Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2009 m. sausio 19 d.

Seminaras Dubravos EM miškų urėdijoje

   Įpusėjus pirmajam šių metų mėnesiui, sausio 15 dieną, Dubravos eksperimentinėje – mokomojoje miškų urėdijoje įvyko seminaras “Medelynų technologijos”, kurį rengė Lietuvos dendrologų draugija. Dendrologų draugijoje, vienijančioje beveik šimtą mūsų šalies dendrologų – tiek mokslininkų, tiek specialistų profesionalų, tiek mėgėjų, – kuriasi specializuotos grupės. Aktyviausia iš jų – medelynų vystymo grupė, kurios iniciatyva ir suorganizuotas šis seminaras. Net patys rengėjai nesitikėjo tokio susidomėjimo ir gausaus dalyvavimo: išklausyti pranešimų, padiskutuoti ir pasidalinti patirtimi susirinko apie 70 medelynų darbuotojų, botanikos sodų atstovų, augalų kolekcionierių, sodininkų mėgėjų, želdintojų, dėstytojų, studentų. Pranešimus skaitė žinomi specialistai – dr. Kęstutis Armolaitis (Lietuvos miškų institutas), Vaclovas Kučinskas (Valstybinės augalų apsaugos tarnybos Augalų karantino skyrius), Virgilijus Vasiliauskas (Miško sanitarinės apsaugos tarnyba), Rimvydas Kareiva (Dubravos EM miškų urėdija urėdija). Dr. K. Armolaičio pranešimas “Lietuvos medelynų dirvožemių priežiūra”, parengtas kartu su dr. Vidmantu Verbyla (Lietuvos miško selekcijos ir sėklininkystės centras), klausytojams suteikė nemažai aktualios informacijos apie dirvožemio kokybę ir jos kontrolę, tinkamos vietos medelynams parinkimą, augalų tręšimo būdus ir ypatumus įvairiuose dirvožemiuose.
   Valstybinės augalų apsaugos tarnybos Augalų karantino skyriaus vyriausiasis specialistas Vaclovas Kučinskas supažindino su pavojingiausiais augalų kenkėjais ir ligomis, jų keliamomis grėsmėmis Lietuvos miškams ir medelynams, plitimo būdais, prevencija ir Europos Komisijos sprendimais dėl šių žaladarių plitimo kontrolės.
   Miško sanitarinės apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas V.Vasiliauskas skaitė du pranešimus. Pirmuoju pranešimu seminaro dalyviai buvo išsamiai supažindinti su augalų apsaugos priemonėmis, jų naudojimu ir veikimo efektyvumu. Antrasis šio specialisto pranešimas – “Tausojančios technologijos medelyne sodmenų sveikatingumo gerinimui” – susilaukė ypač didelio klausytojų dėmesio, nes aprėpė tokias visiems augalų augintojams aktualias temas, kaip dirvožemio paruošimas, tinkamiausių substratų ir trąšų parinkimas, augalų sėklų sėjimas, mulčiavimo reikšmė ir būdai, sodinukų auginimo konteineriuose pliusai ir minusai.
   Paskutinė šio seminaro tema – “Dauginimo sumedėjusiomis gyvašakėmis rudenį ir pavasarį technologijos”. Įdomiai pateiktas, piešiniais iliustruotas Dubravos EM miškų urėdijos medelyno meistro Rimvydo Kareivos pranešimas, pagrįstas ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir ilgamete specialisto praktiko patirtimi, sudomino net ir tiesiogiai šia veikla neužsiimančius klausytojus.
   Visi pranešėjai sulaukė daugybės klausimų, o atsakymai į juos neretai peraugdavo į netrumpas diskusijas. Seminarui skirta diena baigėsi greičiau, negu spėjome aptarti visus dominančius klausimus, bet Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas žada, kad panašių renginių dar bus ir ateityje.

Dr. Valerija Baronienė,
Dubravos EMMU Arboretumo viršininkė

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2009 01 19
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai