Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. birželio 9 d.

Klimato permainas tramdo miškai

   Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga birželio 5 d. Vilniuje surengtame minėjime šalies aplinkos apsaugos ministras Artūras Paulauskas kalbėjo ir apie Lietuvos miškus bei miškininkus.
   Aplinkos ministras įteikė Aplinkos ministerijos apdovanojimus už pilietines aplinkosaugines iniciatyvas. Tarp apdovanotųjų – ir Šiaulių miškų urėdas Stasys Pališkis bei Rietavo miškų urėdas Vacys Jankauskas. Šiems miškininkams buvo įteiktos aplinkos ministro padėkos.
   Šiemet Jungtinės Tautos pasiūlė Aplinkos apsaugos dieną pasitikti šūkiu „Keisk įpročius – išsaugok Žemę! Už ekonomiką be CO2!“. Mažinti šiltnamio dujų išmetimus – vienas svarbiausių būdų visuotinei klimato kaitai švelninti. Kaip žinoma, miškai tam puikiai pasitarnauja: jie apvalo orą, gamina deguonį, stabilizuoja klimatą. Tad girių plėtra, kaip numatyta Miškingumo didinimo programoje – vienas aktualiausių Lietuvos uždavinių. 
   „Sveikinu su Pasauline aplinkos apsaugos diena kiekvieną Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų darbuotoją. Tai jūs kuriate ir įgyvendinate aplinkosaugos strategiją, nuolat stebite aplinkos kokybę, rūpinatės biologinės įvairovės išsaugojimu, nuolat rengiate teisės aktų projektus, o svarbiausia – prižiūrite, kad būtų laikomasi įstatymų reikalavimų. Jūs ir tik jūs galite užtikrinti, kad būtų sustabdytos neteisėtos statybos, nuo brakonierių apginti mūsų vandens telkiniai ir miškai, išsaugoti unikalūs mūsų gamtos kampeliai, kad išmintingai, o ne dėl vienadienės naudos būtų vystoma alternatyvi energetika, plėtojamas mūsų ūkis ir infrastruktūra. Kiekvienam iš jūsų nuoširdžiai linkiu stiprybės, kantrybės, atkaklumo ir susiklausymo. Tai mums visiems padės kartu pasiekti svarių rezultatų“, - kalbėjo Aplinkos apsaugos minėjime šalies aplinkosaugos vadovas A.Paulauskas.
   Kasmet birželio penktąją minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena – tai ne tik siekis atkreipti visuomenės, valdžios ir politikų dėmesį į aktualiausias aplinkosaugos problemas, bet ir puiki proga padėkoti žmonėms, kurių darbai ir visuomeninė veikla padeda puoselėti, saugoti ir turtinti mūsų krašto gamtą, kurti gražesnę aplinką ir ja rūpintis.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 06 09
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai