Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2016 m. gruodžio 20 d.

„Parsinešk Kalėdas į savo namus 2016“: kone du šimtus tūkstančių namų papuošė dovanotos eglių šakos

Jau dešimtus metus šalies miškininkų dovanojamos eglės šakos – graibstyte išgraibstomos, aštuonerius metus ši akcija vykdoma ir išpopuliarėjo „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pavadinimu. Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis džiaugiasi, kad vykstanti Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų aštuonerius metus organizuojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ iš tiesų sėkminga.

„Eglių šakas daliname visoje Lietuvoje maždaug 120-yje miestų ir miestelių. Jau nuo pat akcijos pradžios - 13 valandos - čia būriavosi žmonės. Kai kuriuose miestuose šakas išdalinome taip greitai, tad teko atvežti papildymą. Visos urėdijos atsakingai ruošėsi, todėl mišku ir Kalėdomis kvepiančią eglės šakelę į namus parsineš visi norintys“, - teigė R. Prūsaitis. 

Miškininkai skaičiavo, jog šios akcijos metu išdalins du šimtus tūkstančių eglės šakų. Paprastai jos atvežamos iš kirtaviečių, kur nugenimi brandūs, ilgamečiame plane numatyti kirsti medžiai. „Ši akcija - puikus būdas gamtai saugoti: miškininkų dalinamos eglės šakos atkeliauja iš kirtaviečių, kur jos nugenėjamos brandžios, ilgamečiame plane numatyti kirsti medžiai. Kitaip tariant - papildomai nekertame ir nežalojame nei vieno medžio, o atvirkščiai - išnaudojame gamtos resursus be menkiausio iššvaistymo", teigia generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis. ,,Tada, kai žmonės gali nemokamai gauti eglės šaką, daug rečiau jiems kyla pagunda rizikuoti ir nelegaliai kirsti eglutes miške...".

„Į Vilniaus Rotušės aikštę eglės šakelės atvažiavau net iš Antakalnio“, - teigia akcijos vietoje pakalbinta ponia Jadvyga. Pasak jos, šiemet eglučių ir eglišakių kainos gerokai išaugo, tad miškininkų dovanojama šakelė leidžia ir sutaupyti, ir, kas jos manymu – ne mažiau svarbu, prisidėti prie gamtos išsaugojimo. „Kalėdos – stebuklingas gerumo laikas. Nesinori, kad jų metu namus puoštų „nužudytas“ medelis, tad šakelė – puiki išeitis. Ir gamtą saugai, ir Kalėdų dvasios neprarandi“, - mano p. Jadvyga.

Šiaulių miškų urėdijoje, kuri pirmoji prieš dešimtį metų pradėjo šakų dalijimo tradiciją, akcija vyko ir gruodžio 21 dieną.

Ukmergėje šakos kasmet dalinamos aikštėje prie kultūros centro. Keliasdešimt žmonių jau iš anksto laukė miškininkų sunkvežimio.

Eglių šakos atkeliavo iš netoli Ukmergės esančių kirtaviečių. VĮ Ukmergės miškų urėdijos urėdas Vigantas Kraujalis pastebi, kad tada, kai žmonės gali nemokamai gauti eglės šaką, daug rečiau jiems kyla pagunda nelegaliai kirsti eglutes miške.

V. Kraujalis pasakojo, kad Ukmergėje akcijos metu išdalinta apie 3000, Širvintose - apie 1000 eglių šakų. Taigi, apie 4000 žmonių į namus grįžo su Ukmergės miškų urėdijos kirtavietėse nugenėtomis šakomis.

„Džiaugiamės, kad žmonės pasiima mūsų dovanas“, - apie kasmetinę žmonių pamėgtą ir laukiamą akciją kalbėjo Ukmergės miškų urėdas.

Jonavos miškų urėdijos miškininkai paruošė ir dovanojo paprastosios, dygiosios ir baltosios eglių, paprastosios pušies, pilkojo kėnio, pocūgės šakas. Šakos buvo dalinamos dvejose vietose: Sąjūdžio aikštėje ir prie prekybos centro ,,Norfa“. Kaip ir kasmet sulaukta daug jonaviečių, kurie šią akciją palaiko jau ne vienerius metus. Žmonių teigimu, nereikia varžytis kalėdinės eglutės didumu su kaimynu, bet vertėtų mokytis pasidžiaugti ir eglės šakute, nes šventinis laikotarpis trunka vos dvi savaites, po kurio kirsta eglutė tampa nereikalinga.


Prie akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus" prisijungę Šakių miškų urėdijos miškininkai per keturias valandas Šakiuose ir Kudirkos Naumiestyje išdalino per tūkstantį eglių šakų.


Šakių mieste eglės bei pušies šakos buvo dalinamos aikštėje prie parapijos namų. Jau iš anksto čia lūkuriavo keletas vyresnio amžiaus moterų. Šakietė Janina džiaugėsi tokia akcija. Kadangi eglutę įsigyti pensininkei yra per brangu, nes jos kainuoja net iki 30 eurų, todėl kasmet ateina parsinešti žaliaskarės šakutę į savo namus. Kita šakietė, paklausta, ar ne per vėlu puošti namus, atsakė, kad puoš Kūčių dieną. Jai užtenka kelių šakelių: jas įmerkia į vandenį, užkabina papuošimus, uždega žvakelę. Moteris sakė, kad laikosi senųjų tradicijų ir nesupranta, kodėl žmonės puošiasi Kalėdoms prieš mėnesį.

Apie 13 val. keliasdešimt žmonių apgulė šakas priekabose atvežusius du automobilius. Šakių miškų urėdijos Lekėčių girininkijos girininko pavaduotojas Jonas Urbanavičius pasakojo, kad iš Lekėčių miškų atvežė apie tris šimtus eglišakių. Pasak jo, jos pristatytos iš sėklinių eglių plantacijų, pjautos iš vakaro nuo eglių, kurioms per 40 metų. Jis patikino, kad miškininkų paruoštų šakų dar niekad nepritrūko.

Prie kitos priekabos šeimininkavo ir šakas dalino pats Sakių miškų urėdijos Lekėčių medelyno viršininkas Audrius Krikštopaitis. Jis pasakojo, kad šiemet jie atsivežė apie aštuonis šimtus eglišakių ir apie 150 pušų šakelių. Miškininkas teigė, kad per tiek metų jau žino, kiek maždaug šakelių išdalinama, todėl ir šiemet panašų skaičių šakų pripjovė. Tiesa, pasak A. Krikštopaičio, pušų šakeles vežti pradėjo tik prieš trejetą metų, nes anksčiau nebuvo paklausos, o šiais metais jos buvo kaipmat išgraibstytos. Visos šakos buvo nupjautos prieš dvi dienas, tankios ir žalios, laikytos medelyno daigų šaldytuve.

„Du darbuotojai pjovė šakas su specialiais genėtuvais, atvežėm tikrai gražias, parinktas šakas, todėl, manau, kad jų neliks nė vienos. Pamenu, ankstesniais metais žmonės čia pat laužydavo šakeles, komponuodavo puokštes, dabar renkasi tvarkingai, net prilaužytų šakelių nėra, visiems visos tinka", - spėjęs pasišnekučiuoti su gyventojais sako A. Krištopaitis ir džiaugiasi geru oru, nes, pasak jo, yra tekę šakas dalinti ir kai šaltukas lauke spaudė iki 20 laipsnių.

Na o šakas kas ėmė tik sau, kas darbo vietai papuošti, kas vieną, kas keletą. Vieni pageidavo eglių, kiti pušų, vieni didesnių, kiti su kankorėžiais. Miškininkai iš patirties pasakojo, kad nuo šakų su kankorėžiais namuose daug šiukšlių būna, nes jie šilumoje išsiskleidžia ir išbyra sėklytės.

Naumiestiečiams buvo išdalinta apie 100 eglišakių, kurios buvo atvežtos iš Baltkojų miško.

Eglišakių pasiimti atėjo ir rajono įmonių darbuotojai, o miškininkai kantriai lūkuriavo gyventojų iki 17 val. Pasibaigus šakų dalinimui, miškininkai patys ir aikštę sutvarko, sušluoja spyglius.

Akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ metu, Kupiškio mieste buvo padovanota apie 400 vnt. eglės šakų.

Ignalinos miškų urėdija eglių šakas dalino Ignalinos miesto centrinėje aikštėje ir Visagino miesto Santarvės aikštėje.

Akcijos metu buvo išdalinta per tūkstantį eglės šakų. Rajono gyventojai mielai ėmė eglių šakas. Labai aktyvūs buvo Visagino miesto gyventojai, todėl teko šakas į miestą vežti du kartus.

Prienų ir Birštono gyventojai džiaugiasi, kad artėjant gražiausioms metų šventėms nereikia rūpintis, iš kur gauti eglutę papuošimui. Daugelis žmonių iš eglių šakų ir šakelių sugeba sukurti tikrą žiemos stebuklą ir juo džiaugtis iki Trijų karalių šventės. Kiti, norintys tikros eglutės, galėjo kreiptis į girininkijas, kur miškininkai pardavinėjo eglutes pagal nustatytas kainas.

Radviliškio mieste lūkuriuoja būrelis žmonių. „Laukiame kol miškininkai atveš eglės šakų, reikia namus papuošti“, - sako vienas iš laukiančiųjų vyrukų. Per tris valandas Radviliškio miškų urėdijos miškininkai išdalino 1200 šakų mieste ir 1260 šakų rajono miesteliuose. Žmonės tapo laimingesni, vadinas, tikslas pasiektas.

Biržų miškų urėdijos miškininkai šakas dovanojo J.Janonio aikštėje priešais Kultūros centrą Biržuose ir Vilniaus g. 5, Pasvalio seniūnijos aikštelėje. Akcijos metu išdalinta 2000 šakų. Susibūrimų vietose tvyrojo gera nuotaika, gyventojai dėkojo miškininkams už eglės šakas, kurios papuoš jų namus, už šiltos aviečių arbatos puodelį ir vieni kitiems linkėjo gražių artėjančių švenčių.

Alytaus miškų urėdijos miškininkai Alytaus miesto gyventojams Rotušės aikštėje išdalino apie 2500 eglės ir pušies šakų. Šakelių atėjo pasiimti įvairaus amžiaus žmonės, kurie galėjo rpiškai pabendrauti su girininkais, eiguliais ir kitais miškų specialistais. Miškininkai iš miestiečių sulaukė daug padėkos žodžių, linkėjimų ir kitais metais sėkmingai dirbti.

Prienų miškų urėdijos specialistai Prienų miesto centrinėje aikštėje ir Birštono mieste prie girininkijos gyventojams išdalino apie 800 eglių šakų.

Raseinių miškų urėdijos miškininkai dovanojo eglių šakas Raseinių mieste Žemaičio aikštėje ir Ariogaloje prie seniūnijos.

Kretingos miškų urėdijos miškininkai klaipėdiečiams įteikė šventinę dovaną. Jie į Klaipėdos Teatro aikštę atvežė apie 11 tūkstančių eglės šakų. Paprastai jos išdalijamos per valandą. Kretingos miškų urėdas Arūnas Samoška pasakojo, kad ilgiausiai akcija yra trukusi 2 val. „Šakos išgraibstomos labai greitai. Šie metai buvo ne išimtis. Nėra buvę, kad neišdalintume visų šakų“, – pasakojo urėdas. Pasak A. Samoškos, norėtųsi, kad akcijos metu žmonės elgtųsi kultūringiau. Paprastai pirmas akcijos 10–15 min. prasideda grumtynės dėl eglės šakų. Šiemet aistrų taip pat netrūko. Klaipėdiečiai greitai apspito sunkvežimį ir pradėjo griebti šakas. Kai kuriems teko pajusti ir eglių spyglių aštrumą. Šakas nešdami klaipėdiečiai šakomis paglostė veidą dar laukiančių. „Tikrai nereikia grūstis. Šakų užtenka visiems atėjusiems“, – pasakojo urėdas.

A.Samoška pasakojo, kad, pradėjus organizuoti akciją, užfiksuojami tik pavieniai atvejai, kai žmonės bando miške nusikirsti eglutę. Anksčiau tai vykdavo kur kas dažniau. „Būdavo ir masinių eglučių kirtimų. Matyt, kirsdavo pardavimui. Daug metų nebėra tokių atvejų“, – pasakojo urėdas.

Kuršėnų miškų urėdijos darbuotojai akciją  organizavo  Kuršėnų mieste - mašinų stovėjimo aikštelėje (prie L.Ivinskio aikštės), Šaukėnų miestelyje  prie seniūnijos, Tryškių miestelio turgaus aikštėje. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelių ,,Ąžuoliukai” ir ,,Giliukai” nariai dovanojo Kuršėnų miesto gyventojams pačių pagamintus žaisliukus eglutei.

Tikriausiai būtų sunkoka suskaičiuoti, kiek per visą akcijos laiką nuo kirvio išgelbėta eglaičių, tačiau kasmet prieš Šv. Kalėdas Telšiuose išdalijama tūkstančiai šakų, o šalyje -- per keletą šimtų tūkstančių, leidžia manyti, kad savo viršūnes Lietuvoje į dangų vis aukštyn kelia žvilgsniu neaprėpiamas simbolinis žmogaus ir gamtos bičiulystės dėka išsaugotas žaliaskaris jaunuolynas. Ir gruodžio 20 dieną  Turgaus aikštėje, kur karaliauja gražuolė kalėdinė miesto eglė, miškininkai dalino šakas. Gretimais stovėjo išradingai papuoštas jų tarnybinis automobilis su jaunųjų miško bičiulių kalėdinėmis puokštėmis ir kompozicijomis. „Šiemet iš anksto buvome nutarę, kad kalėdines puokštes eksponuosime ne uždaroje erdvėje, o centrinėje miesto aikštėje. Todėl jos buvo kiek kitokios nei įprastai ir pritaikytos lauko sąlygomis eksponuoti bet kokiu oru. Taip pat su jaunaisiais miško bičiuliais aptarėme, kas ir ką gamins, kad ekspozicija atrodytų kuo įspūdingiau",- pasakojo Telšių miškų urėdijos inžinierius ir jaunųjų miško bičiulių koordinatorius Justinas Norvilas. Aikštėje džiugiai šurmuliavo bendrojo lavinimo mokyklų jaunųjų miško mičiulių būreliai iš Nevarėnų -- „Markija", Kaunatavos -- „Blindukai", Tryškių - „Lazdynukai", Viešvėnų - „Kankorėžis", Žarėnų - „Bičiulių oazė", „Atžalyno" progimnazijos - „Miško draugai". Jie ir savo miniatiūrinių šventinių suvenyrų miestelėnams padovanojo. Telšių rajono mokinių parlamento atstovai vaišino visus kvapnia arbata, o atminčiai su šventėmis įteikė ir sveikinimo atvirutę.Vaikų darbelius, įsijautęs į savo pareigas, saugojo šuo Atilas, o policijos kinologas Tomas Taurinskis maloniai bendravo su miškininkais ir dalinosi įspūdžiais, kaip randa girioje pasiklydusius grybautojus. „Nuo 13 iki 16 valandos su miestelėnais bičiuliavę miškininkai be eglės šakelės nepaliko nė vieno, panorusio ant žaliojo spyglio „parsinešti Kalėdas į savo namus". Džiugu, kad vis daugiau žmonių tausoja mūsų žaliąjį gamtos rūbą. Parsinešę eglės šaką į namus, jie gali leisti pasireikšti išmonei: susikurti išradingų kalėdinių puokščių ar kompozicijų, pritaikydami didesnėms ar mažesnėms erdvėms",-- sakė Telšių miškų urėdijos urėdas Bronislovas Banys. Urėdijos miško želdinimo inžinierė Lina Servienė dėkojo visiems miškininkams, kurie jau dešimtmetį nuoširdžiai rūpinasi, kad prieš Šv. Kalėdas eglės šakomis galėtų pradžiuginti kuo daugiau telšiškių, taip pat jauniesiems miško bičiuliams ir būrelių vadovams: Birutei Pocienei (Viešvėnai), Vytautui Danieliui (Kaunatava), Romui Lubiui (Nevarėnai), Virginijai Svotienei („Atžalyno" progimnazija), Aušrai Adomaitienei (Tryškiai), Teresei Bagdonienei (Žarėnai). Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos, kasmet puoselėdami gražią šiauliečių miškininkų iniciatyvą, tiesia neregimą, bet tvirtą bičiulystės tiltą tarp miško ir žmogaus. Pasirodo, ir nedidelė šakelė, padovanota prieš didžiąsias metų šventes, įkvepia žmogų kilnesniems darbams ir apdairiau elgtis gamtoje.

Rietavo miškų urėdija eglių šakas dalino Rietave, Šilalėje ir Laukuvoje. Išdalinta apie 800 vnt. šakų.

Įvažiuojantį Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos sunkvežimį prikrautą eglės šakų, centrinėje Kauno miesto Rotušės aikštėje pasitiko būrelis kauniečių. Suradus tinkamą vietą bei pastačius sunkvežimį buvo pradėtos dalinti Šilėnų girininkijoje paruoštos eglių šakos. Šiais metais girininkija paruošė apie 1500 didelių, skarotų eglės šakų. Miestelėnų patogumui eglių šakas miškininkai patrumpindavo pjūkliuku arba sekatoriumi. Keletas kauniečių liko ypatingai dėkingi dovanų gavę ne eglės šaką, o visą eglės viršūnę.

Plungėje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko jau tradicinė prieškalėdinė miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus": gyventojams nemokamai buvo dalijamos eglių šakutės pasipuošti savo būstus bene prieš svarbiausią metų šventę. Ne taip mažai žmonių jau įpratę nusipirkti dirbtinę eglutę parduotuvėje, tačiau ši mada pamažu atslūgsta, nuobodoka vos ne kiekviename bute matyti šablonišką imitaciją. Juk visai kas kita, kai kambaryje jauti gyvo spygliuočio kvapą. Rodos, po dirbtine eglute - ir dovanos, kad ir brangiausios, ne tos, ne taip patrauklios ir ne taip džiaugsmingos.  Tiesa, neblogų žaliaskarių galima įsigyti iš turgaus prekybininkų, bet jos kainuoja ne taip pigiai, o pačiam eiti į mišką ir savavališkai kirsti medelį - ir baugu, kad nepakliūtum kokiam inspektoriui, nes tai - jau nusikaltimas, ir sąžinė turėtų neleisti - koks čia šventės dvasingumas, kai esi padaręs negerą darbą?  Vis labiau įsigali tradicija pasipuošti butą paprasta eglės ar pušies šakele. Taip galima ugdyti ir kūrybiškumą, visai šeimai ne paprastai apkabinėjus medelį parduotuvės dzinguliukais, o kuriant patrauklią meninę kompoziciją. Šakelė gali būti ir džiuginanti puošmena ir virtuvėje, ir ant šventinio stalo.

Plungėje akcija vyko Senamiesčio aikštėje greta jau senokai papuoštos didelės miesto eglės. Šventę paįvairino Plungės rajono mokyklų jaunųjų miško bičiulių būrelių nariai, ne tik išradingai papuošę girininkijos automobilį, bet ir lankytojams paruošę kelis krepšius kalėdinių suvenyrų. Atėjusiųjų gauti kvepiančių didesnių ar mažesnių šakų - netrūko, ištuštėjusios aplinkinių girininkijų mašinos viena po kitos vis skubėjo papildyti atsargas. Būta ir savotiškos staigmenos - atvežta ypač dailiai atrodančių kėnio šakų. Jos dingo visų pirma.

Eglių šakas Pakruojo miškininkai gruodžio 20 dieną dalino visame šventiškai pasipuošusiame Pakruojo rajone. Linkuvos, Žeimelio , Rozalimo, Klovainių, Lygumų , Pakruojo miesto gyventojai, nutarę , jog didžiųjų metų Švenčių akcentui pakanka žaliaskarės šakos, išradingai padarytos puokštės ar kitokios kompozicijos, į namus parsinešė bene 300 kvepiančių eglių šakelių. Jau nuo akcijos pradžios, 13 valandos, Pakruojo Vienybės aikštėje būriavosi žmonės. Medelyno viršininkas Bronius Baltrūnas, šiemet suradęs ir atvežęs labai gražių, vešlių eglės šakų, jam talkinę urėdijos darbuotojai Giedrė Jankutė, Osvaldas Rutkauskas, Pranas Vaičiulis, Ramūnas Budzevičius dalino pakruojiečiams ne tik Kalėdų simbolius - eglės šakas, bet ir gerą nuotaiką, jaukų ir šiltą bendravimą.  Miškininkams, sumaniusiems ir ir įgyvendinusiems šią gražią iniciatyvą, atėjo padėkoti Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis, administracijos direktorė Erika Kižienė, direktorės pavaduotojas Marius Senulis, mero padėjėja Rūta Sausienė. Jie įteikė miškininkams dovanėlių su Pakruojo simbolika, o patys į savivaldybę grįžo su puošniomis šakelėmis

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ sėkmingai įvyko ir Mažeikių miškų urėdijoje. Šakas dalinome Mažeikių, Sedos, Viekšnių Naujosios Akmenės ir Akmenės miestuose. Susirinko gausybė žmonių, kuriems buvo išdalintos eglių ir pušų šakos.

Gruodžio 20 dieną, sostinės Rotušės aikštėje Vilniaus miškų urėdijos darbuotojai dalino vilniečiams eglių šakas. Kasmet šiai akcijai Vilniaus miškų urėdija paruošia ir išdalina nuo 2000 iki 3000 šakų. Dalinti šakas atėjusiems žmonėms tradiciškai padėjo Žolyno vaikų socialinės globos namų auklėtiniai.

Šiais metais miškininkai nutarė akciją praplėsti ir šventinę nuotaiką atnešti į senelių namus kartu su jaunaisiais miško bičiuliais.

Pernai miškų urėdijos dalijo Kalėdines dovanas vaikų globos įstaigų auklėtiniams, o šiemet miškininkų globojami jaunųjų miško bičiulių būrelių moksleiviai savo sukurtas šventines kompozicijas dovanojo šalies senjorams. Miškų urėdijos rengė kalėdinių kompozicijų konkursus jauniesiems miško bičiuliams ir visas sukurtas kalėdines puokštes ir advento vainikus nusprendė padovanoti tiems, kuriems taip pat labai reikia mūsų visų dėmesio ir gerumo – senjorams.

„Urėdijų atstovai kartu su jaunaisiais miškinukais bei jų sukurtomis kalėdinėmis kompozicijomis lankėsi senjorų globos namuose, slaugos ligoninėse. Senjorų kasdienybę jie pradžiugino ne tik kalėdų puokštėmis, bet ir savo sielų kūriniais – palinkėjimais, sveikinimais. Norime, kad tai taptų ilgai gyvuojančia tradicija, padedančia mums visiems ugdyti jautrumą, rūpestį esančiais šalia mūsų ir mūsų dėmesio bei globos reikalingais jautriausiais visuomenės nariais“, - sakė generalinio miškų urėdo pavaduotojas Andrius Vancevičius.

Norėdami atnešti kalėdinę nuotaiką į senelių globos namus, Raseinių miškų urėdijos globojami jaunieji miško bičiuliai gruodžio 15 dieną surengė kalėdinių puokščių parodą ir įteikė šias puokštes Blinstrubiškių senelių globos namų gyventojams.

Mažeikių miškų urėdija irgi surengė kalėdinių puokščių konkursą. Jaunieji miško bičiuliai iš Mažeikių darželio – mokyklos „Kregždutė“ ir Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pagamino įvairių kalėdinių puokščių ir advento vainikų. Gruodžio 22 d. gražiausių kalėdinių darbelių autoriai buvo apdovanoti, o jų padarytos puokštės ir vainikai, kartu su kitais jaunųjų miško bičiulių darbais nuvežti į Mažeikių rajono Plinkšių senelių globos namus. Taip Mažeikių urėdijos miškininkai padovanojo Kalėdas ir tiems, kurie neretai būna užmiršti.

Plungėje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko jau tradicinė prieškalėdinė miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus": gyventojams nemokamai buvo dalijamos eglių šakutės pasipuošti savo būstus bene prieš svarbiausią metų šventę.

Rietavo miškų urėdijos globojami jaunieji miško bičiuliai taip pat dalyvavo akcijoje "Parsinešk Kalėdas į savo namus". Gruodžio 9-20 dienomis mokyklose jaunųjų miško bičiulių ir miškininkų iniciatyva organizuoti kalėdinių puokščių konkursai. Gražiausios kalėdinės puokštės padovanotos Kvėdarnos, Rietavo senelių globos įstaigoms bei Laukuvos miestelio senoliams.

Gruodžio 21 dieną Nemenčinės miškininkai kartu su jaunaisiais miško bičiuliais iš Pabradės „Ryto“ gimnazijos lankėsi Antavilių pensionate. Jaunieji svečiai kartu su biologijos mokytoja Daiva Maroziene atsivežė ir pačių kurtą kalėdinę puokštę, kuria pradžiugino senjorus.

Jaunatviška energija ir bendravimas su senjorais suvirpino ne tik senelių, bet ir pačių moksleivių širdis. Miškinukai iš pradžių buvo kiek nedrąsūs, tačiau lydimi socialinių darbuotojų Snaigės ir Alionos nuoširdžiai išdalino savo šilčiausius šventiškus linkėjimus.

„Pensionate šiuo metu gyvena apie 300 žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Šiandien – didelė šventė, vaikų dėmesys seneliams neįkainojamas“, – sakė Antavilių pensionato direktorius Bronislovas Freimantas. Dėkodamas Generalinei miškų urėdijai, socialinei partnerei, ir Nemenčinės miškų urėdijai už nuolatinį rūpestį įstaigos globotiniais, jis pažadėjo senjorams miškininkams senatvę pensionate su langais į pietus.

Kėdainių miškų urėdijos darbuotojai kartu su miškų urėdu Justinu Urbanavičius gruodžio 21 d. lankėsi Kėdainių socialiniuose globos namuose: įteikėme jaunųjų miško bičiulių sukurtas kalėdinių puokščių kompozicijas ir pradžiugino gyventojus savo apsilankymu.

Šakų dalijimu nesibaigė kalėdinė akcija ir Ukmergėje. Ukmergės miškų urėdijos globojami Ukmergės vaikų lopšelio darželio „Eglutė“ jaunųjų miško bičiulio sambūrio tunto „Kankorėžis“ nariai, vadovaujami tunto vadovės Vygantos Blažienės, sukomponavo kalėdinių puokščių, kurios švenčių išvakarėse nukeliavo į Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namus.

Gruodžio 21 d. Alytaus miškų urėdijos darbuotojai - Kalesnykų girininkijos girininkas Gintautas Struckus, prekybos vadybininkas Aurimas Kašelionis, atsakingas už ryšius su visuomene, medienos ruošos ir darbų saugos inžinierė Dovilė Kenikienė, kartu su Alytaus raj. Makniūnų pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių „Dainava“ nariais  bei mokytoja Gita Sakalauskiene - lankėsi Pivašiūnų senelių globos namuose. Miškininkai nuvežė seneliams kalėdinių dovanų, o jaunieji miško bičiuliai įteikė savo pagamintas kalėdines puokščių kompozicijas. Seneliai dėkojo svečiams už parodytą dėmesį ir linkėjo gražių švenčių.

Alytaus miškų urėdijos kolektyvas dėkoja JMBB „Dainava“ nariams ir mokytojai Gitai Sakalauskienei už gražias puokščių kompozicijas ir džiaugiasi prisidėjęs prie šios gražios akcijos.

Senelių namų gyventojus su dovanomis – kalėdinėmis puokštėmis – aplankė būrys jaunųjų miško bičiulių iš Juozo Tūbelio progimnazijos ir Rokiškio miškų urėdijos miškininkai.

Tūbeliečiai, vadovaujami mokytojos Rasos Keliuotienės, pynė eglišakių vainikus, formavo natūralių ir kalėdinių blizgučių šventinius akcentus ir šias dovanas įteikė senelių globos namų gyventojams, kad jų kambariuose pasklistų kalėdinė nuotaika. Pandėlio pradinės mokyklos Kazliškio skyriaus jaunieji miško bičiuliai (vadovė – mokytoja Daiva Čiučelienė) dėl užklupusių negalavimų į svečius su dovanomis atvykti negalėjo, tad jų pagamintas puokštes įteikė Rokiškio miškų  urėdijos vyriausiasis miškininkas Julius Adamonis bei miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Kastytis Kuodis.

„Šiemet iš anksto buvome nutarę, kad kalėdines puokštes eksponuosime ne uždaroje erdvėje, o centrinėje miesto aikštėje. Todėl jos buvo kiek kitokios nei įprastai ir pritaikytos lauko sąlygomis eksponuoti bet kokiu oru. Taip pat su jaunaisiais miško bičiuliais aptarėme, kas ir ką gamins, kad ekspozicija atrodytų kuo įspūdingiau",- pasakojo Telšių miškų urėdijos inžinierius ir jaunųjų miško bičiulių koordinatorius Justinas Norvilas. Vėliau šie moksleivių kūriniai buvo dovanoti rajone įsikūrusiems senjorų globos namams, Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei. Telšių miškų urėdijos urėdas Bronislovas Banys padėkojo visiems jauniesiems miško bičiuliams ir jų vadovams už kūrybiškumą, įteikė dovanėlių.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 12 20
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai