Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. kovo 21 d.

Pavasaris – miško sodinimo metas

Miškas - vienas svarbiausių gamtos turtų Lietuvoje. Ne tik valstybinis, bet ir privatus miškas yra nacionalinis turtas, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms.

R.Komžienė
Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus
Klaipėdos teritorinio poskyrio vyriausioji specialistė.
„Šilalės žinios“
 
Mišką atkurti privalo jo savininkai, valdytojai ir naudotojai savo lėšomis. Želdintinose kirtavietėse, degavietėse bei žuvusių želdinių ir žėlinių vietose miškas atkuriamas:  želdant ir paliekant želti - ne vėliau kaip per trejus metus po jų atsiradimo. Neteisėtai iškirstas miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per vienerius metus nuo  neteisėtų kirtimų fakto nustatymo. Be to, jei miško savininkas neatkurs miško per Miškų įstatyme nustatytus terminus, jam nebus išduodamas leidimas pagrindiniams  miško kirtimams bet kurioje kitoje jo turimoje miško valdoje. Pagal Miškų įstatymo nuostatas per penkerius metus neatkurto miško atkūrimą  organizuoja Aplinkos ministerija miško savininko lėšomis. Miško savininkas, vadovaudamasis miško atkūrimo nuostatais, gali pasirinkti norimo įveisti medyno rūšinę  sudėtį pats, atsižvelgdamas į savo tikslus ir augavietės sąlygas.
 
Pavasarinis miškasodis - vienas pagrindinių miško metų darbų. Miškasodžio metu brangi kiekviena diena, nes pavasarį žemė džiūsta labai greitai. Būtina skubėti kol  neprasidėjo medelių vegetacija. Medelių sodinimas - daug kruopštumo ir atidumo reikalaujantis darbas. Miškasodžio sėkmė priklauso nuo esminių dalykų. Labai  svarbu, iškasus sodmenis, kuo skubiau patrumpinti šaknis ir pamirkyti tyrėje, kuri apsaugo sodmenų šaknis nuo išdžiūvimo. Tyrė gaminama iš mėšlo, molio (santykis :5) ir vandens arba gaminama naudojant specialią vandenyje tirpinamą želė. Sodmenų šaknys negali gauti tiesioginių saulės spindulių tiek iškasant, tiek  transportuojant, tiek sodinant. Taip pat privačių miškų savininkai, pirkdami sodmenis medelynuose, turi atkreipti dėmesį į sodmenų kokybę. Miško sodmenys turi  atitikti kokybės reikalavimus, kurie patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. 337. Vidutiniškai atsodinti 1 ha miško kainuoja  1500- 3000 lt. Eglės sodmenys vidutiniškai kainuoja 0,25 - 0,50 lt/vnt., pušies sodmenys 0,12 - 0,30 lt/vnt. Tikslesnes sodmenų kainas sužinosite paskambinę į  artimiausią miškų urėdijos medelyną.

Per 2013 metų pirmą pusmetį planuojama patikrinti visas 2009 metais plynai iškirstas biržes. Miško savininkams, laiku neatkūrus iškirsto miško, gresia administracinė atsakomybė. Už 1 ha neatkurto miško –1000 lt bauda. Asmeniui, baustam už tą pačią veiką,  bauda 1500 lt už 1 ha. Todėl šiuo metu vertėtų apsilankyti savo miškeliuose ir apžiūrėti 2009 bei vėlesnių metų kirtavietėse augančius želdinius ir žėlinius, įvertinti jų būklę ir, esant reikalui, papildyti, medeliais iki reikiamo kiekio.
 
Primename, kad privačių miškų savininkus miško naudojimo, atkūrimo, priežiūros ir apsaugos klausimais konsultuoja rajonų aplinkos apsaugos agentūrų pareigūnai, vykdantys valstybinę miškų kontrolę ir Valstybinių įmonių miškų urėdijų specialistai. Pasitarkite su miškininkais, paprašykite, kad pamokytų pasodinti tinkamai medį, kad jis prigytų, augtų gražus ir sveikas.

 

 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 03 21
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai