Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. liepos 21 d.

Standartų specialistai išskirtinėms lengvatoms nepritarė

   2008 m. liepos 18 d. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje Girionyse įvyko Lietuvos standartizacijos departamento Standartų technikos komiteto „Mediena“ (LST TK 17) narių įgaliotojų atstovų susirinkimas.
   LST TK 17 „Mediena“ yra suinteresuotų miško ūkio, medieną ir medienos medžiagas gaminančių, perdirbančių ir realizuojančių įmonių bei organizacijų, mokslo ir mokymo įstaigų, bandymų laboratorijų, valstybės institucijų specialistų - įgaliotųjų atstovų savanoriškas susivienijimas, sudarytas prie Lietuvos standartizacijos departamento (LST).
   Jo paskirtis - rengti Lietuvos standartų projektus miško ūkio, medienos ir medienos medžiagų gamybos bei apdirbimo srityje, bendradarbiauti su tarptautinių, regioninių ir užsienio šalių standartizacijos technikos komitetais, kaupti informaciją standartizacijos klausimais ir ją nustatyta tvarka teikti juridiniams ir fiziniams asmenims. LST TK 17 yra atsakingas už nacionalinę standartizaciją miško ūkio, medienos ir medienos medžiagų gamybos ir apdirbimo srityje.
Minėtame susirinkime buvo aptarti šie klausimai:
   1. Parengtų standartų projektų LST „Popiermedžiai. Techniniai reikalavimai“, LST „Plokščių mediena. Techniniai reikalavimai“ ir LST „Malkos. Techniniai reikalavimai “ pirmosios redakcijos svarstymas.
   1.1. Pateiktų pastabų LST standartų projektams aptarimas. Pranešėjas – standartų projektų rengimo darbo grupės vadovas A. Tebėra (Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija).
   2. Standartizacijos technikos komiteto LST TK 17 „Mediena“ penkiolikos metų veikla.
   2.1 Atliktų darbų apžvalga ir ateities gairės. Pranešėjas – LST TK 17 „Mediena“ pirmininkas B.Papreckis.
   Pasitarime dalyvavo UAB „Girių bizonas“, AB „Grigiškės“, UAB „Jūrės medis“, UAB „Sakuona“, AB „Klaipėdos baldai“, Medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“, Medienos prekybos asociacijos, Privačių miškų asociacijos, Jurbarko, Raseinių, Šilutės, Kėdainių, Jonavos, Radviliškio, Trakų, Šalčininkų, Prienų, Kauno, Rokiškio, Kaišiadorių, Biržų, Dubravos, Zarasų Kretingos, Tauragės, Alytaus miškų urėdijų, Lietuvos žemės ūkio universiteto, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos standartizacijos departamento ir kitų įmonių bei įstaigų atstovai.
   Pasitarimo metu asociacijos „Lietuvos mediena“ atstovai jau ne pirmą kartą bandė išsiderėti išskirtines sąlygas savo įmonėms - griežtinti reikalavimus popiermedžiams, plokščių medienai, taip dar labiau aštrinant situaciją apvaliosios medienos rinkoje. Balsavimų metu buvo pritarta darbo grupės pasiūlymui nepritarti asociacijos atstovų pageidavimams.
LST TK 17 veiklos pagrindiniai uždaviniai - rengti Lietuvos standartų ir jų keitinių projektus, teikti siūlymus dėl tarptautinių ir Europos standartų perėmimo miško ir medienos sektoriaus srityje, perimti tarptautinius ir Europos standartus kaip Lietuvos standartus, perimti Europos standartų projektus kaip Lietuvos standartų projektus, dalyvauti tarptautinių ir Europos standartizacijos organizacijų, kurių nariu yra LST, atitinkamų technikos komitetų veikloje, rengiant tarptautinius ir Europos standartus.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 07 21
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai