Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2008 m. rugsėjo 23 d.

Profesinę miškininko dieną šiais metais minėjome Šiauliuose

   Šių metų rugsėjo 19 dieną beveik šeši šimtai miškininkų ir apie šimtas svečių, susirinkę Šiauliuose, pasidžiaugė nudirbtais darbais, pasiektais rezultatais, pasidalino mintimis apie ateities planus. Šią dieną miškininkai įvertino kiek paūgėjo pasodinti miškai, kiek daug darbo ir investicijų įdėjo į miškų atkūrimą, jų priežiūrą, apsaugą, kelių remontą ir rekreacinius objektus.
   Susirinkusius šventėje pirmiausiai pasveikino Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius.
   Sveikatos, kūrybinių minčių ir gerų darbo rezultatų miškininkams palinkėjo Aplinkos ministras Artūras Paulauskas, kuris pažymėjo, kad miškas yra išminties ir gerovės šaltinis. „Tik bendru darbu užtikrinsim, kad Lietuvos miškai išliktų sveikatingumu, biologine įvairove, produktyvumu ir tvarumu pasižymintis natūralus Lietuvos kraštovaizdžio elementas, o miškų ūkis taptų dar modernesne šalies ūkio šaka“. Po šių gražių linkėjimų Aplinkos ministras įteikė padėkas miškų žinybos darbuotojams bei perskaitė įsakymą, kuriuo devyniems girininkams suteiktos pirmosios kvalifikacinės klasės.
   Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas apžvelgė šių metų geriausius pasiekimus miškingumo didinimo, medelynų modernizavimo srityse. Apžvelgęs svarbiausius valstybinių miškų žinybos klausimus, generalinis miškų urėdas įteikė padėkas miškininkams.
   Šventės metu paskelbti šių metų medelynų apžiūros rezultatai ir nugalėtojai. Penkiais geriausiais pripažinti VĮ Panevėžio, Raseinių, Šiaulių, Alytaus, Dubravos eksperimentinės-mokomosios ir Rokiškio miškų urėdijų medelynai.
   Iškilmingoje Miškininko dienos šventėje miškininkus sveikino Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas, kuris sveikinimą pradėjo prieš šimtą penkiasdešimt metų poeto Antano Baranausko parašytos poemos „Anykščių šilelis“ ištrauka bei poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis. Seimo Pirmininkas miškininkams linkėjo gerų darbų, žaliuojančių miškų bei „pasodinti“ medį kiekvieno širdyje, kuris skatins mylėti ir tausoti gamtą. Seimo Pirmininkas miškininkams įteikė padėkas.
   Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas sveikindamas miškininkus paminėjo, kad miškų žinybos indėlis į BVP yra lygus tokai daliai, kuri kiekvienais metais yra skiriama mokyklų, gimnazijų ir vaikų darželių išlaikymui. Ministras Pirmininkas paragino miškininkus dirbti taip pat gerai kaip iki šiol, palinkėjo stiprybės ir sveikatos miškininkams ir jų šeimoms bei įteikė padėkos raštus.
   Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Juozas Jaruševičius miškininkams palinkėjo ir toliau miškus tvarkyti pagal darnaus miškų tvarkymo principus, palaikant miškų biologinę įvairovę, produktyvumą, gebėjimą atsikurti bei svarbias ekonomines ir socialines funkcijas. Profesinės miškininko dienos proga, Seimo narys pasveikino bei padėkos raštus įteikė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Broniaus Bradausko vardu.
   Daug gražių ir prasmingų žodžių miškininkams linkėjo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Jonas Jagminas,Ūkio ministras Vytas Navickas, Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Antanas Paulikas, Šiaulių apskrities viršininkas Alvydas Šedžius, Šiaulių miesto meras Genadijus Mikšys, Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos „Litbioma“ prezidentas Remigijus Lapinskas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Egidijus Bukelskis.
   Ne vienam salėje sėdinčiam išriedėjo ašara klausant Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidento Juozo Bernatavičiaus sveikinimo žodžių. Jis įteikė ryškiaspalvę gėlių puokštę visiems miškininkams ir padėkojo už nuoširdžią pagalbą bei sukurtus rekreacinius objektus, pritaikytus žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Juozas Bernatavičius visos asociacijos narių vardu miškininkams padėkojo už tai, kad jie gali pabūti miške, pažinti medžius, pasiklausyti paukščių balsų.
   Po oficialių sveikinimų ir padėkos raštų įteikimų, eilėmis ir linksmu šokiu miškininkus pasveikino jaunieji miško bičiuliai. Radviliškio Pašušvio pagrindinės mokyklos Jaunųjų mišku bičiulių būrelio „Ąžuoliukas“ vadovė Rita Strelčiūnienė kartu su moksleiviais paruošė sveikinimo programą bei miškininkams padovanojo septynias iš popieriaus išlankstytas gulbes.
   Pasibaigus oficialiajai šventės daliai miškininkai klausėsi Gyčio Paškevičiaus atliekamų dainų, stebėjo lazerio šviesomis piešiamus medžių lapų kontūrus, o baigiantis programai visi drauge sudainavo dainą ”Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos”.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2008 09 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai