Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2011 m. lapkričio 8 d.

Europiečiai sodino ąžuolus Rokiškio žemėj

„Mūsų girios“, 2011 / 10
Julius Adomonis
Rokiškio miškų urėdijos inžinierius

,,Kai tautiečiai ieško laimės svetur, užsieniečiai mums miškus sodina beveik už dyką“, – šmaikštauja Rokiškio miškų urėdijos Kamajų girininkijos girininkas Sigitas Markevičius.
Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijoje prieš šešis metus įsikūręs Jaunųjų miško bičiulių būrelis „Gamtos bičiuliai“, suvienijus iniciatyvių, gamtai neabejingų biologijos mokytojų ir gimnazijos filologų pastangas, išaugo į daugiašalę gamtos mylėtojų partnerystę. Prieš metus bendraminčių suradę Turkijos, Ispanijos, Italijos, Vengrijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos mokyklose, su šūkiu „Gamta – žmogui, žmogus – gamtai“, Pandėlio „Gamtos bičiuliai“ keičiasi delegacijomis, susipažįsta su tų šalių ekologinėmis problemomis ir taikomais jų sprendimo būdais bei patys rodo iniciatyvą sprendžiant jas.
Šių metų spalio 6-10 dienomis Lietuvoje viešėjusią trisdešimties vaikų ir suaugusiųjų delegaciją iš šių šalių Rokiškio miškų urėdijos miškininkai pakvietė konkrečiu darbu prisidėti prie šalies miškingumo didinimo. Spalio 7-ios popietę svečiai, padedami urėdijos miškininkų, Kamajų girininkijos Dusetų girios miške sodino ąžuolyną. Daugumai užsieniečių mišką sodinti teko pirmą kartą gyvenime. Nepaisant to, visi buvo sužavėti: vieni kitiems prieš fotoaparo objektyvą atminčiai pozavo gūdžiame eglyne, prie informacinių stendų, kaip maži vaikai landžiojo pakelės krūmynuose ir žolynuose.
„Nors mūsų šalies miškingumas nedaug atsilieka nuo Lietuvos, tokiame didingame miške dar neteko būti“, – džiūgavo turkas Avni Girici. „Nepamiršiu kol gyva būsiu, kad atvažiavusi į Lietuvą sodinau mišką,“ – sakė italė Adriana Di Muro.
Po nelengvo darbo miškininkai talkininkus pakvietė pasivaišinti lietuvišku plovu, urėdijos Ekologinio švietimo centre supažindino su mūsų miškų gamtinėmis vertybėmis, miškų tvarkymo ypatumais. Nejučia užvirė diskusija, kodėl šiemt minime tarptautinius miško metus ir ką miškas reiškia lietuviai, lenkui, vengrui ar kitam europiečiui.
Pandėliečių atliktos šio krašto gyventojų apklausos ir delegacijos susitikime su rajono vadovais pristatyta regiono ekologinė situacija tik patvirtino, kad opiausia mūsų žaliojo rūbo problema – miškų šiukšlinimas, sąvartynų problema, vandens tarša. Aplinkos šiukšlinimo problemas sprendžia ir turkai bei vengrai. O štai lenkai iš kalnakasių miestelio Radlino skundžiasi kasamos ir kūrenamos akmens anglies oro tarša. Energijos gavybos didinimo galimybių iš atsinaujinančių gamtos išteklių ieško ispanai. O globaliniu atšilimu bene labiausiai susirūpinę britai. „Tirpstant Arkties ledynams, mūsų šalis viena pirmųjų Europoje atsidurs po vandeniu“, – nuogąstavo viešnia Carmen Solis Pardo iš Didžiosios Britanijos.
Svečiai išvažiavo, o mūsų žemėje ir jų širdyse pasodinti ąžuolai žaliuos dar ilgai.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2011 11 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai