Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. birželio 11 d.

Keliauti kviečia naujas takas

   VĮ Trakų miškų urėdija ir Aukštadvario regioninio parko direkcija atidarė naują pažintinį pėsčiųjų taką „Aplink Strėvos įgriuvą“.
   „Trakų miškų urėdija buvo šio darbo iniciatorė ir vykdytoja. Džiaugiamės tokiais miškininkais“, - sakė atidarant šį taką Aukštadvario regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius.
   Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis džiaugėsi matydamas gausų susirinkusių į tako atidarymą žmonių būrį, kuriame buvo ir Generalinės miškų urėdijos, Trakų istorinio nacionalinio parko, Neries regioninio parko, Trakų savivaldybės atstovų.
   „Strėvos miškai yra įspūdingi. Ypač tie, kur nėra įžengęs ūkininkaujantis žmogus. Džiugina poilsiavietėse mūsų meistro Marijano daryti miško baldai ir kiti medžio dirbiniai. Tačiau liūdina nežabotas kai kurių miško lankytojų noras šiukšlinti. Jei miškininkai nuolatos nerinktų atliekų, ir šis miškas būtų taip apkreiktas šiukšlėmis, kad niekas šioje miško baldais apstatytoje aikštelėje, prie joje esančios laužavietės,  nenorėtų užsukti. Tad nuo mūsų visų priklauso, graži ar negraži bus gamta“, - kalbėjo Trakų miškų urėdas.
   Vytautas Nairanauskas, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovas, teigė, jog toks susibūrimas skatina miško ir gamtos bičiulius. „Gerbiu miškininkų veiklą, talkinu jiems ir kitus skatinu talkinti. Norėčiau, kad gamtininkai gamtoje aptiktų naujas vertybes, o ne tik lankytojų paliktas šiukšles“, - pusiau juokais, pusiau rimtai dėstė V.Nairanauskas.
   Aukštadvario bendruomenės pirmininkė Regina Budrevičienė dėkojo Trakų miškų urėdui V.Mierkiui. „Jam ne tik mišką kirsti rūpi, tačiau ir išsaugoti girių bei gamtos grožį. Tokio urėdo Trakų kraštas dar neturėjo“, - gyrė Trakų urėdijos vadovą Aukštadvario bendruomenės pirmininkė.
   Apie Strėvos įgriuvą ir jos apylinkes papasakojo Aukštadvario regioninio parko ekologas Talvydas Špiliauskas. Vien Aukštadvario girininkijoje yra per 12 kertinių miško buveinių, vienos plotas – apie 3 ha.
   Strėvos įgriuva – tai dubens formos dauba. Tai apipintos legendomis Velnio duobės „sesuo“. Strėvos įgriuva stūkso Aukštadvario girininkijos dvidešimtame miško kvartale. Čia - Aukštadvario regioninio parko Spindžiaus kraštovaizdžio draustinis, Europos Bendrijos saugomų teritorijų tinklo „Natura 2000“ natūralių buveinių apsaugai svarbi teritorija „Spindžiaus miškas“.
   Naujasis pažintinis pėsčiųjų takas tarsi paragina apžiūrėti daubą iš visų pusių, pasigrožėti gražiu mišku, pabūti natūralios gamtos prieglobstyje. Tako ilgis – 600 metrų. Pakeliui įrengtos 5 stotelės: informacija apie taką; kertinė miško buveinė; Spindžiaus miško gamtinė įvairovė; dauba iš arčiau; „Natura 2000“ teritorija.
   Ši teritorija labai kontrastinga bei paslaptinga, joje gausu pelkučių, šaltinių, čia pat du ežerai – Spindžiaus ir Drabužaičio.
   Strėvos įgriuvos kilmė – termokarstinė. Maždaug prieš 18 tūkst. metų, vykstant sudėtingiems apledėjimų ir ledų atsitraukimų reiškiniams, sąnašos ir nuosėdos palaidojo atskilusį ledo luitą. Jam ištirpus ir susidarė stačiašlaitė dauba. Jos plotas 1,5 ha, dugnas – 0,1 ha Dugnas užpelkėjęs, durpių sluoksnis jame siekia apie 2,5 m, šlaitų aukštis - 20 m.
   Legenda byloja, jog įgriuvos vietoje stovėjusi smuklė, o joje uliodavo velniai bei paleistuviai vyriokai. Žinoma, kaip ir būna legendose, smuklė buvo prakeikta ir prasmego skradžiai. Esą dar ir dabar kartais iš Strėvos įgriuvos galima išgirsti sklindančius keistus garsus.
   Aukštadvario kraštas itin turtingas gamtos ir kultūros paveldu. Gamta, kultūra ir tradicijos yra kertiniai akmenys, ant kurių nuo seno laikosi šitas kraštas. Todėl žmogus turi tvarkyti gamtinį paveldą. Iš 100 tokių objektų Aukštadvario krašte sutvarkyta dar tik mažiau kaip pusė. Vienas jų - Strėvos įduba.

Strėvos įduba

Augusto Uktverio nuotrauka

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 06 11
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai