Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. balandžio 19 d.

Apklausti  privačių miškų savininkai

“Tėviškės gamta”, balandžio mėn. Nr. 4
 
Apklausos duomenimis, beveik pusė miško savininkų (44 proc. respondentų) ūkinę veiklą miškuose vykdo norėdami apsirūpinti mediena savo reikmėms. Jie tai pažymėjo kaip labai svarbų tikslą. 81 proc. apklaustųjų kurui naudoja malkas, o 74 proc. šią kuro rūšį ruošia savo miško valdoje. Beveik trečdalis (29 proc.) respon-dentų labai svarbiu savo ūkinės veiklos miškuose tikslu laiko medienos pardavimą. Vertinant miškų funkcinę paskirtį ir miškininkavimo tikslus, estetinę ir rekreacinę miškų reikšmę išskyrė 50 proc. respondentų, o gamto-sauginę savo miškų svarbą ir biologinės įvairovės apsaugą paminėjo 39 proc. apklaustų miško savininkų.
Nors daugiau kaip pusė apklaustųjų (54 proc.) yra baigę miško savininkų kursus, dauguma jų planuoja tokius kursus lankyti ir ateityje. Beveik visi (94,62 proc.) respondentai nurodė, kad jiems trūksta vienokių ar kitokių žinių ūkininkaujant savo miško valdoje. Per pastaruosius trejus metus miškininkystės klausimais konsultavosi net 94,42 proc. apklaustųjų.
Apklausa patvirtino faktą, kad miškų savininkai informacijos ir konsultacijos daugiausia kreipiasi į artimiausią miškų urėdiją (38 proc. respondentų). Į valstybės institucijas (Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas, Valstybinę miškų tarnybą) – 29 proc., miško savininkų asociacijas – 19 proc., privačius asmenis – 19 proc. Pažymėtina, kad populiariausiu informacijos apie privačių miškų tvarkymą paieškos šaltiniu tapo internetas. Tai nurodė 63 proc. respondentų.
Nemažai apklaustųjų teigė esantys informuoti apie ES paramą, tačiau žinių apie paramą ūkininkaujant savo miško valdose stokoja. ES parama miškų ūkiams daugiausia pasinaudojo didesnių miško valdų savininkai – net 56 proc. respondentų, turinčių daugiau nei 20 ha, o 78,5 proc. planuoja naudotis ateityje. Tačiau ja men-kai pasinaudojo mažesnių nei 5 ha valdų savininkai – tik apie 7 proc. Taip pat paaiškėjo, kad ES parama aktyviau naudojasi miško savininkų asociacijų nariai. Jie sudaro 61 proc. pasinaudojusiųjų ir 37,5 proc. planuojančiųjų tai daryti.
Atliktos apklausos rezultatų analizė padės spręsti privačių miškų savininkams iškylančias problemas, sudarys prielaidas efektyviau koordinuoti jų švietimo, mokymo bei konsultavimo procesą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 04 19
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai