Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2012 m. gruodžio 13 d.

Pakruojo miškininkai garsėja darbo kultūra

Rozalimo girininkija geriausiai šalyje atlieka ugdomuosius kirtimus

Šie metai šalies miškų istorijoje paženklinti reikšmingu įvykiu: pagal Aplinkos gerovės indeksą Lietuva pripažinta pirma pasaulyje – tinkamiausiai besirūpinanti miškų išsaugojimu. Prie šio pasiekimo nemenku darbo indėliu gali jaustis prisidėję ir Pakruojo miškininkai: už atliekamus ugdomuosius kirtimus Pakruojo miškų urėdijos Rozalimo girininkijai Lietuvoje skirta pirmoji vieta.

Martynas Parkonis , žurnalas “Miškai”, 2012 gruodis

Laimėjimas – ir prieš 30 metų
Spalį pasibaigus ugdomųjų kirtimų respublikiniam konkursui Pakruojo miškų urėdija paskelbta viena geriausių iš 42 šalies miškų urėdijų. Šios urėdijos Rozalimo girininkija – geriausiai vykdanti ugdomuosius kirtimus. Čia komisijos vertinimui buvo atrinkta 12 jaunuolynų ugdymo, retinimo ir einamųjų kirtimų sklypų.
 
Šiemet konkurso komisija vertino ketvirtos miškų grupės (ūkinės paskirties) jaunuolynus bei medynus pagal sklypų plotus ir jų tikslingumą, kirtimų intensyvumą, technologiją, valksmų suformavimą ir kt. Pagal konkurso nuostatus rezultatą lėmė vykdomų darbų tikslingumas, ar laiku atliekami šie darbai, taip pat kirtimo kokybė, atitiktis Miško kirtimų taisyklėms, bendra kirtimų kultūra. Pastarąjį kriterijų Pakruojo miškų urėdas Kazys Gudas laiko vienu reikšmingiausių girininko darbe.

„Darbų kultūra, girininko profesionalumas, reiklumas sau ir kitiems yra labai reikšmingi bendram rezultatui, kuris pasiekiamas ne per vienerius metus“, – patyrimu dalijosi urėdas, pastebėjęs, jog konkursas buvo puiki proga miškininkams vieniems iš kitų pasisemti gerosios patirties.
Rozalimo girininkijai respublikinės reikšmės įvertinimas tenka ne pirmą kartą. Prieš 30 metų ji buvo paskelbta analogiško konkurso nugalėtoja. Ši girininkija dešimtmečiais garsėjo aukštos kultūros miškininkystės specialistais. 

Svarbiausia – girininko indėlis
Šiųmetis konkursas, organizuotas po 10 metų pertraukos, parodė, kaip pastarąjį laikotarpį buvo ugdomi jaunuolynai.
Rozalimo girininkija, kuriai pastaruosius devynerius metus vadovavo Mindaugas Gudas, šiame darbų bare urėdijoje buvo laikoma pavyzdžiu. Jaunas specialistas, prieš kelis mėnesius palikęs girininko pareigas, kolegoms paliko ir nepriekaištingus bendro darbo rezultatus.
 
„Svarbiausia – girininko indėlis. Nuo jo labai daug kas priklauso. Profesionalumą ir pareigingumą turi lydėti kūrybiškumas“, – komentuodamas Rozalimo girininkijos pasiekimus sakė K. Gudas. Ir atskleidė problemą, su kuria susiduriama vykdant ugdomuosius kirtimus.

„Pakruojo miškų urėdijoje yra šešios skirtingos girininkijos. Jei vieniems girininkams reikia priminti darbo kultūrą ir ūkiškumo reikalavimus, tai Rozalimo girininkijoje to niekada nereikėjo. Čia kirtimų pakraščiuose nerasi medienos likučių. Panašiai dirbama ir Klovainių girininkijoje“, – miškininkų reiklumu patiems sau ir medkirčiams džiaugėsi urėdas.

Tikslas – tausoti miškus
Jeilio universiteto (JAV) mokslininkams atliekant Aplinkos gerovės vertinimą vienas iš kriterijų buvo medynų tūrio pokyčiai. Kaip Pakruojo miškų urėdijos veikloje atsispindi ši miškininkystės sritis?

„Miškininkų uždaviniai numatyti nacionalinėje miškų ūkio sektoriaus plėtros 2012–2020 m. programoje. Vieni iš svarbiausių šios programos tikslų – išsaugoti ir gausinti Lietuvos miškus ir jų išteklius bei didinti jų produktyvumą. Tai atsispindi ir pastarųjų dešimtmečių Pakruojo miškų urėdijos veikloje“, – sakė K. Gudas pažerdamas faktų.

„Per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje kasmet buvo paruošiama 5,3–6,5 mln. kub. m likvidinės medienos. Tokia medienos ruošos apimtis atitinka darnaus miškų ūkio principus. Pakruojo miškų urėdijoje per šį laikotarpį likvidinės medienos kasmet buvo kertama vidutiniškai 80 tūkst. kub. m. Tokios kirtimų apimtys neviršija metinio medienos tūrio prieaugio ir yra laikomos atitinkančiomis darnaus miškų ūkio principus“, – sakė mūsų pašnekovas.

Pakruojo miškų urėdo teigimu, medynai, pasiekę brandos amžių, kuriuose buvo vykdomi ugdymo kirtimai, palyginti su neugdomais, duoda didesnį medienos tūrį ir yra geresnės kokybės. Šiuose kirtimų plotuose paliekamos augti vertingesnės, pagrindinėmis laikomos medžių rūšys.

„Siekiant sumažinti sanitarinių kirtimų (prastesnės medienos) apimtis urėdijoje stengiamasi didinti ugdomųjų kirtimų plotus. To tikslas – užauginti sveikesnės ir kokybiškesnės brandaus amžiaus medienos“, – apie strateginius urėdijos planus sakė Pakruojo miškų urėdas K. Gudas. 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 12 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai