Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. gegužės 29 d.

„Girios aide“ – miškininkų kūryba

   Netiesa, jog valstybės girias prižiūrintiems miškininkams rūpi tik medienos kietmetriai. Daugelis jų, nors dažną dieną praleidžia girioje, tebėra romantikai: kaskart vis naujai pamato jos grožį, o neretai ir įamžina jį – nuotraukoje, drobėje, medžio drožinyje, knygoje ar kitokiame kūrinyje.
   Tai paaiškėjo susipažinus su miškininkų kūryba, kurią girių prižiūrėtojai šiemet pateikė tradiciniam Generalinės miškų urėdijos konkursui.
   Šį konkursą prieš keletą metų sumanė Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas. Iš pradžių tai buvo tik fotografijos konkursas ir vadinosi „Kur giria žaliuoja, ten mano namai“. Šiais metais šis konkursas pasipildė ir kitais meninės kūrybos žanrais.
   Kelios dešimtys miškininkų iš beveik visų Lietuvos valstybės įmonių - miškų urėdijų šiam naujajam, gerokai platesniam konkursui „Paslaptingas miško grožis“ pateikė daugiau kaip 250 fotografijos, tapybos, medžio drožybos, literatūros ir kitokių darbų.
   Tad gegužės 30 dieną, kai Druskininkų miškų urėdijos Miško muziejuje – mokymo ir informacijos centre „Girios aidas“ įvyko baigiamasis šio konkurso etapas – buvo pagerbti jo dalyviai, muziejus vos sutalpino lankytojus. Šią šventę kūrybiškiesiems kolegoms miškininkams ir jų kūrybos gerbėjams surengė Generalinė miškų urėdija ir Druskininkų miškų urėdija.


Kūrybiškiausi – dzūkai?

   Iš kai kurių urėdijų šiame konkurse dalyvavo net po keletą darbuotojų. Antai šventės organizatorė Druskininkų miškų urėdija „delegavo“ į šį konkursą urėdo pavaduotoją miškininkystei Saulių Adomavičių, jo žmoną, urėdijos vyriausiąją buhalterę Vitą Adomavičienę ir miško atkūrimo bei apsaugos inžinierių Audrių Norkūną. V.Adomavičienė tapo, o jos vyras bei A.Norkūnas – fotografuoja.
   Iš Rokiškio ir Trakų miškų urėdijų šiame konkurse dalyvavo po keturis darbuotojus, iš Druskininkų, Joniškio, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Panevėžio, Raseinių, Tauragės ir Vilniaus urėdijų – po tris, iš Jurbarko, Kauno, Kupiškio, Švenčionėlių, Veisiejų miškų urėdijų – po du darbuotojus.
   O daugiausia kūrybiškų miškininkų, atrodo, dirba Valkininkų miškų urėdijoje – net penki jos darbuotojai dalyvavo šiame konkurse.

Tampa kultūros centru
 
   Generalinio miškų urėdo pavaduotojo Zdislovo Truskausko vadovaujama komisija konkurso laureatais išrinko daugiau kaip dvi dešimtis miškininkų.
   Šventę pradėjęs Druskininkų miškų urėdas Viktoras Klimas dėkojo ne tik konkurso ir šventės dalyviams, bet ir Alytaus ir Kėdainių miškų urėdijų kolegoms - jie davė ąžuolo medienos skulptūroms drožti.
   Z.Truskauskas pristatė šventės svečius – aplinkos viceministrą Raimundą Paliuką bei ministro patarėją Igną Stankovičių.   „Druskininkai tampa kultūrinio miškininkų gyvenimo centru, ir už tai reikia dėkoti „Girios aido“ įkūrėjui Algirdui Valavičiui – tai jo sumanytame ir pagal jo projektą pastatytame name miškininkai demonstruoja ne tik savo profesinius darbus, bet ir kūrybą“, - džiaugėsi generalinio miškų urėdo pavaduotojas.
   Aplinkos viceministras R.Paliukas priminė, jog Druskininkai jau seniai garsūs kultūra: čia gimė žymus dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, panaudojęs savo kūryboje ne vieną čionykštės gamtos motyvą. „Džiaugiuosi, jog miškininkai yra kūrybiški žmonės - randa laiko ne tik tiesioginiam darbui, bet ir menui“, - sakė aplinkos viceministras R.Paliukas.

Miškas ir kaklaryšiuose

   Šiaulių miškų urėdijos Rėkyvos girininkijos girininkė Aurelija Jočienė konkursui pateikė keletą piešinių, taip pat tapybos ant skarelės darbų ir net kaklaryšių. Be abejo, visi šie kūriniai – miško tema. Valkininkų miškų urėdijos miškų naudojimo ir miškotvarkos inžinierė bei ryšių su visuomene specialistė Eugenija Strazdienė konkurso vertintojus nustebino universalumu – ji fotografuoja, drožia, tapo, audžia, rašo eiles.  „Girios aide“ buvo eksponuojami jos tapybos darbai, nuotraukos, drožiniai ir eilėraščių vaikams knyga.
   O Tauragės miškų urėdijos Eičių girininkijoje dirbanti Anastazija Pečkaitienė yra ne tik menininkė, bet ir nepaprastai kantri – tik toks žmogus gali išdrožti iš karklo tokias ažūrines nuostabias kompozicijas, kokias miškininkų kūrybos konkursui pateikė A.Pečkaitienė.
   Tautodailininkas druskininkietis Tauras Česnulevičius išdrožė iš medžio skulptūrą garsiam miškininkui profesoriui Juozui Raukčiui atminti.
   A.Jočienei, E.Strazdienei, A.Pečkaitienei, T.Česnulevičiui ir fotomenininkui, vertinimo komisijos nariui Algimantui Aleksandravičiui, kuris darbavosi jau ir ankstesniuose miškininkų kūrybos konkursuose, buvo įteiktos Aplinkos ministro Artūro Paulausko padėkos.
   Tautodailininkai druskininkietis Balys Dabrukas  bei Jonas Ražanskas iš Alytaus ir Julius Urbanavičius iš Kėdainių išdrožė iš medžio kitų įžymių praeities miškininkų profesorių - Jono Kuprionio, Antano Rukuižos ir Povilo Matulionio - skulptūras. Jos, kaip ir nemažai kitų anksčiau sukurtų medžio drožinių, papuošė „Girios aido“ aplinką.
   Šie autoriai buvo apdovanoti Generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko padėkomis.

Daugiausia - nuotraukų

   Generalinio miškų urėdo padėkos buvo įteiktos daugumai šalies miškininkų – konkurso laureatų. Antai tokias padėkas namo parsivežė tapybos darbų konkursui pateikę Druskininkų miškų urėdijos vyriausioji buhalterė Vita Adomavičienė ir Panevėžio miškų urėdijos medienos ruošos meistras Jonas Jurkevičius.
   Tauragės miškų urėdijos dailininkas apipavidalintojas Romualdas Juodžiukynas, Prienų miškų urėdijos rekreacijos darbuotojas Jonas Černevičius ir Vilniaus miškų urėdijos Parudaminos girininkijos skulptorius Dainius Mačiokas buvo apdovanoti už drožinius, o buvęs Biržų miškų urėdijos darbuotojas, dabar pensininkas Alfonsas Kazitėnas  - už parengtą spaudai ese apie mišką knygą.
   Daugiausia Generalinio miškų urėdo padėkų buvo išdalinta už fotonuotraukas, kuriose įamžinti originalūs, meniški miško vaizdai. Tokių kūrybos darbų laureatais tapo Šilutės miškų urėdijos medienos ruošos inžinierė ir ryšių su visuomene specialistė Loreta Skirbutienė, Tauragės miškų urėdijos Šilinės girininkas Bronislovas Ambrozas, buvęs Marijampolės miškų urėdijos girininkas, dabar jau pensininkas Bronius Klimas, Panevėžio miškų urėdijos Raguvėlės girininkas Arvydas Stakė, Raseinių miškų urėdijos eiguliai Saulius Jocius ir Eduardas Šneideris, Jurbarko miškų urėdijos miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius Algirdas Pieniuta,  Alytaus miškų urėdijos miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius Egidijus Markevičius, Kretingos miškų urėdijos Šernų girininkijos girininkas Stanislovas Mažeika, Kupiškio miškų urėdijos miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius Virginijus Stapulionis, Nemenčinės miškų urėdijos medelyno vedėja ir ryšių su visuomene specialistė Eglė Mankevičienė, Rokiškio miškų urėdijos Pandėlio girininkijos eigulys Darius Kavoliūnas, Trakų miškų urėdijos jaunoji miško bičiulė Indrė Makarevičiūtė.

Retenybės šalia tako

   Neliko be apdovanojimų ir kiti kūrybos konkurso dalyviai – visiems buvo įteikta dovanų.
   Po apdovanojimų buvo atidarytas dekoratyvinių augalų takas, kurį Druskininkų miškų urėdija sumanė įrengti prie pat „Girios aido“. Abipus šio tako – ką tik pasodinti reti, gražūs miško augalai. Šalia įbestose lentelėse užrašyti augalų pavadinimai. „Kad tik šių augalų nepavogtų – juk jie ne tik gražūs, bet ir brangūs“, - nuogąstavo apžiūrinėdami eksponatus kai kurie miško specialistai.
   Dar keletas medelių buvo pasodinta prie naujųjų medžio skulptūrų.
   Šventės dalyviai klausėsi Veisiejų miškų urėdijos Kapčiamiesčio girininkijos ir mokyklos folkloro ansamblio „Atgaiva“ atliekamų dzūkų liaudies dainų, ragavo Druskininkų miškų urėdijos paruoštų dzūkiškų vaišių.
   Netrukus su šia miškininkų kūrybos paroda galės susipažinti Palangos kurorto gyventojai ir svečiai.

Kapčiamiesčio girininkijos ir mokyklos
folkloro ansamblis „Atgaiva“.

Aplinkos viceministras R.Paliukas (trečias iš kairės)
ir Generalinio miškų urėdo pavaduotojas Z.Truskauskas
bei Druskininkų miškų urėdas V.Klimas išdalijo
nemažai apdovanojimų kūrybiškiems miškininkams.  

Jūratės Rečiūnienės nuotraukos

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 05 29
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai