Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. liepos 11 d.

Žemaitijos girioje žurnalistus kerėjo šamano šokis

   Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir VĮ Telšių miškų urėdija 2008 m. liepos 10 d. surengė išvažiuojamąjį seminarą žiniasklaidos atstovams „Biologinė įvairovė ir jos išsaugojimas Lietuvoje“.
   Seminaro dalyviams – spaudos ir televizijos bei radijo žurnalistams pranešimus apie biologinę įvairovę ir jos apsaugą skaitė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius ir Telšių miškų urėdas Bronislovas Banys. Generalinio miškų urėdo pavaduotojas Zdislovas Truskauskas papasakojo apie miškininkų veiklos aktualijas. 
   Žurnalistai apžiūrėjo neseniai Telšių urėdijoje įrengtą Jomantų miško pažintinį taką – vieną geriausių tokios paskirties takų Lietuvoje, kuriam nutiesti darbštūs žemaičiai paskyrė daug triūso ir lėšų. Apie gamtos ir miškininkų sukurtas vertybes abipus šio tako papasakojo urėdas B.Banys, jo pavaduotojas saugomoms teritorijoms Justinas Norvilas ir Varnių girininkijos girininkas Justinas Stonkus.
   Žiniasklaidos atstovai pradėjo ploti, išvydę Telšių girininkijos eigulį Vaclovą Kungį -  šis miškininkas neseniai išgelbėjo tris Alsėdžių ežere skendusius žvejus. Prezidentas V.Adamkus V.Kungiui prieš keletą dienų įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių.
   Žurnalistai aplankė ir garsųjį Žvėrinčių, kuriame auginama keletas vilkų, lūšių, šernų bei kitų vietinių žvėrių. Čia gyvena – tiesa, narve - net iš Rusijos parsivežta meška. Vietos miškininkai juokaudami dabar ją vadina Žemaitijos simboliu, mat lokys primena žilą senovę, kai šių galingų žvėrių mūsų giriose gyveno daug.  
   Apie vilkus, lūšis, meškas ir kitus laukinius gyvūnus žurnalistams pasakojo šio Telšių urėdijos „zoologijos sodo“ įkūrėjas ir prižiūrėtojas, Ubiškės girininkijos eigulys Petras Dabrišius. Vos pradėjus kalbėti šiam savitam miškininkui, žurnalistai kaipmat išsitraukė diktofonus, sudūzgė vaizdo kameros ir pradėjo spragsėti fotoaparatai, tad galima tikėtis žiniasklaidoje reportažų.
   O P.Dabrišius ne tik „išprašė“, jog jo globojami vilkai ir lūšys išlįstų iš miško bei pasirodytų žurnalistams, bet ir sušoko šamano šokį aplink laužą. „Tai gamtos pasveikinimas. Aš ir jūs pagerbėme ją, nes ji – mūsų pradžia ir pabaiga, praeitis, dabartis ir ateitis. Jei žmonės gamtą gerbtų, miškai nenyktų“, - pasakė baigęs šokį aplink ugnį ir padėjęs šamano būgną miškininkas P.Dabrišius.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 07 11
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai