Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2011 m. lapkričio 23 d.

Medienos pramonės kitąmet laukia išbandymai

LTV „Panorama“, www.lrt.lt, 2011 m. lapkričio 22 d.
Jevgenijus Bardauskas, Algirdas Igorius

2012-ieji Lietuvos medienos pramonei bus išbandymų metai, teigia verslininkai. Esą sudėtinga Europos Sąjungos ekonominė situacija mažina medienos paklausą rinkose ir muša žemyn jos kainas. Tačiau padėties verslininkai nedramatizuoja.

Porą pastarųjų metų augusios medienos kainos, atrodo, vėl ėmė ristis žemyn. Šalies urėdijose šiandien įvykę apvaliosios medienos pardavimo 2012 metams konkursai parodė, kad nors susidomėjimas mediena ir nemažėja, verslininkai už ją pasiruošę mokėti mažiau.

„Pasiūlymai buvo mažesni popiermedžiams, rastų kainos beveik nekito, netgi padidėjo. Smulkių rastų šiek tiek mažesnes kainas siūlė, plokščių medienai gal mažesnes, bet dėl popiermedžio kainų sumažėjimo labiausiai nukris, ko gero, eglės, beržo ir pušies popiermedžio kainos“, – tvirtino Šiaulių urėdijos Medienos ruošos ir pardavimo padalinio viršininkas Romualdas Zebčiukas.

Tačiau tikslios medienos kainos kitiems metams paaiškės tik po to, kai šalies urėdijos smulkiau išnagrinės verslininkų siūlymus. Šie sako mažesnes kainas siūlantys, nes tą diktuoja rinkos sąlygos.

„Sumažėjo vartojimas tikriausiai. Jeigu mes tie, kurie su mediena dirbam, matom, kad padėklų Europai nebereikia arba sumažėjo jų pirkimas, tai reiškia, mažėja vartojimas“, – kalbėjo įmonės „Kietasis biokuras“ direktorius Albinas Monstavičius.

Spėjama, kad labiausiai mažės medienos plokščių ir padėklų pardavimas, o štai biokuro poreikis esą išliks stabilus, o gal ir augs, nes šalyje daugėja katilinių, naudojančių atsinaujinantį kurą.

Anot verslininkų, medienos rinkos lėtėjimas stebimas jau porą mėnesių. Europos pirkėjai produkcijos užsako vis mažiau, tad ir 2012-ųjų prognozės, anot kai kurių verslininkų, nėra itin optimistiškos.

„Mažiausiai kritimą turėsim apie 15 proc. Jeigu ir dar labiau paūmės Europos skolų krizė, tada turėsim ir visą 30 proc., o gal net ir 50 proc. Krizė niekur nebuvo išėjusi, ji tik buvo atitolinta laikinai, dirbtinai pumpuojant pinigų į rinkas“, – teigė įmonės „Ąžuolų giria“ direktorius Saulius Džiugas.

Asociacijos „Lietuvos mediena“ direktoriaus teigimu, kainų mažėjimą lėmė ir didesnė privataus sektoriaus medienos pasiūla, tačiau pripažįsta, kad 2012-ieji Lietuvos medienos pramonei bus išbandymų metai.

„Medienos pramonė Lietuvoje yra vienas didžiausių eksportuotojų. Praktiškai visos mūsų realizacijos rinkos yra Vakarų Europoje, Šiaurės Amerikoje, tad ten situacijai blogėjant, blogėja ir mūsų pardavimai. Štai įdomūs skaičiai. Vokietijoje, kuri buvo didžiausias pirkėjas mūsų produkcijos, šią vasarą sumažėjo medinių surenkamų namų pardavimai“, – kalbėjo asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas.

Tiesa, nei verslininkai, nei miškininkai padėties kol kas nedramatizuoja. Manoma, kad šis lėtėjimas yra laikinas ir 2008-ųjų krizė, kai dėl stojančių statybų teko mažinti kirtimus, o ne viena medienos įmonė ir bankrutavo, nebesugrįš.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2011 11 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai