Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. rugsėjo 2 d.

Miškininkai kartu su mokytojais dalyvavo praktiniame seminare jaunimo gamtosaugos švietimo srityje

   Vykdydama Lietuvos ir Tiuringijos (VFR) miškų žinybų bendradarbiavimo sutartį, Generalinė miškų urėdija kartu su Tiuringijos žemės ūkio, gamtos apsaugos ir aplinkos ministerija, 2008 metų rugpjūčio mėn. 25-29 dienomis organizavo praktinį seminarą, kurio metu buvo aptarti moksleivių švietimo aplinkosaugos bei miškininkystės srityje organizavimo klausimai.
   Seminare dalyvavo Lietuvos miškininkai specialistai dirbantys su jaunaisiais miško bičiuliais, urėdijų atstovai ryšiams su visuomene bei Jaunųjų miško bičiulių sambūrio rėmimo tarybos nariai. Kartu su miškininkais seminare dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijosVaikų ir jaunimo socializacijos departamento vyriausioji specialistė Aušra Birietienė bei Radviliškio Pašušvio pagrindinės mokyklos JMBB „Ąžuoliukas“ vadovė Rita Strelčiūnienė.
   Lietuvių grupė, lydima Tiuringijos žemės ūkio, gamtos apsaugos ir aplinkos ministerijos atsakingo darbuotojo Matthias Schwimmer, aplankė Tiuringijos žemės Gehreno miškų urėdiją, prie kurios yra Gehreno miškininkystės švietimo centras, Krahnberg mieste esančią mokslo, miško, medžioklės ir žvejybos tiriamąją įstaigą, kurios darbuotojai plačiai ir labai įdomiai su praktiniais pavyzdžiais pristatė temą „Miško aplinkos kūrimas“. Vėliau lietuviai lankėsi specializuotame vaikų darželyje, kur mažieji jo lankytojai jau nuo pirmųjų dienų mokosi atpažinti medžius, gyvūnus bei globoti gyvąją gamtą.
   Tiuringijos žemėje įkurtos trys specializuotos girininkijos, kuriose be visų miško darbų vykdoma plati švietėjiška veikla moksleiviams, norintiems kuo daugiau sužinoti apie mišką bei aplinkosaugą. Vokietijoje miškininkystės ir gamtosaugos pagrindų mokymai yra įteisinti įstatymiškai bei įtraukti į mokyklų moksleivių mokymo programas. Moksleiviai gali pasirinkti ir pamokas turėti ne tik mokykloje, bet ir pačioje girininkijoje.
   Susitikime su Tiuringijos žemės ūkio, gamtos apsaugos ir aplinkos ministerijos atsakingais darbuotojais buvo dalijamasi patirtimi, kaip vienos ir kitos šalies miškininkai dirba su moksleiviais, žiniasklaidos atstovais, kokios problemos iškyla, diskutuota kiek įstatymiškai yra įteisintas gamtosaugos švietimas.
   Tiuringijos Hainich nacionaliniame parke lietuvių grupei buvo pristatyta keletas miško projektų, medžių pažinimui įrengtas „medžių vainikų“ takas.
   Visiems delegacijos dalyviams buvo įteikti Tiuringijos žemės ūkio, gamtos apsaugos ir aplinkos ministerijos sertifikatai „Wald erleben mit allen Sinnen“.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 09 02
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai