Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. gegužės 10 d.

Apdovanoti JMB būrelių plakatų ir rašinių konkursų laureatai

„Mūsų girios“

Šių metų kovo 30 d. Aleksandro Stulginskio universitete buvo apdovanoti plakatų konkurso „Saugokime miškus“ ir rašinių konkurso „Kodėl svarbu rūpintis mišku?“ laureatai. Konkursuose dalyvavo Jaunųjų miško bičiulių (JMB) būrelių, klubų, mokyklinių girininkijų, miško bičiuliukų tuntų (vaikų darželių) nariai. Plakatų ir rašinių konkursus inicijavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, organizavo VšĮ „Lututės“ leidykla.
Pasak Jaunųjų miško bičiulių sambūrio (JMBS) veiklos koordinatorės Linos Marmaitės-Snitkienės, tokiais konkursais vaikai skatinami atskleisti savo kūrybinius gebėjimus, skatinami suvokti aplinkosaugos ir miškosaugos svarbą, ugdoma karta, atsakinga už mišką ir jo gyventojus.
Nors jaunieji miško bičiuliai pasirengti konkursams turėjo mažiau nei tris mėnesius, tačiau jų atsiųstiems darbams nestigo išmonės, kruopštumo ir nuoširdumo. Ypač kūrybingi vaikai buvo kurdami plakatus. Konkursui pristatyti darbai buvo atlikti pačia įvairiausia technika: akvarele, guašu, tušu, kreidelėmis, pieštukais, mišria technika (karpiniai, fotografijos derinti su akvarele).
Kiek sudėtingesnis pasirodė esąs rašinių konkursas, sulaukęs mažiau darbų. Tačiau ir čia konkursantams nestingo originalumo. Jiems puikiai pavyko atskleisti konkurso temą ir komisijos narius įtikinti, kad jaunieji miško bičiuliai tikrai žino, kodėl svarbu rūpintis mišku, ir tai jiems – tikrai netušti žodžiai.
Jaunųjų miško bičiulių darbus vertino komisija, kurią sudarė miškininkai, žurnalistai ir dailės specialistai. Vertinant vaikų plakatus, pirmiausia buvo atsižvelgiama, kaip pavyko perteikti konkurso temą, kaip darbuose atsispindi ekologinis ir miškosauginis sąmoningumas. Dailės mokyklos dėstytojo R. Aitmano teigimu, tokiuose konkursuose svarbu atkreipti dėmesį ir į vaikų gebėjimą vaizdu perteikti mintis, formos ir turinio originalumą, piešinio kompoziciją.
Renkant rašinių konkurso laureatus, komisijai taip pat svarbiausia buvo, kaip konkursantams pasisekė atskleisti pagrindinę temą. Pasak „Žurnalo apie gamtą“ atsakingosios redaktorės I. Oranskytės, itin didelis dėmesys buvo skiriamas darbų originalumui, asmeninei autorių patirčiai rūpinantis mišku.
Aktyviausiai konkursuose dalyvavo Tauragės, Panevėžio, Kauno ir Anykščių miškų urėdijų globojami jaunųjų miško bičiulių būreliai.
Plakatų konkurso laureatais ikimokyklinio amžiaus ir 1–4 klasių moksleivių grupėje tapo net keturi Panevėžio miškų urėdijos globojamo JMBB „Gamtos vaikai“ nariai: Simona Žarskutė, Austėja Minkevičiūtė, Audrius Savickas, Mantas Bobinas. Greta panevėžiečių atsiimti apdovanojimų JMBS koordinatorė L. Marmaitė-Snitkienė pakvietė dar tris jaunuosius gamtininkus: Danielę Valiaugaitę iš Ukmergės miškų urėdijos globojamo vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“, Nedą Zagurską iš Kėdainių miškų urėdijos globojamo JMBB „Žilvičiukai“ ir Deividą Pocių iš Rietavo miškų urėdijos globojamo JMBB „Pelėdžiukas“.
5–12 klasių amžiaus grupėje nugalėtojais paskelbti penki moksleiviai: Kauno miškų urėdijos globojamų būrelių nariai Justas Kardoka, Dominyka Gumbelevičiūtė iš JMBB „Kaštonas“ ir Povilas Čiubelis iš JMBB „Juodasis gandras“, taip pat Mindaugas Bauža iš Tauragės miškų urėdijos globojamo JMBB „Skroblas“ ir Giedrius Cikanas iš JMBB „Atžalynas“, kuriuo rūpinasi Jurbarko miškų urėdija.
Rašinių konkursas sėkmingiausias buvo Anykščių ir Tauragės miškų urėdijų globojamiems JMBB. Laureatėmis tapo po kelias šių būrelių jaunąsias miško bičiules – Agnė Masilionytė ir Justina Dubraitė-Manaikaitė (JMBB „Atžalynas“) bei Giedrė Žygaitytė, Laura Šimkutė (JMBB „Aš – miško bičiulis“) ir Silvija Šegždaitė (JMBB „Skroblas“). Organizatorių diplomais ir dovanomis buvo apdovanotos dar trys rašinių autorės: Ieva Kudarauskaitė iš JMBB „Bebriukai“ (globėja – Trakų miškų urėdija), Dominyka Ginelevičiūtė iš JMBB „Kaštonas“ (globėja – Kauno miškų urėdija) ir Augustė Skačelytė iš JMBB „Pelkinukai“ (globėja – Kupiškio miškų urėdija).

JMBS inf.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 05 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai