Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. rugpjūčio 8 d.

Gaisrus stebime naujoviškai

„Lietuvos žinios“
2012 rugpjūčio 7 d.

Pažvelgus į istoriją, pokario metais Valkininkų miškų urėdijoje gaisrai buvo gesina­mi įvairiai. Tada urėdijos teritorijoje stovėjo vienas medinis priešgaisrinis bokš­tas, kurio nepakako. Miškus saugoti nuo gaisrų teko papil­domai, patruliuojant iš lėktuvų.
Skraidydamas po ūkio teritoriją lakūnas budėtojas stebėjo, ar kur nors miške nerūksta dūmai. Pama­tęs gaisrą jis plane kryželiu pažymė­davo tą vietą ir, įdėjęs šį planą į mai­šelį su smėliu, numesdavo prie administracinio pastato. Gaisrinin­kų komanda, gavusi šią informaci­ją, skubiai vykdavo į įvykio vietą. Dar buvo taikytas gaisrų stebėjimas iš aukštų medžių. Tačiau šių gaisrų stebėjimo būdų greitai atsisakyta kaip brangių ir netikslių. 1962 me­tais pastatytas medinis priešgaisrinis bokštas Valkininkų girininkijoje, o po metų ir Šalčios girininkijoje. Vė­liau medinius bokštus imta keisti metaliniais.
Pastaruoju metu urėdijoje gaisrai buvo stebimi iš Valkininkų, Naniškių ir Babriškių priešgaisrinių bokštų. Gaisrų gesinimas yra sezoninis dar­bas. Todėl balandžio-rugsėjo mėne­siais samdomi sezoniniai bokštų ir priešgaisrinių komandų darbinin­kai. Kasmet, mažėjant darbo jėgos kaimuose, vis sunkiau rasti žmonių tokiam darbui.
Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos ėmėsi mo­dernizuoti gaisrų stebėjimo iš bokš­tų darbą. Valkininkų miškų urėdijoje, kaip ir kitose Lietuvos miškų urėdijose, įrengta automatinė ant­žeminė miško gaisrų stebėjimo sis­tema. Pasitelkus šią sistemą stebi­mi visi urėdijos miškai, o kilus gaisrui duomenys apie nelaimės vietą automatiškai perduodami į centrinį valdymo pultą. Operatoriui belieka patikslinti įvykio vietą ir išsiųsti gaisrininkų komandą gaisrui likviduoti. 80 proc. šios sistemos įrengimo išlaidų buvo finansuota ES lėšomis. Antžeminė automatinė gaisrų stebėjimo sistema užtikrina operatyvią, saugią ir efektyvią valstybinių bei privačių miškų apsaugą nuo gaisrų. Dėl naujai įdiegtos gaisrų sekimo sistemos 2011-2012 metais akivaizdžiai sumažėjo gaisrų ir vidutinis užgesinto miš­ ko gaisro plotas.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 08 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai