Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. rugpjūčio 29 d.

Miškininkui Jonui Kučinskui sukako 100 metų

   Žinomas tarpukario miškininkas Jonas Kučinskas rugpjūčio 29 dieną atšventė 100-ąjį gimtadienį.
   Šia proga garbingą jubiliatą aplankė ir visos miškų žinybos vardu pasveikino generalinio miškų urėdo pavaduotojas Zdislovas Truskauskas, Dubravos EMMU miškų urėdas Kęstutis Šakūnas, buvęs šios urėdijos urėdo pavaduotojas Algirdas Kažemėkas bei Vaišvydavos (buvusi Panemunės) girininkas Julius Kurlavičius. Z.Truskauskas jubiliatui perdavė generalinio miškų urėdo sveikinimus, įteikė Generalinės miškų urėdijos suvenyrinį medalį bei padovanojo knygą „Lietuvos miškų metraštis. XX amžius“, o dubraviškiai perrišo specialiai ta proga nuausta juosta bei įteikė A. Kažemėko nuotrauką, kurioje nufotografuota dabartinė girininko J. Kučinsko 1937 m. pasodinta liepų alėja Vaišvydavos girininkijoje. Susitikimo metu guvus ir energingas, nestokojantis humoro jausmo Jonas Kučinskas trumpai papasakojo apie darbą miškų žinyboje prieškario Lietuvoje ir Antrojo pasaulinio karo metais, apie gyvenimą pokario Vokietijoje ir emigracijos laikotarpį JAV bei apsisprendimą grįžti į gimtąją šalį. Garbus jubiliatas gyrė dabartinių šalies miškininkų nuveiktus darbus, diskutavo šiuolaikinės politikos klausimais.
   Jono Kučinsko biografija išties spalvinga ir įdomi. Po gimnazijos baigimo (1928 m.) jis pasirinko miškininkystės mokslus Alytaus Aukštesniojoje miškų mokykloje, kurią baigė 1930 m. Privaloma tvarka metus pasimokęs Karo mokykloje ir įgijęs jaunesniojo leitenanto laipsnį, 1931 m. pradžioje jis paskiriamas Kaišiadorių miškų urėdijos girininku be girininkijos. Po dvejų metų perkeliamas girininku be girininkijos į Pakruojo miškų urėdiją. Jubiliatui labiausiai įsimintini keturi girininkavimo metai A. Panemunės miškų urėdijos, A. Panemunės girininkijoje (dabar – tai Dubravos EMM urėdijos Vaišvydavos girininkija). Panemunės girininkijai tuomet priklausė Dubravos girios pietinė dalis, Raželių, Raguolių miškeliai, dalis Nemuno šlaitų. Šioje girininkijoje Jonui Kučinskui teko garbės kartu dirbti su kitu žinomu tarpukario miškininku, žurnalo „Mūsų girios“ vyriausiuoju redaktoriumi Jonu Kuprioniu, kuris tuomet Panemunės urėdijoje dirbo miškų urėdo pavaduotoju.
   Kai 1938 m. Dotnuvos ŽŪ akademijoje buvo atgaivintas Miškininkystės skyrius, Jonas Kučinskas išvyksta ten studijuoti, tačiau perkėlus skyrių į Vilniaus universitetą, studijas baigia jau Vilniuje 1942 m. Karo metais (1942-1944) J. Kučinskas dirbo to meto Miškų ūkio generalinės direkcijos referentu, vadovavo siaurojo geležinkelio tiesimo darbams į Rūdninkų girią, rašė straipsnius į tuo metu taip pat leistą žurnalą „Mūsų girios“. 1944 m. metais pasitraukė į Vokietiją, o 1949 m. emigravo į JAV. Šioje šalyje Jonui Kučinskui neteko dirbti miškininku. Apie dvidešimt metų jis dirbo automobilių pramonėje iš pradžių dizaineriu, vėliau pakilo iki vyriausiojo projektuotojo pareigų. Išėjęs į pensiją, kartu su žmona išvyko gyventi į Floridą. Po žmonos mirties kažkiek pagyvenęs Čikagos lietuvių centre, 2005 m. nutarė grįžti į gimtąją Lietuvą. Emigracijos JAV metu J. Kučinskas aktyviai dalyvavo lietuvių bendruomenės veikloje, nuolat palaikė ryšius su žinomais miškininkais J. Kuprioniu ir J. Žebrausku, kitais išeiviais, rašė straipsnius į išeivijos spaudą, daug prisidėjo prie „Girios aido“ leidimo. Garbus jubiliatas palaikė ryšius ir su Lietuvoje vėl pradėtu leisti žurnalu „Mūsų girios“, buvo jo rėmėju.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 08 29
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai