Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. birželio 20 d.

Mokslininkai - apie girių išteklius

   Miško medienos išteklių Lietuvos giriose nestinga, tačiau naudoti juos būtina racionaliai. Tokia išvada buvo padaryta 2008 m. birželio 20 d. Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje mokslinėje konferencijoje „Miškų medienos išteklių naudojimo teorija ir praktika: dabartis ir perspektyvos“, kurią surengė Aplinkos ministerija, Lietuvos miškų institutas ir Mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrius.
   Įžangos žodį konferencijoje tarė Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas, Mokslų akademijos narys korespondentas  Albinas Kusta.
   Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius dr. Valdas Vaičiūnas skaitė pranešimą „Lietuvos miškų politika ir tvarus miškų išteklių naudojimas“, Lietuvos žemės ūkio universiteto profesorius Romualdas Deltuvas – „Tvaraus miškų išteklių naudojimo toeriniai pagrindai ir praktika“.
   Valstybinės miškotvarkos tarnybos direktorius profesorius Andrius Kuliešis informavo, kaip naudojami miškai ir kontroliuojama miškininkystė, o profesorius Antanas Morkevičius apibūdino Lietuvos apvaliosios medienos rinką.
   Akademikas Leonardas Kairiūkštis akcentavo tarpinį miškų naudojimą kaip intensyvaus miškų ūkio pagrindą. Lietuvos miškų instituto direktorius, Mokslų akademijos narys ekspertas Remigijus Ozolinčius skaitė pranešimą apie energetinę miškininkystę, jo pavaduotojas dr. Virgilijus Mikšys aptarė miškų kirtimo amžius ir jų tobulinimo galimybes.
   Lietuvos miškų instituto tarybos pirmininkas, Mokslų akademijos narys korespondentas Stasys Karazija kalbėjo apie saugomų gamtos teritorijų įtaką medienos išteklių naudojimui ir apsauginių funkcijų bei naudojimo racionalizavimo galimybes, o Miškų instituto mokslinė sekretorė Diana Mizaraitė pristatė visuomenės nuomonės apie miškus ir miškininkystę tyrimą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 06 20
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai