Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida



2012 m. kovo 15 d.

Artėja švarinimosi talka „Darom“

Žurnalas „Miškai“

„Darom“ pirmą kartą Lietuvoje vyko 2008 m. Išgirdę estų šūkį „Išvalykime Estiją“, sukrutome ir mes. Po truputį švarinimosi talka šalyje įgavo pagreitį ir išpopuliarėjo. Pirmaisiais metais joje dalyvavo apie 1 000 žmonių, pernai dalyvių skaičius jau gerokai viršijo 150 tūkstančių. Tačiau statistika rodo, kad renginio metu šiukšlių kasmet surenkama vis mažiau, nors dalyvių skaičius ir sparčiai auga. Gal mes mažiau šiukšliname viešąsias erdves? Gal tampam ekologiškesni, daugiau dėmesio skiriame gamtai? Šiemet su renginiu „Darom“ susiję gražūs skaičiai: masiškai švarinsimės jau 5 kartą ir pirmą kartą jame dalyvaus 100 valstybių atstovai. Ta proga kalbiname „Darom“ projektų vadovą Karolį Sargūną.

Prisiminkime „Darom“ pradžią Lietuvoje. Kaip vis dėlto pavyko šiam renginiui įkvėpti gyvasties?
Kai estai paviešino švarinimosi idėją, lietuviai tuoj pat ją pasigavo ir nusprendė neatsilikti. Taip ir nuvilnijo šis ekologinis cunamis. Ir matome, kad jis neša žmonėms pozityvią energiją bei teigiamą požiūrį į gamtą. Džiugu, kad renginyje kasmet dalyvauja vis daugiau žmonių. Lietuva tampa vis didesne švarinimosi pagalbininke tarptautinėje erdvėje. Pasirodo, svarbu ne tai, kurioje šalyje gyveni. Reikia suvokti, kaip yra svarbu valyti savo gyvenamąją aplinką ir visą gamtą, nes problema jau tapo globali. Švarinimosi talkų metu įsitikinome, kad žmonės, kurie yra tikri šio renginio savanoriai, vieni kitus gerai supranta ir labai noriai padeda vieni kitiems. Šis projektas kaip tik ir paremtas nuoširdžiu žmonių darbu. Vienas iš šių metų renginio tikslų – pasiekti, kad 10 % visų Lietuvos gyventojų prisidėtų prie švarinimosi talkos. Juk reikia tiek nedaug, kad žmonės pradėtų giliau galvoti apie planetą ir jos žaliąjį drabužį – tereikia ateiti į talką ir nuoširdžiai švarintis.

Ar jau pajutote „Darom“ įtaką mūsų visuomenei?
Be abejonės. Šis renginys pastebimai didina žmonių aktyvumą ir net pilietiškumą. Lietuvoje žmonės girdi kvietimą rinkti šiukšles, o estai kviečia sutvarkyti Estiją. Mano manymu, tai – tik žodžių žaismas, tačiau jis veikia. Šis švarinimosi renginys stiprina ir vienija bendruomenes, įmones, mokyklas, visuomeninius judėjimus, nevyriausybines organizacijas. Po smagaus tvarkymosi draugų ir bendraminčių būryje labai smagu pasibūti ir pabendrauti sutvarkytoje ir švarioje aplinkoje, į kurią norisi sugrįžti.

Šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas švarai miškų stovyklavietėse ir paežerėse. Kodėl?
Švarinimosi renginys „Darom“ prasidėjo ne itin dideliu dalyvių skaičiumi, todėl anuomet mūsų žvilgsniai pirmiausiai ir nukrypo į gyvenvietes, nes ten labai dažnai būna ir labiausiai prišiukšlinta. Tačiau renginys plečiasi, dalyvių skaičius auga. Gal ir žmonės mažiau šiukšlina, nors iki šveicarų, prancūzų ar tų pačių lenkų mums dar toli, bet juk norime neatsilikti. O dabar atėjo laikas pasižvalgyti ir tolėliau nuo gyvenamųjų vietų. Ir pirmiausia ten, kur patys mėgstame lankytis ar iškylauti. Todėl turime apsivalyti ir savo miškus, ir paežeres, ir stovyklavietes. Švarinimosi talkos rengėjai mano, kad dabar pats laikas kiekvienam iš mūsų prisiimti atsakomybę už savo gyvenamąją aplinką ir viso krašto gamtą. Mes, „Darom“ rengėjai, suprantame, kad bus logistiškai ir techniškai sudėtinga visas pamiškes ir paežeres išvalyti. Todėl ir norime kreiptis į visus šalies gyventojus, prašydami pagal galimybes prisidėti prie šios švarinimosi talkos, kuri visoje šalyje vyks balandžio 21 d. Būsime dėkingi už naudingus pasiūlymus, gerus sumanymus ir esame pasirengę priimti bet kokią pagalbą iš visų supratingų ir socialiai atsakingų bendrapiliečių.

Ačiū už pokalbį.
Kalbino Audra Lašaitė

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 03 15
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai