Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. gegužės 16 d.

Pasaulis minės tarptautinę žavėjimosi augalais dieną

www.GRYNAS.lt, 2012 m. gegužės 16 d.

Penktadienį, gegužės 18 d., pasaulio dėmesio centre – augalai. Pirmą kartą pasaulyje bus surengtas Tarptautinis Augalų Žavadienis (angl. Fascination of Plants Day), rengiamas kartu su Europos augalų tyrimų asociacija (EPSO). Augalų Žavadienio programą rengs net 545 institucijos iš 39 šalių. Europos, Amerikos, Azijos ir Australijos žemynai susivienys, norėdami pagerbti šiuo metu Žemės planetoje egzistuojančias augalų rūšis, kurių mokslininkai suskaičiavo daugiau nei 250 tūkstančių.

Lietuvoje Augalų Žavadienio programą Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse įgyvendins 25 įvairios institucijos. Didžiausią programą pasiūlys šventės nacionalinis koordinatorius, VDU Kauno botanikos sodas: čia nuo ryto iki vakaro bus atidarytos laboratorijos, vyks viktorinos, orientaciniai žaidimai, paskaitos ir kiti renginiai, kurie - tikimasi - sudomins įvairaus amžiaus lankytojus. Spalvinga šventės programa ne tik sužavės plačiąją visuomenę augalijos įvairove, bet ir sieks atskleisti augalų tyrimų svarbą žemės ūkiui, tvariai maisto pramonei, aplinkosaugai, taip pat sodininkystei, miškininkystei ir ne maisto produktų pramonės – popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos – produkcijai.

Programą VDU Kauno botanikos sode pradės spaudos konferencija „Augalai – žmonėms, ekonomikai, aplinkai, kultūrai“, kuri vyks sodo rotondoje. Renginyje mokslininkai plačiau diskutuos apie augalus kaip alternatyvios bioenergetikos šaltinį, supažindins su svetimžemiais augalais, užgožiančiais vietines rūšis bei keičiančiais kraštovaizdį. Bus keliamas klausimas, ar staigius klimato pokyčius galima suvaldyti pasitelkiant augalus ir atkuriant ekologinę pusiausvyrą. Taip pat pastebima, kad chemijos ir farmacijos pramonė neįvertina augalų teikiamų resursų, o masinės maisto gamybos technologijos vystosi maisto kokybės ir žmonių sveikatos sąskaita.

Po konferencijos visi kviečiami apsilankyti VDU Kauno botanikos sodo organizuojamuose renginiuose. Šventės pradžia, 10–12 val., skirta patiems mažiausiems: ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai pristatys savo kūrybos meninę programą apie augalus, žais žaidimus ir pieš.

Po oficialaus Žavadienio atidarymo botanikos sode lankytojus visą dieną džiugins įspūdinga intriguojančių renginių puokštė: nemokamos ekskursijos visose botanikos sodo ekspozicijose, mobili laboratorija, egzotiškų roplių, voragyvių, vabzdžių bei drugelių parodos, atviros piešimo ir tapybos dirbtuvės, VDU garbės daktarės prof. Birutės Galdikas ąžuolų giraitės pristatymas, mokslo eksperimentai, arboristų ir dendrochronologų demonstracijos, arbatų ir valgomų gėlių degustacija, ekskursijos ir daug kitų įdomybių. Šventėje netruks ir menininkų pasirodymų.
Visi renginiai nemokami.

Vilniečiai galės augalais žavėtis Lietuvos edukologijos universitete ir jo prieigose. Čia visa dieną vyks renginiai bei būrius studentų pritraukiančios profesoriaus R. Stonio paskaitos apie įspūdžius džiunglėse, o iš universiteto virtuvėlės sklis šviežiai skrudinamų kavamedžio sėklų kvapai.
Detalesnę renginių programą galite rasti čia.

Šventės proga paskutinę šios darbo savaitės dieną Europos aikštėje Vilniuje vienai dienai užaugs ne tik žolė, bet ir išdygs 4 metrų medžiai.

„Augalų žavadienis – puiki proga suteikti betone įkalintai aikštei gyvybės, todėl su kolegomis ten nusprendėme bent vienai dienai įrengti gyvų augalų ir žolės kompoziciją „Pievos ritmu“, – trumpai sumanymą apželdinti Europos aikštę pristato „Floralita“ landšafto dizaineris Vladimiras Eicher Lorka.

Kiekvienas vilnietis bei miesto svečias yra kviečiami Europos aikštėje pabraidyti po šviežią žolę ir prisėsti po įspūdingo aukščio medžiais ten, kur labiausiai nesitikėjo jų pamatyti.

„Šis Žavadienis skirtas prisiminti augalus ir jų svarbą mūsų gyvenime. Toks ir mano kompozicijos Europos aikštėje tikslas – didinti visuomenės atsakomybę prieš aplinką, – toliau komentuoja V. E. Lorka – Besivystant naujoms miesto erdvėms gamta neturėtų būti pamiršta ar atskirta“.

Aktyvi Augalų žavadienio palaikytoja, Vladimiro Eicher Lorkos mokinė ir pradedanti landšafto specialistė Renata Mikailionytė taip pat žada ne tik apsilankyti penktadienį sužaliuosiančioje Europos aikštėje, bet ir pakviesti tuo pasimėgauti savo draugus.

„Penktadienį augalais žavėsimės ne tik Europos aikštėje, bet ir „Floralita dizainas“ oranžerijoje, kur šiuo metu ir dirbu – tądien ten vyks atvirų vartų dienos“, – grožėtis augalais kviečia R. Mikailionytė.

Lietuvoje augalų žavadienis vyks visuose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, taip pat Kaišiadoryse ir Dotnuvoje. Kitų miestų Augalų Žavadienio programą galite rasti čia.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 05 16
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai