Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2010 m. spalio 27 d.

Miško įveisimui ir jo kokybei įrodyti – RAAD pažymos

"Nacionalinė mokėjimo agentūra", 2010 m. spalio 27 d.

Miško įveisimo kokybės ir jo želdinių/žėlinių apskaitos pažymomis privalo pasirūpinti kiekvienas Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) miško įveisimo priemonių dalyvis. Šios pažymos – kartu su parama tenkančių įsipareigojimų dalis, kurios nevykdant rizikuojama prarasti gaunamą išmoką.

Pažymos – paramai gauti

Pagal KPP priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ paramos gavėjai per 3 miško želdinimo sezonus, skaičiuojant nuo paraiškos pateikimo laiko, turi įveisti mišką. Tai padarę jie turi nedelsiant kreiptis į Regiono aplinkos apsaugos departamentą (RAAD), kad jis įvertintų miško įveisimo kokybę ir išduotų ją apibūdinančią pažymą. Šią pažymą ir sodmenų įsigijimo dokumentus bei sodmenų kilmės sertifikatą Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) Kontrolės departamento teritoriniam skyriui reikia pateikti per 60 kalendorinių dienų nuo šios pažymos išdavimo dienos. To nepadarius, parama pareiškėjui neteikiama.

Taip pat svarbus reikalavimas yra atlikti miško želdinių/žėlinių apskaitą. Jei miškas įveistas pavasarinio miško želdinimo sezono metu, apskaita atliekama pirmaisiais ir trečiaisiais metais po miško įveisimo. Mišką įveisus rudeninio miško želdinimo metu, apskaita atliekama antrais ir ketvirtais metais po miško įveisimo. Miško apskaitą atlieka RAAD pareigūnas, kuris atlikęs apskaitą išduoda tai įrodančią pažymą. Šią pažymą NMA Kontrolės departamento teritoriniam skyriui reikia pateikti iki tų metų, kuriais buvo atlikta miško želdinių apskaita, gruodžio 15 d. Jei miško želdinių apskaitos pažyma nepateikiama, paramos gavėjas negauna įveisto miško priežiūros ir apsaugos bei prarastų pajamų kompensavimo išmokos ir turi grąžinti ankstesniais metais išmokėtą paramą.

Deklaruoti įveisto miško plotus

Priemonių dalyviai mišką įveisti privalo vadovaudamiesi miško želdinimo ir žėlimo projektu. Jei miškas įveisiamas pagal projekto duomenis, taip pat jei miško sodmenys naudojami ne iš tų miško dauginamosios medžiagos kilmės rajonų, kurie nurodyti miško želdinimo ir žėlimo projekte, parama pareiškėjui yra nemokama. Jei pasodinti miško sodmenys žūsta ir per 3 miško želdinimo sezonus šie sodmenys neatsodinami, parama yra nutraukiama ir reikalaujama grąžinti ankstesniais metais išmokėtą paramą.

NMA specialistai pažymi, jog nuo šių metų įsigaliojo naujas reikalavimas paramos gavėjams, gaunantiems miško priežiūros ir apsaugos ir prarastų pajamų kompensavimo išmokas. Jie kasmet paraiškoje tiesioginėms išmokoms gauti turi deklaruoti įveisto miško plotus. To nepadarius, parama yra neteikiama.

Paraiškas pagal priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ dar galima teikti iki šių metų lapkričio 30 d. NMA Kontrolės departamento teritoriniuose skyriuose pagal pareiškėjo žemės ūkio valdos registracijos adresą (paraiškas galima pateikti atvykstant į vietą ar atsiųsti paštu).

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2010 10 27
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai