Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. sausio 31 d.

Startuoja edukacinė akcija moksleiviams „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą”

www.GRYNAS.lt, 2012 m. sausio 26 d.

Lietuvoje pradedama įgyvendinti pirmoji visus moksleivius vienijanti ekologinė iniciatyva „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“. Jos metu trys animaciniai personažai – Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas, – simbolizuojantys akcijos propaguojamas ekologines idėjas bei atsakingą gyvenseną, aplankys daugiau nei 200 mūsų šalies mokyklų.

„Vaikai yra žingeidūs ir dar neturi giliai susiformavusių įpročių, kuriuos suaugusiųjų pasaulyje reikėtų keisti, – sako generalinės projekto rėmėjos UAB „ACME Baltija" direktorius Paulius Paršeliūnas. – Todėl ugdydami jų sąmoningumą galime pasiekti ir suaugusius žmonės – juk namuose su jais vaikai dalinasi patirtais įspūdžiais, žiniomis, rodo naujai susiformavusius įgūdžius.“ Jo teigimu, į socialinę atsakomybę reikia žvelgti plačiai: orientuotis ne tik į įmonės dabartinę veiklą, bet ir rūpintis, kokį pavyzdį bei žinias bendrovė gali suteikti augančiai kartai. „ACME Baltija“ jau antrus metus iš eilės prisideda prie moksleivių sąmoningumą skatinančių akcijų: „Į mokyklą – saugiai ir su šypsena”, šiemet – „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“.

Vienos iš projektą palaikančių organizacijų – VšĮ „Ekošviesa“ vadovas Tadas Ruželė pastebi, kad dauguma gyventojų nori kurti darnią ir saugią ateitį savo vaikams, tačiau mažai yra tokių, kurie savo vaikus mokintų elementarios aplinkosaugos. „Viskas turi prasidėti nuo visuomenės, nes niekas kitas už mus nesutvarkys mus supančios aplinkos. Manau, kad labai nedidelė dalis jaunimo šiandien žino, jog panaudotas energiją taupančias lemputes reikia atiduoti perdirbti, nes priešingu atveju jos kelia pavojų gamtai“, – sako T. Ruželė.

Pirmąją savaitę akcijos personažai lankys Alytaus mokyklas. Apsilankymą kiekvienoje apskrityje užbaigs nemokamas renginys, o visą projektą vainikuos baigiamasis projekto koncertas, vyksaintis kovo 31 d. Vilniuje. Į visus akcijos renginius, spektaklius bei pasirodymus kartu keliaus ir Ekofanų draugas – kompozitorius ir atlikėjas Vudis.

Ekofanai savo spektakliuose „Ekofanų pamokos kitaip” teatralizuotai pasakos apie ekologiją ir aplinkosaugą, gamtos bei jos išteklių tausojimą, tinkamą energijos vartojimą, skatins diskutuoti „Ekofanų klube“ ir virtualioje erdvėje – socialiniame tinkle „Facebook“. Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas primins, kaip vaikai kiekvieną dieną mažais žingsneliais gali siekti „žaliųjų tikslų“: rūšiuoti atliekas, tausoti energiją mokyklose ir namuose, naudoti ekologiškus, aplinkai nepavojingus produktus, o ateityje – riboti keliones automobiliu ar lėktuvu.

Moksleivius taip pat pasieks 70 tūkst. vnt. edukacinių knygelių vaikams „Būk žalias kaip Ekofanas“, atspausdintų ant perdirbto popieriaus. Leidinyje suprantamai bei šmaikščiai pateikiama informacija apie energijos tausojimą, atliekų rūšiavimą, aplinkosaugą ir visa, kas susiję su žodžiu „ekologija“. Vaikus džiugins įvairūs mokomieji kryžiažodžiai, komiksai, žaidimai, spalvingi edukaciniai paveiksliukai.

Ekofanų personažai lankysis Druskininkuose, Varėnoje, Alytuje, Šakiuose, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Utenoje, Molėtuose, Anykščiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Radviliškyje, Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Tauragėje, Šilalėje, Palangoje, Gargžduose, Klaipėdoje, Jonavoje, Kėdainiuose, Prienuose, Birštone, Kaune, Trakuose, Vilniuje ir Pabradėje. Vasario 3 d. 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyks pirmasis nemokamas renginys.

Projekto globėjai – LR Aplinkos ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija ir Generalinė miškų urėdija. Generalinis projekto rėmėjas – aplinką tausojančias ir energiją taupančias lemputes gaminanti bendrovė „ACME Baltija“. Akcijos partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT). Informaciniai partneriai – naujienų portalai Delfi.lt, Grynas.lt.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 01 31
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai