Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. balandžio 13 d.

Vilniečius ragino saugoti žolę nuo gaisrų

lrytas.lt, 2012 m. balandžio 12 d.

Ketvirtadienį vidurdienį skubėdami Europos aikšte Vilniuje aplinkinių įstaigų tarnautojai smalsiai dairėsi, kas gi čia vyksta. Visą aikštę užtvindė Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro garsai, miškininkų folkloro ansamblio „Nalšia“ dainininkų balsai, susirinko būrys priešgaisrinės apsaugos pareigūnų ir miškininkų.

Taip netradiciškai atkreipti visuomenės dėmesį į žolės gaisrų daromą žalą gamtai ir gyventojams sumanė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Generalinės miškų urėdijos pareigūnai, kartu surengę prevencinę akciją ir koncertą „Nedegink žolės, saugok gamtą ir save“.

Pastaruoju metu Lietuvoje kiekvieną parą kyla daugiau kaip 130 pernykštės žolės gaisrų.

Dažniausiai žolė dega Vilniaus apskrityje, vien praėjusią parą tokių gaisrų gesinti ugniagesiai skubėjo per 50 kartų. „Iš tiesų šiandien nuo pat ryto per radijo ryšį girdime, kaip ugniagesiai skuba į Vilniaus rajoną gesinti žolės gaisrų. Kiekvieną pavasarį mūsų rajone tai tampa didžiule problema. Žmonės, degindami žolę, nesusimąsto, kokią žalą daro gamtai, kokį pavojų kelia savo turtui ir gyvybei. Labai prašau visų atkreipti dėmesį į šią problemą, perspėti kaimynus, gimines ir kitus artimuosius, kad tokių gaisrų būtų kuo mažiau,“ – aikštėje kalbėjo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Rimantas Steponavičius.

Generalinės miškų urėdijos generalinio miškų urėdo pavaduotojas Petras Kanapienis taip pat ragino nepraeiti pro šalį pastebėjus tokį gaisrą. „Vilnius yra labai gražus, tačiau pavasarį didžiulį galvos skausmą kelia kalnai šiukšlių ir ugnis, kuri sudegina žaliąjį rūbą. Įpraskime patys saugiai elgtis gamtoje ir skiepykime jaunimui teisingą požiūrį į ją bei priminkime apie ugnies pavojų. Dabar daug yra privačių miškų savininkų, kurie irgi turėtų labiau rūpintis jų saugumu. Būkime savo namų šeimininkai,“ – sakė P. Kanapienis.

Daugiausia gaisrų atvirose teritorijose kyla pavasarį, kai gyventojai pradeda masiškai deginti pernykštę žolę. Kovo – gegužės mėnesiais kasmet atvirose teritorijose vidutiniškai kyla daugiau kaip 3700 gaisrų, išdeginančių beveik 6300 hektarų. Didžiausią dalį (daugiau kaip 2700 gaisrų) sudaro gaisrai nenušienautose pievose. Kasmet kyla ir apie 600-800 miško gaisrų. Dėl jų kasmet valstybė patiria šimtatūkstantinius nuostolius.

Renginio vedėjai – Generalinės miškų urėdijos atstovė Eglė Mankevičienė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius vilniečius išsamiai supažindino su tokių gaisrų statistika bei baudomis, kurios yra skiriamos už pernykštės žolės deginimą, taip pat papasakojo, kaip juos gesinti.

Akcijoje dalyvaujantys jaunieji ugniagesiai ir jaunieji miškininkai Europos aikštėje susirinkusiems žiūrovams išdalijo žolės gaisrų prevencijai skirtus lankstinukus. Renginio pabaigoje orkestras ir „Nalšios“ dainininkai atliko muzikinį kūrinį „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, kuris yra tapęs miškininkų himnu. Su muzikantais aikštėje kartu dainavo ir susirinkę žiūrovai. Iš renginio jie išsinešė ne tik daug žinių apie skaudžiausią pavasario problemą – žolės gaisrus, bet ir gerą nuotaiką.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 04 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai