Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. rugpjūčio 6 d.

Lietuvos paraplegikų šventė Palangoje

   Praėjusį penktadienį Lietuvos paraplegikų asociacijos „Landšafto terapijos ir rekreacijos centro“ stovykloje Monciškėse netoli Palangos jau dvyliktą vasarą iš eilės vyko tradicinė šios organizacijos, vienijančios beveik 600 narių, šventė.
   Pušyne įkurtos stovyklos scenoje šventės dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas J. Bernatavičius. Jis padėkojo miškininkams, miesto valdžios atstovams ir gydytojams už pagalbą bei suteiktą galimybę atvykti į stovyklą ir šventę, trumpai apžvelgė per metus nuveiktus darbus, pasidžiaugė pasiekimais.
   Tylos minute pagerbti Anapilin išėję asociacijos nariai.
   Šventės vėliavą pakėlė Palangos miesto vicemeras E. Krasauskas ir paraplegikų asociacijos narys A. Dainius.
   Gerai nusiteikusius šventės dalyvius pasveikino atvykę svečiai – Generalinio miškų urėdo pavaduotojas Z. Truskauskas, VĮ Kretingos miškų urėdijos Šventosios girininkijos girininkas R. Kviklys, Palangos miesto vicemeras E. Krasauskas, KMU Reabilitacijos klinikos vadovas prof. habil. dr. A. Kriščiūnas, Lietuvos invalidų draugijos pirmininkė Z. Valaitytė.

   Generalinio miškų urėdo pavaduotojas pasidžiaugė miškininkų ir žmonių su negalia prasmingo bendradarbiavimo rezultatais – miškininkai pajūryje jiems padėjo įrengti pažintinius takus, apžvalgos aikšteles ir privažiavimus prie jūros. Tie objektai suteikia galimybę ne tik lengviau judėti mišku, bet ir padeda geriau pažinti mišką ir supančią gamtą.
   Šventosios girininkas R. Kviklys prisiminė stovyklos įkūrimo pradžią ir sunkumus, su kuriais teko susidurti jam ir dabartiniam Lietuvos paraplegikų asociacijos garbės prezidentui S. Kutkevičiui bei daugeliui šios idėjos puoselėtojų. Reikėjo įdėti daug energijos ir pastangų, kad dabartinė stovykla turėtų savo teritoriją, o joje žmonės su negalia galėtų atostogauti pajūryje ir šalia esančiuose pušynuose. Girininkas džiaugėsi galimybe miškininkams bendrauti su dvasiškai stipriais žmonėmis.
   Stovyklos didžiojoje salėje veikė paraplegikų darbų paroda – eksponuojamos nuotraukos, tapyti ir austi paveikslai, molio lipdiniai, darbai iš medžio, šiaudų, kriauklių, papuošalai ir skraistės.
   Šventės metu žmonės su negalia žaidė motobolą, dalyvavo kliūčių ruožo rungtyse, demonstravo poilsiui skirtą vežimėlį ir dviračius, originaliai pateikė stovyklos metu įgytas anglų kalbos žinias.
   Susirinkusius dainomis sveikino trio „Trys panteros“, grojo pianistas Rimgaudas Mickus.

Žaneta Samoškienė
VĮ Kretingos miškų urėdijos
Informatikos ir ryšiams su visuomene specialistė

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 08 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai