Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. rugpjūčio 8 d.

Pusė pagaminto biokuro supūva miškuose

„Respublika“
2012 m. rugpjūčio 6 d.

Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro, o toks kiekis esą galėtų patenkinti visą šilumos poreikį. Tačiau pusė pagaminto biokuro vis dėlto nepanaudojama. Kodėl? Praėjusią savaitę apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas, Atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius ir UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai" direktorius Gintas Umbrasas.
„Lietuvoje tiek biokuro resur­sų, kad patenkintų visas energeti­kos sritis, nėra, bet yra aiškiai nustatyta ir mūsų kaimyninių valsty­bių patirtis rodo, jog biokuro pa­naudojimas šilumos gamybai gali visiškai patenkinti visą šilumos poreikį, kurio reikia Lietuvai", - diskusijoje „Kodėl Lietuvos energetikoje biokuras yra pamestinuko vietoje" sakė V.Stasiūnas.
Jis tvirtino, jog jeigu šilumos gamybos įrenginio galia viršija 20 MW, tai privalu kartu statyti kogeneracinę jėgainę, gaminsiančią ši­lumą ir elektros energiją vienu metu.
Specialisto duomenimis, 2011 m. šalyje šilumos tiekimo įmonės su­kūreno apie 1 mln. tonos naftos ekvivalento kuro, tuo tarpu kas­met pagaminama 2 mln. tonų naf­tos ekvivalento biokuro.
„Pagal turimus statistinius duomenis ir skaičiavimus, Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro. Tai medienos, žemės ūkio, komunali­nės atliekos ir šiaudai", - kalbėjo V.Stasiūnas.
Pasak jo, apie pusė (t.y. 1 mln. tonų) biokuro kasmet pražūsta miškuose, supūva. „Šiaudai ir komunalinės atliekos visiškai nenau­dojami", - patikslino jis.
Tuo tarpu G.Umbrasas įsitiki­nęs, kad koncentruotis į vieną energetikos rūšį pavojinga. Jo tei­gimu, lietuviai „visą laiką turėjo ką nors labai mylimo": iš pradžių -gamtines dujas, o dabar sukurta nauja biokuro mada.
G.Umbrasui kelia nerimą, kad energijos vartotojų skaičius Lietuvoje kasmet vis mažėja. Štai nuo 1992 iki 2011 m. šalis prarado apie 600 tūkst. vartotojų.
„Jeigu statysime kažką labai didelio ir koncentruoto, rizikuoja­me, jog atsidursime tokioje situacijoje, kad po 7-8 metų, kai vis tiek reikės mokėti už tas investicijas, mes jas perkelsime mažesniam gy­ventojų, vartotojų skaičiui", - įsitikinęs jis.
Lietuvos atsinaujinančių ište­klių energetikos konfederacijos prezidentas M.Nagevičius akcenta­vo teisingos krypties, siekiant tiks­lų, pasirinkimo svarbą. Jo teigimu, didžiausia nauda iš Europos Sąjun­gos yra ne jos teikiama finansinė parama, o krypčių nustatymas.
„ES mus priverčia žengti tei­singa kryptimi. Kalbant apie ener­getiką - tai didinti atsinaujinančių išteklių panaudojimą, efektyviau vartoti energiją", - sakė jis.
M. Nagevičius taip pat sakė ne­sutinkantis su teiginiais, jog skati­nimas vartoti biokurą - naujai susiformavusi mada, kurios rinkoje gal­būt netgi jaučiamas perkaitimas.
„Nesutinku, kad dabar atsinau­jinančios energetikos ir biokuro rinkoje jaučiamas perkaitimas. Nes tik dabar pradėti rodyti žen­klai - tik atsiranda viskas. Iki per­kaitimo dar labai toli", - konstata­vo M. Nagevičius.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 08 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai