Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. kovo 15 d.

Gamtą privalu saugoti ir globoti

Žurnalas „Miškai“
Kastytis Tarasevičius

Prienų rajono bendrojo lavinimo mokyklose šiuo metu įregistruota 12 JMB būrelių, kurių veikloje dalyvauja apie 140 moksleivių. Kiekvienam būreliui VĮ Prienų miškų urėdija yra paskyrusi globėją – miškininką iš artimiausios mokyklai girininkijos. Reikėtų paminėti darbščiausius: Kunigiškių pagr. mokyklos „Degsniukai“ (vad. Ona Žvaliauskienė), Balbieriškio pagr. mokyklos „Ąžuoliukas“ (vad.Irena Petraškienė), Šilavoto pagr. mokyklos „Berželis“ (vad. Rita Kišonienė), Prienų Nemuno prad. mokyklos „Giliukai“ (vad. Jūratė Skindzerienė) ir „Girinukai“ (vad. Rasa Vaitauskaitė), Prienų „Revuonos“ vid. mokyklos „Jaunieji miškininkai“ (vad. Lina Guobienė), Veiverių T. Žilinsko gimnazijos „Jaunieji miško draugai“ (vad. Vilija Janulevičienė), Išlaužo pagr. mokyklos „Miško bičiuliai“ (vad. Danė Banaitienė), Stakliškių vid. mokyklos „Gamtos bičiuliai“ (vad. Virginija Senauskaitė), Jiezno vaikų globos namų auklėtiniai „Ąžuoliukas“ (vad. Dalia Mazuronienė).
Kiekvieną pavasarį jaunieji miško bičiuliai noriai dalyvauja kolektyvinėje miškų švarinimo talkoje „Darom“, miško sodinimo talkose, patys gamina inkilus ir kartu su miškininkais kelia juos miške, žiemos metu prižiūri ir maitina paukščius. Mūsų moksleiviai dalyvauja piešinių, rašinių, miniatiūrų ir nuotraukų konkursuose, taip pat gausiai dalyvauja laikant JMB normatyvus.
Šią žiemą „Degsniukai“ dalyvavo KMAIK tradicinėje parodoje-konkurse „Žiemos puokštės“. JIe pateko į floristinę sekciją, kur liejo floristines žvakes, gamino floristinius paveikslėlius iš sėklų ir šiaudelių, modeliavo įvairias floristines sukneles. Iš devyniasdešimt aštuonių kompozicijų du paskatinamuosius prizus pelnė Edmundo Krilavičiaus „Miško simfonija“ ir Martyno Tautvydo „Miško širdis“
Šaltomis vasario dienomis „Degsniukai“ paskelbė akciją „Padėk paukšteliams ir žvėreliams“. Mokyklos sode jie pakabino lesyklėlių, pagamintų iš įvairiausių medžiagų, pribėrė lesalo, pilnomis rogėmis žvėreliams skirtų gardumynų surengė išvyką į Degsnės mišką.
Kunigiškių pagrindinė mokykla vienintelė rajone aktyviai įsitraukė ir jau septinti metai sėkmingai vykdo Tarptautinę gamtosauginių mokyklų programą. Joje dalyvauja visa vietos bendruomenė - ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai, seniūnijos darbuotojai, dažnai kviečiami miškininkai. Kaip aukščiausias gamtosauginio darbo įvertinimas, mokyklai įteikta pereinamoji Žalioji vėliava, kurią mokyklai pavyko sėkmingai iškovoti jau penkerius metus iš eilės.
IrJMB būrelio „Berželis“ mokiniai šiemet noriai kibo į veiklą. Vykdė mokyklinį projektą „Rudens fenologinių reiškinių stebėjimas. Lapo skaidymas rudenį“,lankėsi Pašilių stumbryne Panevėžio raj., kur ne tik stebėjo stumbrus, bet ir susipažino su stumbryno įkūrimo istorija, stumbrų auginimo sąlygomis. Dalyvaudami tarptautiniame anglų kalbos projekte C.O.M.I.C stebėjo Lietuvos orus, rinko ir teikė informaciją anglų kalba. Parengė 8 darbus jaunųjų miško bičiulių plakatų konkursui „Saugokime miškus“. Vykdė mokyklinį projektą „Baltasis badas. Mes žinome. Kas jis?”. Mokiniai vyko į mišką ir vežė žvėreliams pašaro, sekė jų pėdsakais ir bandė juos atpažinti. Parengė 9 plakatus ekologinio plakato konkursui „Žemei reikia draugų. Vartok saikingai, rinkis atsakingai“.
Šilavoto JMB jau metai laiko yra klubo „Lutučiukai“ nariai. Tai neformalus gamtą mylinčių vaikų klubas. Į jį norintys įstoti mokiniai turi atlikti užduotėlę, tai yra pagaminti pelėdos Lututės portretą ir pasižadėti saugoti gamtą. Jie dalyvavo plakatų ir piešinių konkurse „Kaip jaučiasi vos tik pavasario sulaukęs pavasarinis žiedelis“. Šiame konkurse dalyvavo 7 mokiniai. Kitas darbelis – akcija „Gelbėti gamtą nuo šiukšlių – ne gėda!“ Mokiniai tvarkė mokyklos aplinką, o penktokai sutvarkė miestelio stotelės teritoriją. Dar vienas įdomus darbelis – akcija „Kaip aš padėsiu savo draugams iškęsti baltąjį badą“.Mokiniai labai gražiai nupiešė, kaip jie padeda paukšteliams ir žvėreliams. Šį darbelį atliko net 19 mokinių, iš jų aktyviausi buvo 5–7 klasių mokiniai.
JMB būrelis „Ąžuoliukas“ šiais mokslo metais organizavo ekologinį žygį Peršėkės upelio pakrantėmis, atliko vizualų vandens ir pakrančių švaros tyrimą, surinko pakrantėse esančias šiukšles. Šiame žygyje dalyvavo ir tėvai. Mokinukai surengė muzikinę pasaką „Tai pupelė, tai pupa“, o į pasakos pristatymą pakvietė mokyklos vadovus, tėvus, būrelio globėją girininko pav. Valdą Kvedaravičių. Klasėje vyko atvirų durų diena, taigi tėvai galėjo stebėti JMB būrelio užsiėmimą. Mokinukai vykdo ilgalaikį stebėjimą „Balbieriškio parkas įvairiais metų laikais“. Sukurtas trumpalaikis projektas „Rudenėlis lapais bėga“. Organizuotas susitikimas su miškininkais, kolektyvinė išvyka į mišką „Miškas gydo“.
JMB būrelis „Jaunieji miško draugai“ įsikūrė tik 2009 m. Jau seniai brendo mintis įkurti tokio pobūdžio būrelį. Juk mokiniai nepakankamai žino, kaip auga medžiai, kaip galima pakalbėti su ąžuolu, beržu, egle, pažinti žvėris ir išmokti skaityti jų pėdsakus, kaip pasodinti ir prižiūrėti medelį ar padėti miškininkams tvarkyti mišką.
Per tą laiką JMB atliko daug įvairiausių veiklų. Organizuotos išvykos į VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos muziejų, aplankytas Prienų rajono Skriaudžių kalendorių muziejus. O pavasariais skubama sukabinti inkilus. Nepamirštami miške gyvenantys žvėreliai, kiekvieną žiemą organizuojama akcija „Padėk miško žvėreliams“,2011 m. rudenį organizuota akcija „Gilė“, kurios metu buvo renkamos gilės. Nepamiršti ir paukšteliai – gimnazijos sodelyje pakabintų neįprastų penkių litrų talpos plastmasinių indų šonuose išpjautose ertmėse iki šiol svečiuojasi paukšteliai. Kiekvienas pavasaris – medelių sodinimo metas, todėl kasmet organizuojamas renginys „Pasodink medelį“, kurio metu į pagalbą kviečiami tėveliai, vyresniųjų klasių mokiniai. Jau stiebiasi šalia mokyklos pasodintos pušelės ir eglaitės.
Prienų rajono mokiniai rengia įvairius projektus, pasakoja apie savo veiklą, stenduose su savo veikla supažindina ir kitų klasių mokinius. Išleistas lankstinukas „Jei nori būti jaunuoju miško bičiuliu!“ Kiekvienais metais mokslo metų pabaigoje mokiniai parengia stendą „Kodėl verta tapti JMB būrelio nariu?“
Mokiniai didžiuojasi būdami būrelio nariais. Daugelis, išlaikę jaunųjų miško bičiulių I pakopos normatyvus, žada eiti toliau gamtos bičiulių keliais.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 03 15
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai