Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2011 m. rugsėjo 13 d.

Valstybei grąžinta neteisėtai parduota žemė su mišku

www.DELFI.lt, 2011 rugsėjo 12 d.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, gindami viešąjį interesą, padėjo valstybinei įmonei – Anykščių miškų urėdijai atgauti neteisėtai parduotą valstybinės žemės sklypą su mišku ir mineralinio vandens gręžiniu Jurzdiko kaime.

Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorų ieškinį dėl Utenos apskrities viršininko įsakymo, kuriuo apskrities viršininko administracija prieš penkerius metus uždarai akcinei bendrovei „Anšilas“ už vienuolika tūkstančių 114 litų neteisėtai buvo parduotas Pavarių girininkijoje esantis 0,63 ha valstybinės žemės sklypas, pripažinimo negaliojančiu.

Teismas taip pat patenkino prokurorų prašymą dėl restitucijos taikymo ir nutarė įpareigoti bendrovę „Anšilas“ grąžinti neteisėtai įsigytą žemės sklypą valstybei.
Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus teigia, kad valstybinės reikšmės miškai išimtine nuosavybės teise priklauso Lietuvai, todėl parduodant jiems priskirtą žemės sklypą buvo pažeisti įstatymai ir vyriausybės nustatyta tvarka. Valstybei išimtine nuosavybės teise priklausančios žemės, miškų ar parkų įsigyti savivaldybių ar privačios nuosavybės teise negalima, tokie sandoriai negalimi, teigiama Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime

Prokurorai nustatė, kad bendrovė „Anšilas“, prieš įsigydama žemės sklypą, su Utenos rajono apskrities viršininko administracija buvo sudariusi nuomos sutartį. Ta proga paskubėta pakeisti šios žemės paskirtį ir naudojimo būdą – anksčiau buvusi naudingų iškasenų gavybos atvirų kasinių ir naudingųjų iškasenų gavybos požeminių kasinių ir gręžinių teritorija tapo komercine ir tinkama smulkaus verslo objektams statyti ir eksploatuoti.

Prokurorų teigimu, duomenys apie žemės sklypą buvo registruoti LR miškų valstybės registre. Šis registras yra viešas, ir pirkėjas, prieš įsigydamas nuosavybės teise žemės sklypą, turėjo galimybę pasitikrinti. Bendrovė, išsinuomojusi Puntuko kadastro vietovėje žemės sklypą su šimtamečiais medžiais, eksploatavo inžinerinius tinklus – buitinį ir gamybinį vandentiekius, todėl negalėjo jų nepastebėti. Taip pat buvo nustatyta, kad bendrovė „Anšilas“, naudodamasi valstybės nuosavybe – žemės sklypu, nemokėjo jokių mokesčių.

Inicijuoti valstybinės žemės pirkimo ir pardavimo sutarties panaikinimą ir apginti viešąjį interesą Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų paprašė Anykščių miškų urėdija, nes tikslinant rajono valstybinės reikšmės miškų ribų schemą šiuose plotuose netikėtai atsirado nuosavybės teise bendrovei „Anšilas“ priklausantis žemės sklypas.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2011 09 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai