Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. gegužės 23 d.

Šmeižto kampanija prieš valstybinių miškų sistemą tęsiasi

Laidoje „Prieš srovę“  visuomenei buvo pateikta tikrovės neatitinkanti, tendencinga informacija. Generalinė miškų urėdija kreipėsi į TV3 dėl šios informacijos paneigimo.

Šių metų gegužės 21 d. TV3 laidoje „Prieš srovę“ laidos vedėja A.Kudabienė kalbino buvusį Ignalinos miškų urėdą, iš užimamų pareigų atleistą už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, vykdant apvaliosios medienos prekybą ir kitus nusižengimus, sietinus su netinkamu valstybinio turto valdymu valstybės įmonėje Ignalinos miškų urėdijoje.  Laidoje buvo pasakyta, kad valstybės įmonių miškų urėdijų įsigyta automatinė antžeminė miškų stebėjimo stebėjimo sistema įtakos Lietuvos žmonių pensijų ir algų mažinimą, nors sistema įsigyta ne už mokesčių mokėtojų pinigus, o už tikslines ES lėšas, kurios negali būti nukreiptos į pensijų ir algų didinimą. Laidos vedėja ne kartą pažymėjo, kad ji pati valstybiniuose miškuose vykdė pavojingas kamerų paieškas. Neaišku, kokius pavojus A. Kudabienė sutiko miške..

Pašnekovas  klaidino laidoje visuomenę, sakydamas, kad jis yra atleistas iš užimamų Ignalinos miškų urėdijos miškų urėdo pareigų už neva pasipriešinimą naujos gaisrų stebėjimo sistemos pirkimui ir diegimui.  Laidos vedėja, matyt, prieš kalbindama pašnekovą ir transliuodama informaciją viešai, nepasidomėjo už ką iš tikrųjų jis  buvo atleistas. Aišku laidoje buvo nutylėtas tas faktas, kad  siekdamas tapti miškų urėdu, neturėdamas reikalingo išsilavinimo, buvęs miškų urėdas pateikė suklastotą aukštojo mokslo diplomą, dėl kurio Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme vyksta baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

A.Kudabienė laidos metu nuolat tvirtino, kad vienos priešgaisrinės kameros kaina yra pusė milijono litų. Lieka neaišku  kuo remdamasi A.Kudabienė visuomenei paskleidė tokią tikrovės neatitinkančią informaciją. Dėl šios priežasties susidarė įspūdis, kad laidos vedėja A.Kudabienė buvo suklaidinta ir ji, kaip reikalauja Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas,  nepatikrinusi faktų, neatsakingai paviešino valstybinių miškų sistemos įvaizdį bei reputaciją menkinančius faktus.

Pastaruoju metu valstybinių miškų sistema ypač  dažnai nepagrįstai kaltinama dėl neva neefektyvaus ūkininkavimo. Vienokio ar kitokio pobūdžio tendencinga informacija skelbiama viešoje erdvėje, kurių autoriai buvę valstybinių miškų žinybos darbuotojai, vadovai.  Viešoje erdvėje atsiranda įvairaus pobūdžio kaltinamų – dažnai, net ir prieštaraujančių vieni kitiems:  tai miškų urėdijos per mažai kerta, palyginus su kaimyninėmis šalimis, tai miškų urėdijų „pjūklai per platūs“.  Kaip sakoma, nori mušti šunį – pagalį rasi. Tai ir ieškoma nuolat tų pagalių.

Generalinė miškų urėdija informuoja, kad per pastaruosius metus kirtimų apimtys praktiškai išliko tos pačios: Lietuvoje 2010 m. faktiškai iškirsta  3,7 mln. m3, 2011 m. – 3,9 mln.m3, 2012 m. planuojama  kirtimo norma – 3,8 mln. m3. Lietuvoje valstybinių miškų sektoriaus kirtimų apimtis tvirtina Vyriausybė. Medienos naudojimo apimtį lemia miškų paskirstymas pagal funkcinę paskirtį, medynų amžiaus struktūra, nustatyti kirtimo amžiai, brandžių medynų plotai, sukauptas medienos kiekis brandžiuose medynuose. Lietuvos valstybinių miškų sektoriaus iš viso sumokėti mokesčiai už 2010 m. buvo 143 mln. Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčiai buvo 51,3 mln.Lt, 2011 m. – 232 mln.Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčiai buvo 114 mln.Lt, o 2012 m. prognozuojama, kad iš viso bus sumokėta 209 mln. Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčių bus sumokėta 94 mln.Lt. Šių metų mokesčių sumažėjimas siejamas su apvalios medienos kainos mažėjimu. Pažvelgus atgal, daugiau kaip prieš 15 metų, apvaliosios medienos valstybiniuose miškuose buvo kertama apie 27 proc. daugiau negu dabar, tačiau mokesčių surinkta net 16 kartų mažiau. Tuo metu valstybė negavo per 100 mln. Lt veiklos mokesčių.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 05 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai