografijos.

Ukmergės miškų urėdija, administruojanti vieną stambesnių profesionaliosios medžioklės plotų, supažindino su gerai prižiūrimu, išplėtotu medžioklės ūkiu. Ši urėdija šiemet tapo parodos laureate. Parodos atidarymo iškilmėse įteikti eksponatų vertinimo komisijos skirti apdovanojimai - medaliai ir diplomai. Vienas iš septynių medalių įteiktas Ukmergės miškų urėdijai. Šis garbingas apdovanojimas skirtas už profesionaliosios medžioklės tradicijų puoselėjimą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 10 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai