Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. rugsėjo 12 d.

Profesorius Stenas Nilsonas inauguruotas Lietuvos Mokslų Akademijos užsienio nariu

   Rugsėjo 10–11 d. Lietuvoje lankėsi Švedijos karališkosios žemės ūkio ir miškų akademijos, Istropolitanos akademijos mokslinio komiteto, Rusijos tarptautinės informatikos akademijos tikrasis narys, dabartinis Tarptautinio taikomosios sisteminės analizės instituto Vienoje laikinasis direktorius profesorius Stenas Nilsonas (Sten Nilsson). Rugsėjo 11 d. Lietuvos mokslų akademijoje jis buvo inauguruotas LMA užsienio nariu.
   Ta proga prof. S. Nilsonas LMA mažojoje salėje perskaitė inauguracinę paskaitą „Globalizacija ir miškų sektorius“. Pranešėjas trumpai apžvelgė globalizacijos istoriją, plačiai nagrinėjo dabartinius globalizacijos reiškinius miškų sektoriuje – pasaulio ekonomikos restruktūrizavimą, medienos plaušo, maisto, miško produktų, energetikos rinkų globalizaciją ir jos įtaką klimato kaitai. Remdamasis Tarptautinio taikomosios analizės instituto (IIASA) atliktų tyrimų duomenimis, pranešėjas teigė, jog globalizacija palanki Europos miškų sektoriaus plėtrai. Atlikta analizė rodo, kad tokie regionai kaip Rusija, Kinija, Pietų Amerikos ir Afrikos šalys globaliame miškų sektoriuje ateityje vaidins labai svarbų vaidmenį. Pranešėjas pabrėžė, kad svarbu spręsti pasaulio miškų sektoriaus finansinius klausimus – naudojantis globalizacijos teikiamais privalumais, tinkamai pritraukti kapitalą. Jo nuomone, tik kuriant naujus produktus ir naujas verslo koncepcijas bus išlaikytas miškų sektoriaus tvarumas.
   Tą pačią dieną profesorius Stenas Nilsenas susitiko su aplinkos ministru Artūru Paulausku. Šiame susitikime dalyvavo miškų žinybos vadovai. Garbus svečias pabrėžė, kad turi būti derinami miško sektoriaus ir pramonininkų, medienos vartotojų interesai. Tai atitiktų visų rinkos dalyvių interesus. Jis nurodė, kad dabar juntamos medienos kainų vienodėjimo tendencijos žada Lietuvos miško sektoriui geras perspektyvas. Profesorius Stenas Nilsenas pažymėjo, kad bet kokie veiksmai proteguojant išskirtinai vieną koncerną IKEA tik sujauks medienos rinką ir neduos jokių teigiamų rezultatų.
   Prof. S.Nilsonas 1975–1982 m. dirbo Švedijos žemės ūkio universiteto Miškų fakultete. Jo vadovaujama darbo grupė tyrė miško resursų paskirstymo laike ir erdvėje problemas. 1983–1986 m. dirbo įvairių šalių įvairių institucijų konsultantu. S. Nilsonas nuo 1986 m. yra IIASA vadovaujantysis tyrėjas, atsakingas už Vakarų ir Rytų Europos miško resursų plėtrą, nuo 1990 m. vadovavo IIASA Miškininkystės ir biosferos dinamikos studijų, Popieriaus atliekų antrinio naudojimo tyrimų, Klimato kaitos poveikio Europos miškams prognozavimo projektams. Jis vienas mokslininkų, kurie gavo 2007 m. Nobelio taikos premiją, skirtą JT Tarptautinei tarybai. Profesorius Stenas Nilsonas yra paskelbęs per 380 mokslinių straipsnių, glaudžiai bendradarbiauja su mūsų šalies mokslininkais.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 09 12
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai