Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. kovo 6 d.

Elektroninėje prekybos sistemoje - pirmosios sutartys

„Lietuvos žinios“, 2012 m. kovo 3 d.
Gintaras Mikšiūnas

Generalinė miškų urėdija (GMU) savo tinklalapyje pranešė, jog vadovaujantis aplinkos ministro įsakymu pradedami aukcionai trumpalaikėms sutartims sudaryti apvaliosios medienos elektroninėje prekybos sistemoje (AMEPS).
Kovo 2 dieną pirmąsias pardavimo sutartis elektroniniu būdu sudarė Panevėžio ir Jonavos miškų urėdijos. "Pirmas įspūdis neblogas, patogu. Sistema veikia, nusiskundimų kol kas neturime. Pavyko sudaryti sutartis su dviem pirkėjais. Kiek planavome parduoti, tiek ir pardavėme. Per pusmetį tokiu būdu planuojame parduoti 6 tūkst. kubinių metrų medienos", - sakė Panevėžio miškų urėdijos urėdo pavaduotojas miškininkystei Gintaras Raškauskas.
Kaip skelbia GMU svetainė, naujai įdiegta sistema leidžia pirkėjams ir pardavėjams elektroniniu būdu pateikti siūlymus pirkti medieną, sutaupant laiko ir finansines sąnaudas, kurios buvo patiriamos pagal ankstesnę apvaliosios medienos pardavimo tvarką pasiūlymus teikiant užklijuotuose vokuose miškų urėdijoms.
Elektronine sistema užtikrinamas skaidrus medienos pirkėjų pasiūlymų vertinimas ir pardavimo vykdymas. Trumpalaikiais aukcionais numatoma parduoti apie 10 proc. apvaliosios medienos, pagaminamos valstybiniuose miškuose.
Anksčiau vykę aukcionai strigo, o verslininkai atsargiai vertino naująją tvarką ir nuogąstavo, kad ji paralyžiuos pramonę, o urėdijos neteks pajamų. Tačiau pirmas aukcionas įvyko, abi urėdijos, jų medienos pirkėjai patenkinti ir tikisi, jog ateityje elektroninė prekyba pamažu įsivažiuos.
Kalbinti verslininkai startą vertina pozityviai, tačiau rezervuotai, nes priežastys nuogąstauti dėl to, kad naujoji sistema gali stabdyti prekybą, dar nėra išsisklaidžiusios. Specialistų sudaryta darbo grupė Aplinkos ministerijai teikė siūlymus, kaip tobulinti naująją tvarką.
Verslininkų nuomone, pagrindinis naujosios sistemos pranašumas turėtų būti dalyvavimo aukcionuose sąnaudų sumažinimas ir pardavimo proceso pagreitinimas. "Reikia pagirti ministeriją, kad ji tai padarė etapais. Jei patobulinta sistema veiks ir pardavimas nestos, tai bus puiku. Tačiau jeigu strigs ilgalaikė ir sutartinė prekyba, gali nukentėti tiek mediena prekiaujančios verslo įmonės, tiek ir urėdijos. Svarbu, kad taisyklės negadintų paties proceso", - sakė Medienos prekybos asociacijos vadovas Robertas Ašmonas.
VĮ Jonavos miškų urėdijos vadovas Vytautas Daukševičius kalbėjo, kad startui buvo pasiruošta. Ši urėdija, kaip ir kitos, surengė mokymus darbui su AMEPS. Mokymuose dalyvavo nemažai medienos pramonės atstovų, kurie tiesiogiai iš specialistų lūpų galėjo susipažinti su naująja sistema.
Ir iš tikrųjų iš pradžių buvo nuogąstauta, jog aukcionas gali neįvykti, tačiau Jonavos urėdijos vyr. inžinierius Raimondas Vincevičius džiaugėsi, kad jis baigėsi sėkmingai, pirmąją pardavimo sutartį per AMEPS sudaryti pavyko. Vienai sostinės įmonei buvo parduota paklausą rinkoje turinti biokuro žaliava. "Vykdant procedūras, kokių nors ypatingų problemų nekilo. Tikimės, jog pamažu procesas įsivažiuos", - sakė urėdijos vyr. inžinierius.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 03 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai